Fridge magnet wooden gears

Прогулялась...

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Лютого 2015, 09:00

Днями, з надією на спокій і тишу, завітала на територію місцевого парку. Ще з центрального входу зраділа гамірним, метушливим горобцям та співу синичок. Діловий дятел обстукує могутній стовбур дуба, біля якого зовсім нещодавно була табличка з написом, що цьому старожилу вже понад 300 років. Тепер же якийсь закоханий художникневдаха вималював на корі дуба велике серце, а інший дописав «лох». Мабуть, нова порода дуба, чи як…

Серед високо скошених ще в минулому році до свята Купайла бур’янів, виглядає гурт ялинок-сестричок. Дивно, як же вони вціліли і не прикрасили чиюсь оселю на кілька новорічних днів? Мабуть, тому, що сховані у бур’янах. Поряд, вибачте, надвірний туалет без дверей, на стіні якого увіковічнив себе якийсь 7-А. Добре, що хоча б не випускний.

Вздовж заасфальтованих доріжок купи минулорічного листя, сміття, на яких безтурботно вилежуються голодні бездомні пси.

Приємно, що є хоча б лавочки, де можна присісти відпочити, що і роблять молоді мами. У візочках сидить малеча. Мамам не до них, вони п’ють пиво, глибоко затягуючись тютюновим димом. Коли допили, несподівано для мене почали шукати урну для сміття, а коли знайшли, розсміялися з вигуками, що вона без дна. Порожня тара довго не залежалась – з’явились хлопчаки і пофутболили її доріжкою.

Дійшла до берега річки Дохни, яка заснула на деякий час, скута кригою. Місцеві рибалки за ловлею обговорюють політику, не забуваючи додавати у свій діалог брудну лайку. Цікаво, може, від цього краще риба клює?

З сумом очікує на прийдешню весну «Спасательная станция» на пару з облупленою дошкою для оголошень «Футбол». В очікуванні літа та відпочивальників завмерли товстопузі кам’яні валуни, перекошена переодягальня і ще, мабуть, з радянських часів одинак-«грибок».

Раптом тишу порушили двоє «шумахерів», які влетіли з гучною музикою до парку і попетляли поміж деревами до річки. Двоє літніх бабусь заледве встигли зійти з доріжки.

Повертаючись, із сумом дивлюсь на звалища сміття, яких тут чимало. Хтось же його сюди привіз і викинув…

Дорогою до автовокзалу пригадала, як з гордістю втішалися патріотизмом тих, хто перефарбував перила мосту в кольори державного стягу, а поряд завалені сміттям береги річки…

Далі перекошений будиночок-магазин «Риба», який, напевно, тримає лише крига.

Цікаво, хто захоче відпочити у «Шашличній» з чудовим краєвидом засміченої берегової лінії? Сподіваємося, що до весни, можливо, хтось і наведе тут порядок. Не кажу вже про завалену усіляким непотрібом частину дороги, де стояв базар. Не можу пояснити своїй маленькій онучці, чому дорослі тьоті і дяді смітять, та не тільки на базарі, а й повсюди, де закортіло.

Навесні у нас організовуються дні прибирання територій, так звані суботники.

Можливо, їх потрібно проводити більше і частіше, бо ж так хочеться, щоб було чисто не тільки в парку, щоб усе наше місто було чистим. Варто пам’ятати просте правило: не там чисто, де прибирають, а там, де не смітять.

Марія ЦИМБАЛЮК, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
6 фото   
<b>СТАВКИ</b><br />Виникло, ймовірно ще в Х/ІІ столітті. Назва походить від великої кількості підгрунтових вод, які весною стають ставками.
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Олексієві Степовому дали 10 років за карикатуру на Сталіна</b><br />&rdquo;Ви якою мовою говорітє? &mdash; 81-річний Олексій Степовий стоїть на східцях Будинку культури в селі Джулинка...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Павлишин Іван Євтихійович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.08.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Прогулялась... - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники