Fridge magnet wooden gears

Європа до нас чи навпаки?

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Квітня 2014, 09:00

На знімку (зліва направо): головний спеціаліст з охорони праці райдержадміністрації А.М. Похила, директор ПП «Промтехагросервіс» і СТОВ «Нива» С.С. Царюк, механізатор С.В. Валявський і завідуючий сектором охорони праці і матеріально-технічного забезпечення управління АПР РДА Г.Д. Череушенко біля оприскувача на площі ріпаку. Фото автора.

Недавно в газеті серед господарств району, де найкраще організовано весняні польові роботи, спеціалісти управління АПР РДА відзначили ПП «Промтехагросервіс», очолюване С.С. Царюком. Щоб переконатися, чим саме встигли вже відзначитися у цьому році тутешні трудівники полів, а заодно й перевірити, як дотримуються вимог охорони праці, разом із головним спеціалістом з цих питань райдержадміністрації А.М. Похилою і завідуючим сектором охорони праці і матеріально-технічного забезпечення управління АПР РДА Г.Д. Череушенком побували у цьому господарстві. Оскільки Сергій Станіславович очолює ще і СТОВ «Нива», побували і на полях у Сумівці.

Щоб зекономити час і дорогоцінне пальне, із дороги, яка від Гордіївського шляху веде до Кошаринець, повернувши праворуч, вирішили добиратися на сумівські поля навпростець, через ліс.

Що правда, перед цим засперечалися, чи буде після зими виправданим таке рішення.

Яким же було наше здивування, коли дорога у лісі виявилася у кращому стані, ніж місцями Гордіївський шлях, по якому проїжджає стільки транспорту. А кількість дорожніх знаків взагалі вразила.

На кошаринецькі поля теж приємно було глянути. Оскільки із посівом зернових культур ранньої групи в обох господарствах давно вже справилися, на одному з полів у Кошаринцях, коли готувався матеріал, працював тільки один сучасний обприскувач, механізатором на якому О.О. Терінчик.

Ще один, теж із найновіших, застали на площі ріпаку в Сумівці. Незважаючи на те, що і механізатор С.В. Валявський – відчувалося з усього, був добре навчений експлуатувати імпортну техніку, і головний агроном господарства І.Т. Маринич та заступник директора господарства М.М. Мазуренко були у полі, біля агрегата застали ще і С.С. Царюка. Це мало, напевне, означати, що під неабияким контролем тут внесення засобів хімізації, які тепер обходяться не так вже і дешево. Такий підхід до організації виробництва, дотримання технологій обов’язково обернеться додатковими центнерами врожаю. Сергій Станіславович із таким захопленням розповідав про значення сірки, яку вносили в суміші з інсектицидом, ніби виступав у аудиторії перед студентами чи захищав дипломну роботу.

Сірка, виявляться, підвищує у цих рослинах фотосинтез, що сприяє кращому засвоєнню азоту з грунту. А головний агроном жартував, що коли «повідганяє» з цього поля шкідників, візьметься за внесення гербіцидів, обробіток мікроелементами.

І в Сумівці, і у Кошаринцях повністю були готові до посіву соняшнику, кукурудзи, сої і тільки вичікували оптимальної для цього пори.

У свій час на всіх нарадах наголошувалося, що у пору переходу на сучасні технології ведення сільськогосподарського виробництва, втримаються на плаву, насамперед, ті господарства, які зуміють придбати сучасну техніку. Доказом того, що це саме так, є на сьогодні і Кошаринці, і Сумівка. Тут є найсучасніші комбайни, трактори, причіпний інвентар. Про популярну колись сівалку СЗ-3,6 уже навіть починають забувати, а от водовозки на базі автомобіля ГАЗ-53 зберегли, і вони тепер виручають, коли вдаються до обприскування посівів або вносять гербіциди.

Мінеральними добривами обидва господарства забезпечені, пальним, що особливо важливо з теперішнім ростом цін на нього, теж – його вистачить аж до осені.

Щодо питань охорони праці, то після побаченого зауважень цього разу не було ні у А.М. Похили, ні у Г.Д. Чере - ушенка. Анатолій Мойсейович навіть відзначив: тут дбають про людей – здійснили атестацію робочих місць тощо. А Григорій Дем’янович не приховував задоволення, що на своєму місці був захист на карданних передачах.

Тож після побаченого напрошувалася думка: невідомо, хто швидше до кого наближається – Європа до нас чи такі господарства, як кошаринецьке та сумівське, до Європи?

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Європа до нас чи навпаки? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники