Fridge magnet wooden gears

Гріє душу село, моє рідне село

  • Подобається1Не подобається
  • 19 Листопада 2010 р

«Бершадський край» – улюблена газета жителів нашого району. Вона зігріває наші душі, цікаво розповідаючи про життя людей.
З особливою радістю і гордістю читаю цікаві розповіді про своїх земляків, про свою рідну Осіївку. Це моя маленька батьківщина. Священна земля моїх батьків, рідних, друзів, сусідів.
П’ятдесят п’ять років як вилетіла із цього рідного гніздечка. Все неспокійне і таке ж прекрасне трудове життя пройшло у знаменитій Шляховій серед трудолюбивих і щедрих людей.
Я вчителька – давно вже пенсіонерка. Але багаторічна педпраця збагатила мене моїми учнями. Це моя гордість, це найбільше багатство, найкращі цілющі ліки.
На добру пам’ять, на добре слово, безкорисливу допомогу здатні люди, які не переслідують вигоди для себе.
З великою радістю зустрічаюсь з такими людьми: Олег Іванович Ковбасюк – директор ТОВ «Світанок-Агросвіт», Сергій Іванович Поперечний, Володимир Єфремович Кибал, Андрій Михайлович Резнік, Катерина Михайлівна Гуренко, Людмила Анатоліївна Кравець, сім’ї Горбатюків, Кравців і багато інших.
Я не уявляю свого життя без Шляхової. Але думки постійно линуть туди, де народилась, а в снах мало не щоденно ведуть стежками босоногого дитинства.
Ось стоїть біленька хата недалеко від дороги. У вікнах самота. Давно у цій рідній хаті не світився вогник, ніхто не палив. Похмуро зустрічають мене гарні колись кущі калини та жасміну, що ростуть перед хатою. А по стежках, якими колись батьки ходили, росте спориш і жагуча кропива.
Тільки милує око старенька груша, посаджена давнимдавно дідусем Андроном.
А яке було колись несказане щастя і велика Божа ласка – їхати в Осіївку, додому, де тебе так радо зустрічають мама і тато, берегиня нашого роду бабуся Марія, дорогий дядечко Микита Терентійович з сім’єю. Всі вони тобі дуже раді, для них ти найрідніша людина.
Вони вже відійшли у вічність. Але ми все життя дякуєм їм за любов, за ласку, за допомогу, за терпіння, за гарне виховання.
Я дуже люблю своє рідне село і горджуся ним. Таке воно гарне нині у будь-яку пору року. Гарні будинки односельців, широкі асфальтовані вулиці, прекрасні господарські споруди.
Незважаючи на нелегкий час, мої земляки гарно господарюють. Вони завжди на передньому краї. Виростили багатий урожай. Особливо велику увагу приділяють розвитку тваринництва. Очолює товариство «Осіївське» досвідчена і мудра людина Людмила Тарасівна Глушко.
Вона живе життям своїх людей, боліє їх болями, радіє їх радощами. Кожному віддає часточку свого серця і душі, а тому її дуже поважають і цінять люди.
Наша родина особливо відчула її співчутливість і людяність, коли пішла із життя наша мама Марія Терентіївна.
Я дякую долі, що в цьому гарному селі живуть наші близькі родичі. Старенька і дуже хвора тітонька Олена Андронівна, родина Федора Григоровича Гунчарука, сім’я Якова Яковича Коваля.
Вони завжди радо нас зустрічають. На їх безкорисливу допомогу у будь-який час можна розраховувати. Нехай те добро, яке вони дарують нам, обернеться до них, їхніх дітей, онуків та правнуків, сторицею.
Ми дуже раді та щасливі, що така багата земля, працьовиті і душевно багаті наші односельці, чудова родина допомогли нашим батькам виростити нас чотирьох (3 сестри і брат). Ми здобули вищу освіту, не розгубилися у життєвому просторі, правильно відшукали дороги у самостійне життя, зуміли зайняти достойне місце і в цей нелегкий час.
Завжди, перебуваючи у рідному селі, і залишаючи цю священну та рідну землю, ми повторюємо: «Ми любимо цей прекрасний край, наймальовничіший і найрідніший куточок на землі».
Вікторія ГОНЧАР, учителька-пенсіонерка.
с. Шляхова.0

Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
2 фото   
<b>Бронзові призери чемпіонату</b><br />Протягом п’яти днів проходили у Ковелі Волинської області чемпіонат України серед підлітків 1997-1998 років...
3 фото   
<b>Семінар з питань ведення галузі тваринництва</b><br />На базі ТОВ &quot;Устя&quot;, що знаходиться в с. Устя Бершадського району 3 лютого ц.р. відбувся семінар з питань...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Куций Давид Митрофанович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Гріє душу село, моє рідне село - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники