Fridge magnet wooden gears

Взяли паузу... Що далі?

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Жовтня 2014, 10:00

Про ситуацію на Красносільському цукрозаводі останні роки вже стільки писано-переписано, що не хотілося знову ворушити цю тему. Але днями відбулася чергова зустріч представників трудового колективу з нинішнім керівником підприємства Олександром Дубровським. Тож довелося знову взятися за перо. Тим більше, що час проведення зустрічі збігся і з ювілеєм підприємства – його 170-річчям.

Зустріч проходила цього разу за участю голови райдержадміністрації Анатолія Головні. Взяли у ній участь також представники обласної організації Всеукраїнської незалежної профспілки «Трудящі», а також громадського формування охорони громадського порядку міста Бершаді і Бершадського району «Народна самооборона». Вів збори сільський голова Іван Пустовіт.

Директор підприємства одразу ж визнав, що ситуація склалася «не зовсім адекватна». З одного боку є власник, який має на нього всі права, з іншого – громада, яка хоче, щоб завод запрацював. І це є нормальним побажанням. От тільки яким чином це зробити, якщо з цукровою галуззю в цілому в Україні останні роки коїться щось незрозуміле.

Тому він одразу ж запропонував перевести непорозуміння на місцевому рівні навколо проблеми цього підприємства не у протистояння, а у переговорний процес.

Цукровий бізнес розвивається у нашій державі не зовсім зрозуміло, тож усі присутні знали, що завод і надалі буде простоювати. До кращих часів, які, можливо, настануть для даної галузі. Але при цьому виникає проблема: щоб зберегти завод, його власник несе затрати. А за рахунок чого їх відшкодовувати, якщо підприємство недіюче? А тут ще й на сесії сільської ради, щоб наповнити бюджет, було прийняте рішення про нарахування орендної плати за землю, яка під підприємством, що ще більше ускладнило фінансовий стан його власника. От і вирішив він для початку перепрофілювати три його склади для подальшого зберігання у них зерна і спробувати хоча б у такий спосіб заробити якусь копійку.

Директор звернувся до представників громади, щоб і вони з розумінням поставилися до вирішення цієї проблеми. А як жити далі, можна буде визначитися під час наступних подібних зустрічей.

Але тут все і почалося. Когось не влаштовувало, що зовсім поряд із цими складами дитячий садок, і шум у них може заважати нормальному його функціонуванню. А хтось висловив підозру, що заїдуть у ці склади машини, вивезуть під шумок усе із заводу, що ніхто і знати про це не буде.

Цього разу чомусь захотілося більшою мірою вірити власнику. Тим більше, що він не береться поки що нищити завод, а шукає шляхи, як здешевити хоча б затрати на його охорону. Обіцяв, наприклад, відправити найнятих чужих охоронників і вдатися до послуг місцевих, що обходитиметься дешевше. А вже якщо вдасться зберегти завод, ніхто не буде проти, щоб його продати або передати в оренду комусь іншому, хто виявить бажання його запустити. Тобто вихід потрібно шукати шляхом компромісу, а не протистояння.

Голова райдержадміністрації Анатолій Головня, коли йому надали слово, насамперед сказав, що поважає думку села, і що він також за те, щоб підприємство зберегти.

Однак аж ніяк не можна штовхати господарства на те, щоб ті вирощували цукрові буряки і свідомо при цьому йшли на збитки. А тут ще й ситуація у державі змушує рахувати кожну копійку.

Можливо, коли запрацює нова програма розвитку цукрової галузі, можна буде приймати якісь рішення. І у виграші тоді залишиться той, хто збереже підприємство.

Не переповідатиму в деталях, що відбувалося під час зустрічі далі. Депутат районної ради Вадим Оркуш запропонував накласти своєрідний мораторій на порізку хоча б до наступних виборів, після яких багато що може змінитися.

На тому і зійшлися, щоб взяти паузу і відтермінувати всі події, які відбуваються на підприємстві, а заодно зберегти спокій у громаді. Як діяти далі, підкаже час.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
2 фото   
<b>Хоч і хутірець, та світу тут не кінець</b><br />На колишньому хуторі імені Жданова в Осіївці колись було 84 двори. Нині житлових будинків, у яких ще хтось проживає,...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Гудзь Марко Васильович (1917) 1917 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Взяли паузу... Що далі? - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники