До здобутків - спільними зусиллями

 • Подобається0Не подобається
 • 13 Квітня 2014, 16:00

Таким був лейтмотив загальних зборів представників територіальної громади Малої Киріївки та Осіївки. І хоча явка громадян на зібрання в обох селах була не надто високою, розмова виявилась цікавою, конкретною, адже Осіївському сільському голові Віктору Соколюку було про що звітувати.

Насамперед він коротко охарактеризував територіальну громаду, до складу якої, крім згаданих сіл, входить ще й селище Партизанське. Загалом у цих населених пунктах налічується майже 800 дворів і мешкають понад дві тисячі осіб, близько третини з них – пенсіонери. Демографічна ситуація в територіальній громаді поки що залишається складною, адже торік тут народилося 11 дітей, а померло 43 громадян.

На території сільської ради діють ТОВ «Осіївське», ПСП «Еліта» та 6 фермерських господарств. Більше ста одно - осібників господарюють самостійно.

– Минулого року бюджет сільської ради виконано на 125,3%, – зазначив Віктор Соколюк. – Це дозволило своєчасно проводити виплату всім працівникам бюджетної сфери зарплати, розраховуватись за енергоносії, здійснювати закупку продуктів харчування дітям у дошкільних закладах.

Велика увага приділяється створенню належних умов для нормального функціонування навчальних закладів на території громади. Осіївський дитячий садок «Лелека», який очолює Людмила Парахонич, відвідують 27 дітей. Торік тут було замінено котел на твердому паливі, а також вікна на сучасні пластикові. З січня нинішнього року і в Малій Киріївці функціонує ДНЗ «Ромашка» (завідуюча Олена Шиндер), де виховуються 16 малят. Дошкільні заклади укомплектовані досвідченими та відповідальними працівниками.
Непогана матеріальна база і Малокиріївської ЗОШ І-II ступенів та Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де навчаються відповідно 62 і 112 учнів. Навчальні заклади забезпечені комп’ютерами, паливом, організоване гаряче харчування дітей, щоденно здійснюється підвіз учнів шкільним автобусом.

Сільський голова відзначив плідну співпрацю з ТОВ «Осіївське», за рахунок соціальної угоди з яким торік у Малокиріївській школі було замінено 10 вікон на пластикові, закуплено електроплиту, в Осіївській – теж замінено 10 вікон та вхідні двері.

На території сільської ради функціонують Осіївська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, яку очолює Віктор Руснак, і ФАП у Малій Киріївці (завідуюча – Світлана Добровольська). В амбулаторії один раз на тиждень працює лікар-стоматолог. У 2013 році в медичних закладах було облаштовано внутрішні вбиральні, проведено ремонт у приміщенні.

Уже рік, як працює аптечний пункт в Осіївці.

Багато позитивного було сказано про роботу закладів культури. 19 серпня минулого року в територіальній громаді було започатковано День села Осіївки. На місцевому стадіоні було проведено спортивні змагання, безпрограшну лотерею, а також велику концертну програму. Жителі мали змогу відпочити та активно провести своє дозвілля. Набирає обертів і спортивно-масова робота в громаді.

Віктор Миколайович детально говорив про благоустрій і санітарну очистку населених пунктів. Це важливе питання навіть обговорили на сесії сільської ради. На території громади 5 кладовищ, упорядкування яких спільними зусиллями необхідно завершити. В Осіївці облаштовано і діє паспортизоване сміттєзвалище. Є домовленість з керівництвом ТОВ «Осіївське» про виділення транспорту згідно з графіком для вивезення сміття з домогосподарств громадян. Значно більше коштів потрібно для утримання доріг. Торік власними силами спромоглися зробили ямковий ремонт доріг, нинішнього року запланували відремонтувати дороги по вулицях Лісовій у Малій Киріївці, Печеного та Буговій – в Осіївці.

Продовжуються роботи й з облаштування вуличного освітлення.

Нині з Осіївки щоденно, крім суботи, до райцентру здійснюється 7 рейсів. За словами Віктора Соколюка, нарікань від людей немає.

Детальніше про діяльність та проблеми освітніх і лікувальних закладів мову вели директори Малокиріївської та Осіївської шкіл Лідія Білодід і Олег Петрук, завідуюча Малокиріївським ФАПом Світлана Добровольська.

Близько 130 тисяч гривень на розвиток територіальної громади торік було спрямовано товариством «Осіївське», наголосив у своєму виступі його директор Василь Барчук.

Зокрема, на ремонт Осіївського сільського будинку культури за рахунок соціальної угоди було виділено більше 20 тис. грн., відремонтовано одну класну кімнату у Малокиріївській школі, придбано електроплиту, замінено частину вікон. Допомога надавалась і на облаштування лікувальних закладів, релігійним громадам, на лікування.

ТОВ «Осіївське» стабільно виплачує орендну плату пайовикам, допомагає розчищати дороги від снігу взимку, закуповує дітям новорічні подарунки, активно підтримує футбольну команду, завжди прагне чимось допомогти жителям сіл.

Про криміногенну обстановку в територіальній громаді та шляхи вирішення проблем мову вів дільничний інспектор міліції Олександр Швець.

Звіт сільського голови був настільки детальним, що у присутніх практично не виникло питань. Правда, жваво обговорювали питання ловлі риби в орендованому ставку.

До розмови долучився провідний інженер відділу комплексного використання водних ресурсів Тульчинського міжрайонного управління водного господарства Олександр Салганік, який роз’яснював чинне законодавство у цій сфері. З громадянами також спілкувалися начальник відділу Державного агентства земельних ресурсів України у Бершадському районі Валерій Ткачук, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Людмила Кухар.

У зборах взяв участь і виступив голова районної ради Микола Грабчак, який відзначив плідну співпрацю сільського голови, депутатів, керівників підприємств, закладів та установ і, закликавши всіх громадян бути небайдужими, займати активну життєву позицію, наголосив: успіх забезпечать лише спільні зусилля.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ, с. Мала Киріївка – с. Осіївка.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
5 фото   
<b>Земляк на висоті</b><br />У п’ятницю, 6 червня, терористи збили військовий літак АН-30 над Слов’янськом. На борту було 8 членів екіпажу, які...
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Палій Кирило Лаврентійович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

До здобутків - спільними зусиллями - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення