Fridge magnet wooden gears

НАЙДОРОЖЧИЙ КАПІТАЛ – ЛЮДЯНІСТЬ

  • Подобається9Не подобається
  • 30 Січня 2007, 17:53

Ми часто чуємо відгуки про лікарів, учителів – це масові професії, без яких розвиток суспільства неможливий. Душа й серце вчителя не бувають спокійними, а лікар немає ні вихідних, ні свят. Моєму поколінню запам'яталися головні лікарі Г.Я. Будкевич, І.В. Ганський, Г.Л. Турчанович та багато інших. Клятву Гіппократа вони не просто завчили, а керувалися нею в праці все своє життя.
Буває так, що випадкова зустріч із людиною змушує замислитися: хто це? Згодом самі ж люди допоможуть відповісти на це питання.
Добре відгукуються пацієнти, колеги, знайомі на адресу лікаря акушер-гінеколога Леоніда Петровича Свінціцького. Очевидно, йому передались гени його батьків – мами Кароліни Гнатівни Ярової, яка овдовіла у 26 років, і батька, що пройшов через пекло війни, був тяжко поранений під Яссами. Помер у 1948 році, коли його третій дитині – Леоніду йшов всього п'ятий місяць. Залишилась вдова Кароліна з трьома дітьми – доньками Людмилою й Сонею та синочком Льонею. Вищу освіту допомогла здобути всім.
Дитинство Л.П. Свінціцького – це важкі роки дітей-сиріт післявоєнного покоління. Він пройшов крізь терни життя, але добився успіхів чесною працею. 3 відзнакою закінчив Гайсинське медучилище, потім – Вінницький медуніверситет. В 1979 році став викладачем Бершадського медичного училища та акушер-гінекологом у лікарні. Дружина Валентина Іванівна – лікарем-лаборантом. Синові Вадиму на той час виповнилося 6 років. Хлопчик згодом успішно закінчив БСШ №1, потім вище авіаційне училище у Воронежі. Тепер – підполковник, служить на кордоні з Китаєм, має сім'ю. Добрим словом згадує своїх учителів.
Леонід Петрович у свій час теж три роки, з 1986-го по 1989-ий, працював у групі військ у Німеччині. Повернувшись у Бершадь, продовжував працювати акушер-гінекологом у ЦРЛ. Має першу кваліфікаційну категорію, подяки, грамоти. Вдень і вночі зустрічав нове життя, дарував матерям радісні хвилини при народженні ними дітей. Про нього відгукуються колеги, пацієнти, як про людину чуйну, толерантну, бо вміє він спілкуватися по-людськи. Це – його найцінніший капітал.
Тепер Л.П. Свінціцький передає свої знання та досвід роботи майбутнім медикам – студентам Бершадського медичного коледжу. Його вихованці відгукуються про нього добрим словом.
Тож хай щастить вам, Леоніде Петровичу, в житті та в праці!
Юлія ПЕНЗЮР,
громадський кореспондент.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Не тільки на окупованій території бершадці боролися проти фашистської нечисті. Вони билися на фронтах Великої Вітчизняної війни. Серед воїнів були колишні робітники, селяни, вчителі, медпрацівники, службовці установ. 18-річною дівчиною пішла на фронт медична сестра Н. Ю. Тартачна. Вона брала участь у боях під Москвою, де винесла з поля бою понад двісті поранених. Там же була прийнята до лав... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

НАЙДОРОЖЧИЙ КАПІТАЛ – ЛЮДЯНІСТЬ - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники