Fridge magnet wooden gears

І ЗАХОПЛЕННЯ, І РОЗРАДА

  • Подобається3Не подобається
  • 11 Вересня 2007, 08:36

Пенсіонерів Євдокію Микитівну Лук'янчук та її чоловіка Петра Сергійовича знають не тільки у Глинському чи П'ятківці. Це до них щовесни їдуть по розсаду навіть із райцентру, де її на базарі хоч греблю гати. Адже не раз вже переконувалися, що розсада саме від них – то вже гарантія, що будуть помідори.
А ще вони займаються квітникарством. Хоч певною мірою це їх бізнес, з квітами на ринку не стоять. У них забирають їх вдома.
Рослинництвом Євдокія Микитівна захоплюється все життя. Тож і не дивно, що город, взагалі обійстя влітку, ніби оранжерея. Під вікном хати рясніє плодами лимон величиною зросту людини. Другий рік вже плодоносить інжир, є мандарин. А ще актинідія, красива декоративна рослина, полуниці, малина, яка плодоносить до осені. На грядці нарциси, жоржини. Петро Сергійович нащепив яблуні, груші.
То неправда, кажуть обоє, що у цьому році не вродила картопля. До речі, крім традиційного способу її вирощування, щоб обхитрити природу, вони апробували ще й власний. Посадили її після того, як вибрали часник. У середині серпня, коли готувався цей матеріал, вона ще тільки цвіла. Види на врожаї були прекрасні. Та і вибирати її, мабуть, буде легше, коли різні строки дозрівання.
Знають старенькі і що таке ущільнені посіви. Щоб не пустувала грядка, як виріжуть тюльпани, сіють на ній баштан. А як зберуть кавуни і дині, навесні на ній знову цвістимуть тюльпани.
Хоч городу, мабуть, з гектар, із засобів механізації у пенсіонерів хіба що поширена у Глинському "механізована" сапа, виготовлена із старої велосипедної рами і колеса. Але з усього видно, що цікавляться тут й іншими новинками, які можна застосувати у господарстві, зокрема у городництві. Наприклад, на багатьох городників наводять жах кроти, з якими не можуть дати раду. Вони ж відлякують їх при допомозі елементарного пристрою: пластикова пляшка, з вирізаними по її боках отворами і насаджена на металевий стержень, обертається навіть від подиху легенького вітру й створює при цьому такий звук, що бідні кроти тікають навіть від сусідів.
На моркві і цибулі – айстри. На запитання навіщо, Євдокія Микитівна відповідає, швидше всього жартуючи,; "Щоб красиво було на городі". Бо на чималій грядці з гладіолусами боби вирощує для того, щоб не водилися медведки.
На городі чорна редька і капуста, квасоля із тих її різновидів, які готують із стручками. Прекрасна кукурудза, гарбузи і ще чимало всякої всячини. Цьогорічна посуха ніби обминула це обійстя.
На подвір'ї, у пристосованому посуді, росте лавровий лист, теж вище зросту людини. А останнім часом господиня захопилася ще й вирощуванням бананів.
Здавалося б, такому подружжю, як кажуть, і карти в руки. Он скільки можна у них навчитися, перейняти. Однак, як тут вже не згадати відомий вислів: "Маємо те, що маємо". Справа в тому, що Петро Сергійович, відпрацювавши загалом з півстоліття у МТС, тоді ще "Сільгосптехніці", "Сільгоспхімії", але не має земельного паю. В той час, як у декого земля пустує.
Можливо, все це і законно, бо таки не працював у колгоспі. Але весь парадокс у тому, що працювати все життя йому доводилося в організаціях, які обслуговували колгоспи. Чому ж тоді законодавством це не враховано?
Ще раз дуже образили ветерана, за його словами, коли підвищували пенсії. Хтось простояв на прохідній у холодку і навіть не знає, де то поле, а пенсію тепер отримує таку, як і він, тракторист. От і шукають разом із дружиною, щоб про це не думати, розраду тільки у праці.
Щоб усе, про що тут розповідається, не видалося комусь надуманим, залишається додати одну немаловажну деталь. Город, про який йдеться, у долині біля річки і ціле літо поливається. Тут же, за словами Петра Сергійовича, чотириметровий пласт торфу, якого вистачило б, щоб удобрити не одну сотню гектарів поля. Однак наша влада того резерву чомусь не помічає.
Одна з основних причин занепаду сільського господарства, на його думку, криється в тому, що останнім часом ми чомусь хочемо враз усе мати, але працювати не поспішаємо. Бізнес, звичайно, добра справа, але якщо не працювати, не виробляти продукцію, то ніякого поступу вперед не буде.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.

Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Мацета Трохим Матвійович (1906) 1906 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.42.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

І ЗАХОПЛЕННЯ, І РОЗРАДА - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники