Взяли паузу... Що далі?

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Жовтня 2014, 10:00

Про ситуацію на Красносільському цукрозаводі останні роки вже стільки писано-переписано, що не хотілося знову ворушити цю тему. Але днями відбулася чергова зустріч представників трудового колективу з нинішнім керівником підприємства Олександром Дубровським. Тож довелося знову взятися за перо. Тим більше, що час проведення зустрічі збігся і з ювілеєм підприємства – його 170-річчям.

Зустріч проходила цього разу за участю голови райдержадміністрації Анатолія Головні. Взяли у ній участь також представники обласної організації Всеукраїнської незалежної профспілки «Трудящі», а також громадського формування охорони громадського порядку міста Бершаді і Бершадського району «Народна самооборона». Вів збори сільський голова Іван Пустовіт.

Директор підприємства одразу ж визнав, що ситуація склалася «не зовсім адекватна». З одного боку є власник, який має на нього всі права, з іншого – громада, яка хоче, щоб завод запрацював. І це є нормальним побажанням. От тільки яким чином це зробити, якщо з цукровою галуззю в цілому в Україні останні роки коїться щось незрозуміле.

Тому він одразу ж запропонував перевести непорозуміння на місцевому рівні навколо проблеми цього підприємства не у протистояння, а у переговорний процес.

Цукровий бізнес розвивається у нашій державі не зовсім зрозуміло, тож усі присутні знали, що завод і надалі буде простоювати. До кращих часів, які, можливо, настануть для даної галузі. Але при цьому виникає проблема: щоб зберегти завод, його власник несе затрати. А за рахунок чого їх відшкодовувати, якщо підприємство недіюче? А тут ще й на сесії сільської ради, щоб наповнити бюджет, було прийняте рішення про нарахування орендної плати за землю, яка під підприємством, що ще більше ускладнило фінансовий стан його власника. От і вирішив він для початку перепрофілювати три його склади для подальшого зберігання у них зерна і спробувати хоча б у такий спосіб заробити якусь копійку.

Директор звернувся до представників громади, щоб і вони з розумінням поставилися до вирішення цієї проблеми. А як жити далі, можна буде визначитися під час наступних подібних зустрічей.

Але тут все і почалося. Когось не влаштовувало, що зовсім поряд із цими складами дитячий садок, і шум у них може заважати нормальному його функціонуванню. А хтось висловив підозру, що заїдуть у ці склади машини, вивезуть під шумок усе із заводу, що ніхто і знати про це не буде.

Цього разу чомусь захотілося більшою мірою вірити власнику. Тим більше, що він не береться поки що нищити завод, а шукає шляхи, як здешевити хоча б затрати на його охорону. Обіцяв, наприклад, відправити найнятих чужих охоронників і вдатися до послуг місцевих, що обходитиметься дешевше. А вже якщо вдасться зберегти завод, ніхто не буде проти, щоб його продати або передати в оренду комусь іншому, хто виявить бажання його запустити. Тобто вихід потрібно шукати шляхом компромісу, а не протистояння.

Голова райдержадміністрації Анатолій Головня, коли йому надали слово, насамперед сказав, що поважає думку села, і що він також за те, щоб підприємство зберегти.

Однак аж ніяк не можна штовхати господарства на те, щоб ті вирощували цукрові буряки і свідомо при цьому йшли на збитки. А тут ще й ситуація у державі змушує рахувати кожну копійку.

Можливо, коли запрацює нова програма розвитку цукрової галузі, можна буде приймати якісь рішення. І у виграші тоді залишиться той, хто збереже підприємство.

Не переповідатиму в деталях, що відбувалося під час зустрічі далі. Депутат районної ради Вадим Оркуш запропонував накласти своєрідний мораторій на порізку хоча б до наступних виборів, після яких багато що може змінитися.

На тому і зійшлися, щоб взяти паузу і відтермінувати всі події, які відбуваються на підприємстві, а заодно зберегти спокій у громаді. Як діяти далі, підкаже час.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
4 фото   
<b>У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок</b><br />У всіх навчальних закладах району пролунав перший дзвінок, який закликав учнів до школи: кого вперше, а для кого цей...
2 фото   
<b>Молодь єднає Україну</b><br />Ініціатором велозаїзду стала молодіжна громадська рада при райдержадміністрації. Патріотичний захід відбувся під...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Чорний Степан Аполлонович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Взяли паузу... Що далі? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення