Fridge magnet wooden gears

За законами природи і життя

  • Подобається1Не подобається
  • 6 Жовтня 2012, 00:31

На знімку: родина Лавренюків.

Мабуть, більшість із нас пам’ятає ще зі шкільних років, що означає слово «фізика». Хто ж призабув, нагадаю, що слово це грецького походження, дослівно перекладається, як природа. Тобто, це наука, що вивчає загальні і фундаментальні закономірності матеріального світу, які визначають його структуру та еволюцію. Закони фізики покладені в основу усього природознавства.

Втім, досить із визначеннями. Згадане я знайшов, аби підійти до розповіді про неординарного учителя фізики та астрономії – Олександра Миколайовича Лавренюка з Бершадської загальноосвітньої школи № 1. І наведені вище слова підтверджують, що його предмет – якщо не найголовніший, то один із найбільш важливих і в школі, і в житті. Саме з таких позицій підходить до свого фаху вчитель.

Олександр Миколайович належить до тих, кого можна назвати педагогом Божою милістю. Біографія його проста.

Хоч народився на Буковині, та в силу різних обставин рідним вважає наше місто, де провів дитинство, тут же закінчив першу міську школу. Ще в школі полюбив фізику – вважав, що це предмет, найбільш наближений до життя. Тож легко вступив до тоді ще Вінницького державного педагогічного інституту на відповідний факультет, де, крім фізики, студіював ще й астрономію.

Коли ж одержав диплом, повернувся в рідний район, де довелося попрацювати в різних школах – Баланівській, Флоринській, Маньківській… Деякий час завідував фільмотекою, працював інспектором райвно. Так набував досвіду фахового і методичного. Вже чимало років Олександр Миколайович трудиться у міській школі № 1. Крім викладання своїх улюблених предметів, має ще й класне керівництво у 8-Б, веде їх з п’ятого класу.

До речі, при викладанні фізики учитель прагне наблизити предмет до життя. Разом з дітьми працюють над темою «Фізика в нашій школі».

Діти наочно переконуються, як фізичні закони діють на практиці. Як використовуються вода, електроенергія, як впливають на людину комп’ютери.

Цікаво простежити, яка середня вага портфеликів та сумок, скільки дітей ходять в окулярах, як діє сила тертя і т.д.

Найголовніше у роботі вчителя – органічно поєднувати виховний і навчальні моменти.

Олександр Миколайович вміє зацікавити дітей. Тож зрозуміло, що його вихованці відзначаються глибокими знаннями, не раз перемагали і ставали призерами предметних олімпіад різних рівнів.

Для сім’ї Лавренюків свято працівників освіти не просто професійне, у них воно родинне. Адже дружина Олександра Миколайовича Галина Михайлівна – учителька молодших класів у міській школі №3, а син Андрій – викладач у дитячій музичній школі. До речі, він є також акомпаніатором хору ветеранів, славнозвісного Ольгопільського хору.

Лише інший син – Сергій – після закінчення технічного університету працює за фахом в одній із вінницьких фірм.

Директор школи Григорій Погончик відзначає не просто високу професійність Олександра Миколайовича, а й уміння знаходити спільну мову з дітьми, батьками, толерантність і відповідальність вчителя.

Діти його люблять. Адже він не просто знаючий, а й справедливий педагог. Це не кожному дано.

Додам ще одну характерну рису учителя вищої категорії Олександра Лавренюка. Він людина скромна, і коли дізнався, що про нього мають щось писати, всіляко хотів уникнути цього. Для нього на першому місці – інтереси справи. Саме тому заслужив визнання дітей, батьків, колег. І це є найвищою нагородою.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Стахов Іван Аполлонович (1913) 1913 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44.

З історії Бершаді
Перемога Великої Жовтневої соціалістичної революції була радісно зустрінута бершадськими трудівниками. В січні 1918 року тут проголосили Радянську владу. Але незабаром до міста вдерлися німецькі окупанти. Окупація та хазяйнування буржуазно-націоналістичних банд важким тягарем лягли на плечі трудящих. Тільки з цукрового заводу було вивезено 50 тис. пудів цукру. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

За законами природи і життя - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники