Fridge magnet wooden gears

Мужнє серце солдата

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Квітня 2014, 10:09

Ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, житель Війтівки Олексій Красиленко минулої неділі відзначив своє 90-річчя.

За його плечима довгий життєвий шлях, у якому тісно переплелися мужність, відвага, людяність, мудрість, любов і доброта.

Віншували ювіляра не лише родичі, а й представники місцевої влади, ветерани. Голова районної організації ветеранів України Володимир Крамар також вручив Олексію Йосиповичу грамоту, матеріальну допомогу (на знімку) і висловив найщиріші побажання. Ювіляр був зворушений увагою і, гортаючи альбоми фотографій зустрічей ветеранів-однополчан 19-ої інженерно-саперної штурмової Рівненської Червонопрапорної орденів Кутузова і Хмельницького бригади 13-ої армії, у якій він служив, згадував бурхливі воєнні роки, ділився спогадами.

Родом Олексій Красиленко із Крушинівки. Коли почалася війна, його і ще кількох юнаків із села відправили в Маріуполь на фабрично-заводське навчання, згодом евакуювали в Ульянівськ, де вони працювали на будівництві.

Оскільки Олексій Йосипович мав непогану на той час освіту – сім класів, його, призвавши в армію, направили в школу молодших командирів.

Через півроку наш земляк став помічником командира взводу саперного батальйону.

Бойове хрещення він отримав на Курській дузі, про що й досі нагадує медаль «За відвагу».

Навіки вкарбувалися в його пам’ять ті дні, коли форсували Дніпро, визволяли Київ.

Олексій Красиленко разом із бойовими товаришами забезпечував переправу військ через річку. Вони понтонами переправляли піхоту, робили пороми і пропускали техніку, артилерію. Звісно, все це відбувалося під сильним вогнем ворога. Саме в боях за Київ нашого земляка було нагороджено орденом Слави ІІІ ступеня. До речі, Олексій Йосипович у листопаді минулого року був у Київській міській державній адміністрації на урочистому прийомі ветеранів-визволителів столиці.

Він відзначений пам’ятним нагрудним знаком «70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників».

Фронтові шляхи-дороги ветерана пролягли через Житомир, Бердичів, Вінницю, Хмельницький, Рівне, Луцьк на Польщу. При наведенні переправи через Одер його поранило в ногу. Після лікування в госпіталі Олексій Красиленко воював на території Чехословаччини, де і зустрів День Перемоги.

У мирний час Олексій Йосипович відбудовував народне господарство, сумлінно трудився в колгоспі, секретарем сільської ради, на інших посадах. Разом із дружиною виховали дочку та двох синів.

Добре знаючи ціну людського життя, ювіляр, незважаючи на свій поважний вік, і досі зберіг світлий розум і непогану пам’ять, оптимізм і бадьорість. Він, у міру своїх можливостей, порається по господарству, бере участь у громадському житті.

Від душі зичимо Олексію Йосиповичу міцного здоров’я, довголіття, миру, добра і шани від людей.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ, с. Війтівка.


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
2 фото   
<b>Золоту Зірку Героя України отримала дружина Юрія Коваленка</b><br />У ході урочистостей до Дня незалежності України Міністр оборони України, генерал-полковник Степан Полторак вручив...
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Баланівка
Віхренко Михайло Мефодійович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 23.04.45. Похов. с. Моравська, Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Мужнє серце солдата - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники