Працівники аграрної сфери використовували його на розвиток матеріально-технічної бази, мали можливість закупити добрива, техніку, пестициди та різні витратні матеріали. А вже згідно з новим Податковим кодексом, у 2016 році виробники молока та утримувачі великої рогатої худоби відраховуватимуть до бюджету 20% ПДВ, сільгосптоваровиробники, які працюють із зерновими та технічними культурами, – 85% ПДВ, усі інші – 50%. А з 2017 року аграрії будуть повністю переведені на загальний режим оподаткування.
Народні депутати від «Батьківщини» зареєстрували проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань оподаткування діяльності у сфері сільського господарства.
«Розуміючи поспішність, невиваженість, політичну та економічну недалекоглядність такого рішення, члени фракції «Батьківщина» вимагають захистити аграріїв і пропонують ухвалити зміни до податкового законодавства», – заявив нардеп Вадим Івченко.
За новим законопроектом, зокрема, пропонується:
- відновити спеціальний режим оподаткування ПДВ сільгосптоваровиробників, який був чинним у 2015 році;
- відновити ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільгосптоваровиробників), які діяли в 2015 році;
- удосконалити положення щодо бюджетного відшкодування та електронного адміністрування податку на додану вартість.
Автори документу також переконані, що ухвалення запропонованих змін до Податкового кодексу значно зменшить соціально-економічну напругу. Адже зняття спеціального режиму оподаткування спровокує значний спад сільгоспвиробництва, здорожчання продуктів харчування та дасть поштовх до масових звільнень в аграрній сфері.
За матеріалами ЗМІ.