Fridge magnet wooden gears

Виробництво зростає

  • Подобається0Не подобається
  • 25 Січня 2016, 22:31

Галузь тваринництва була і залишається основним резервом надходження коштів у сільськогосподарських підприємствах.

Тому керівники і спеціалісти, всі працівники постійно приділяють увагу її розвитку. М’яса у минулому році було вироблено 10913 тонн, молока – 10225 тонн, що становить, у стогектарному обчисленні, відповідно, 183 і 172 центнери.

Нарощування виробництва тваринницької продукції досягнуто в основному за рахунок впровадження прогресивних технологій утримання, годівлі, вирощування худоби та птиці.

У середньому від корови надоєно по 5382 кілограми молока. Середньодобові прирости ВРХ становили 621, свиней – 454 грами.

Незважаючи на нестабільні ціни на тваринницьку продукцію, розвивають галузь у ТОВ «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Світанок-Агросвіт». Належна увага її розвитку приділялася у ТОВ «Агрофірма «Джулинка», де виробництво м’яса збільшилося на 197, молока – на 1468 центнерів, а також у АТ «Явір-Агросервіс».

Вагомий внесок у виробництво м’яса у районному масштабі – птахокомбінату «Бершадський», яким вироблено його 5707 тонн, що займає у структурі району 70,7 відсотка.

У 2015 році позитивні зміни сталися і у розвитку молочного скотарства. Надої від корів збільшилися, у порівнянні з попереднім роком, на 169 кілограмів.

Прикладом та справжньою школою розвитку молочної галузі є ТОВ «Устя», Бершадська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» та ТОВ «Осіївське», де надоєно від корови по 7810-6000 кілограмів молока.

Чимала частка у виробництві м’яса у районному масштабі і Бершадської філії ПрАТ «Зернопродукт МХП», ТОВ «Осіївське», «Устя», АТ «Явір-Агросервіс», ТОВ «Удич», «Надбужжя плюс», які, за рахунок впровадження передових методів годівлі та утримання поголів’я, забезпечили середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі: ВРХ – 860-750 грамів, свинец – 597-515 грамів.

Основним завданням на цьому етапі є утримання відповідної кількості поголів’я худоби та його нарощування.

А резервом збільшення є його відтворення та збереження. За рахунок належного відтворення стабільно утримують його у ТОВ «Лан», «Агрофірма «Джулинка», ПСП «Промінь», ТОВ «Осіївське».

Одним із резервів розвитку молочного скотарства є ведення селекційно-племінної роботи. Непогано організовано це у ТОВ «Осіївське», «Устя», Бершадській філії ПрАТ «Зернопродукт МХП».

За прогресивною технологією ведеться галузь свинарства у Поташні, М’якоході, Дяківці, де чисельність поголів’я свиней, у порівнянні з попереднім роком, збільшилася на 672-123 голови.

Щодо зимівлі худоби, то ведеться вона успішно – якісно відремонтовано приміщення, галузь забезпечено кормами – у перерахунку на умовну голову їх припадає по 26,9 центнера кормових одиниць, що становить сто відсотків від потреби. Важливим є і те, що галузь забезпечена кадрами працюючих.

Так що результати її роботи надалі залежатимуть лише від ставлення всіх, хто у ній зайнятий, до організації ведення зимівлі. Це сприятиме нарощуванню виробництва тваринницької продукції і надалі.

Володимир ГОДОВАНЕЦЬ, головний зоотехнік управління АПР РДА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
11 фото   
<b>Літо</b><br />
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
4 фото   
<b>Творчий вечір Наталки Поклад</b><br />відбувся днями у приміщенні Національної спілки письменників України. Цей захід зібрав чимало шанувальників творчості...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Виробництво зростає - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники