Fridge magnet wooden gears

На сторожі здоров’я лісу

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Жовтня 2017, 09:00

Вінницькі лісівники провели інвентаризацію хвойних насаджень

Вона показала, що санітарний стан хвойних насаджень значно погіршився на всій території області. Причина – різке підвищення середніх температур та зниження рівня грунтових вод, що згубно впливає на хвойні насадження, які мають поверхневу кореневу систему та не переносять спеки. Ці ж фактори спричиняють всихання граба та ясеня пристигаючого та стиглого віку.

Всихання ясеня спостерігається в Ободівському лісництві на площі 2,8 га та в урочищі «Кидрасівська дача» Бершадського лісництва. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га. В Ободівському лісництві всихає 7 га сосни. За останніх 10 років у лісових угіддях Бершадського держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Втрачені насадження замінено більш стійкими до посухи лісовими культурами з дубом звичайним та горіхом чорним.

Загальна площа осередків шкідників і хвороб лісу в насадженнях ДП «Бершадсь кий лісгосп» – 166 га. Протягом інвентаризаційного періоду шкідників знешкоджено на площі 13 га.

В 2017 році проведено вибіркові санітарні рубки в хвойних деревостанах на площі 25,5 га. В цілому з 2012-го у зв’язку з різким погіршенням санітарного стану лісів було проведено суцільні санітарні рубки на площі 9,1 га, у хвойній госп секції згідно з розрахунковою лісосікою – на площі 5,4 га.

Протягом 2017 року проведено значний обсяг санітарно-оздоровчих заходів. Так, відведено та виписано лісорубні квитки на проведення вибірково-санітарних рубок на площі 126 га, рубок формування молодняка – 238 га.

Силами лісової охорони проведено санітарні обстеження лісових насаджень на площі 5000 га, здійснено невідкладні санітарно-оздоровчі заходи з метою недопущення накопичення сухостійної деревини, особливо біля населених пунктів, навколо доріг, аби попередити розповсюдження вторинних шкідників. Ліквідовано також засмічення лісових насаджень від побутових та інших відходів.

Проведена робота з прибирання вітровальних дерев навколо об’єктів, що мають культурну або історичну цінність, і у місцях масового відпочинку населення. Також розчищені й облаштовані природні водні джерела питної води, розташовані на землях лісогосподарського призначення.

Прес-служба ДП «Бершадський лісгосп».


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Жерденівський Іван Хомич (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

На сторожі здоров’я лісу - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники