Fridge magnet wooden gears

У Пильного око пильне... або Хто такі скарги строчить, тільки голови морочить

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Червня 2014, 09:00

На знімку: засідання комісії веде А.Т. Головня. Крайній праворуч – П.О. Пильний.

Баланівська громада і господарство чимало років були в районі у числі кращих. Та прийшли нові часи, відбулася приватизація, тож чимало змінилося. Не обійшлося і без прорахунків та упущень. Звісно, більшість людей розуміє ситуацію, при цьому вірить, що рано чи пізно все стане на краще. А дехто безперестанно строчить скарги, не особливо задумуючись, який буде результат після перевірки цих звернень. Скажімо, Петро Олексійович Пильний з цього села «бомбить» своїми зверненнями різні інстанції уже роками.

Відтак на основі його листів може скластися враження, що в Баланівці та і взагалі в районі ніхто нічого не робить, не бачить, не чує, ні в чому не розбирається і не володіє ситуацією. Іншими словами: коли б не пильне око Пильного, то взагалі всьому міг би вже бути край… Але ж якби все викладене в його листах було доведеним, тоді б підтвердилася мудрість про щуку, яка не дає дрімати карасю. Втім, люди бачать, що місцева влада постійно переймається проблемами громад, зокрема приватизацією, розвитком підприємництва і т.д. А тут Пильний зі своєю писаниною, мов довбнею, причому на багатьох гупає зверху, не особливо задумуючись над тим, виправдано це чи ні.

Звичайно, подібні звернення чи скарги, буває, сприяють розв’язанню тієї чи іншої проблеми. Але за однієї умови: все написане повинно бути юридично виваженим, аргументованим.

Та Петро Олексійович останнім часом «розійшовся» вже так, що, у зв’язку з великою кількістю його звернень у райдержадміністрації вирішили тільки по них провести спеціальне засідання постійно діючої комісії. На її засідання, яке вів голова райдерж адміністрації Анатолій Головня, запросили прокурора району, начальника міліції, представників слідчих органів, керівників підрозділів РДА…

Перед цим у Баланівці вже побували працівники міліції.

По окремих зверненнях справи закриті, а по деяких розслідування тривають і досі.

Втім, як виявилося, з-під пера Петра Олексійовича з’являються нові скарги, причому проблеми у них часто повторюються.

На засіданні комісії ніхто нікого не захищав і не вигороджував. Навпаки, присутні намагалися роз’яснити П.О. Пильному правові аспекти тієї чи іншої проблеми.

Ставили запитання і йому. І коли на деякі з них не знаходив відповіді, то виправдовувався, що це він, мовляв, хотів довести до відома те, що коїться в Баланівці.

Петрові Олексійовичу пояснювали, яким чином треба діяти, щоб у тій чи іншій ситуації залишатися в правовому полі. Але, здавалося, що чоловік просто не чує того, що йому кажуть і радять. Натомість з його боку чулися тільки звинувачення (за які можна навіть притягнути до відповідальності) на адресу прокурора, міліції, сільського голови…

Складалося враження, що в уяві П.О. Пильного всі бандити, корупціонери та хабарники.

Як виявилося, чоловіка навіть не стільки цікавило позитивне для нього розв’язання проблем, як те, що по жодному з його звернень справа так і не дійшла до суду. Зізнався, що якби хоч одне довели до цього, йому було б легше на душі. Насправді він сам пропустив строки звернення до суду щодо незаконного, нібито, рішення по одній зі справ. Продовжував строчити скарги далі у різні інстанції.

Розгляд і розслідування по скаргах забирають у фахівців багато часу, відволікають від основної роботи.

Йому терпляче пояснювали, як краще розв’язати те чи інше питання. Наприклад, можна було б провести збори співвласників майна, у роботі яких узяли б участь члени згаданої комісії і сприяли виробленню правильного рішення. Відомо ж, скільки таких проблем чи не в кожному селі.

У ході розмови відчувалося, що ніхто не ставив за мету примусити Пильного мовчати. І залишається сподіватися, що він все-таки сприйме суть даних йому порад. Хоч, здається, він ніби не зрозумів, що тільки скаргами порядок ще ніхто і ніде не навів. Діяти годилося б згідно із законами і не по всіх питаннях гамузом, а по кожному окремо і послідовно.

Звісно, не можна миритися з недоліками, однак на емоціях далеко не заїдеш.

…Хотів було поспілкуватися з Петром Олексійовичем окремо, але передумав. Якщо він не захотів прислухатися до цілком слушних і розумних порад дванадцяти авторитетних спеціалістів, неважко було передбачити, чим би закінчилася бесіда з кореспондентом газети.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
19 фото   
<b>Весна</b><br />
11 фото   
<b>Літо</b><br />
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Дмитрик Максим Йосипович (1895) 1895 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
Особливо багато праці довелося прикласти для відбудови заводу та господарства радгоспу дружному колективу цукровиків на чолі з комуністом директором цукрового комбінату К. П. Казіміровим. Протягом чотирьох з половиною місяців 1944 року робітники працювали добровільно по 10—12 годин. Уже з жовтня, перекривши заплановані строки, завод став до ладу, почав переробляти цукрові буряки із... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

У Пильного око пильне... або Хто такі скарги строчить, тільки голови морочить - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники