Головне - мир на українській землі

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Грудня 2014, 09:00

Сьомого грудня в Україні відзначатиметься День місцевого самоврядування. Саме на органи місцевого самоврядування покладено надзвичайно важливу місію – втілювати в життя громадські ініціативи, захищати інтереси людей, мешканців нашого району. Від належної і дієвої роботи представників цих органів багато в чому залежить подальша розбудова нашої держави.

Напередодні професійного свята працівників органів місцевого самоврядування кореспондент газети взяв інтерв’ю в голови районної ради Миколи ГРАБЧАКА.

– Миколо Петровичу, яким є у Вашому розумінні свято місцевого самоврядування?

– День місцевого самоврядування – це не лише професійне свято тих, хто втілює життєво важливі програми для кожної громади, захищає та відстоює їх інтереси. Перш за все, цей день нагадує про роль кожного громадянина у творенні держави. А також про те, що кожен із нас є законним носієм і представником влади.

Самоврядування – це можливість громад самим вирішувати місцеві проблеми, формувати бюджети, впливати на життя свого регіону.

Влада тільки тоді буде задовольняти потреби кожної людини, громади, коли сама громада безпосередньо буде брати активну участь у прийнятті рішень разом із владою та формувати цю владу.

– Місцеві органи самоврядування – міська, сільські ради – які завдання ставлять вони сьогодні перед собою?

– Зазначу, що нині стан справ у місцевих радах набагато кращий, аніж десять років тому. Поступово реконструюються та ремонтуються загальноосвітні та дошкільні заклади, медичні установи, закуповується обладнання для сільських шкіл та ФАПів.

Звісно, зробити хочеться набагато більше, тому самоврядні органи все активніше беруть участь у програмах щодо реалізації проектів розвитку територіальних громад.

Розробляються та удосконалюються інші проекти, які обов’язково, я впевнений у цьому, стануть наступними переможцями на отримання позабюджетних коштів для реалізації планів територіальних громад.

– Як Ви бачите спільні напрацювання двох гілок влади щодо економічного, соціального і культурного розвитку району?

 Це участь депутатського активу району разом із органами виконавчої влади у всіх соціально значимих проектах, акціях, подіях, це вироблення форм і методів роботи з кадрами, яка націлена на високий кінцевий результат. У підсумку розцінюю спільну роботу самоврядної і виконавчої гілок влади в районі як роботу соратників з виконання завдань, які ставлять обласна рада та обласна державна адміністрація, уряд та Президент України.

А найголовніше – органи виконавчої влади та місцевого самоврядування мають робити все можливе, щоб не обійти увагою жодного жителя району. Думаю, що депутати повсякденно використовуватимуть професійні знання і великий практичний досвід для цієї важливої мети, адже кожна людина являє собою велику цінність, і це мають зрозуміти всі. Я сподіваюсь: якщо ми працюватимемо єдиною командою з виконавчою владою, буде злагоджена робота районної, міської та сільських рад, депутатів усіх рівнів, то і гарні результати не забаряться.

Крім того, ми і в подальшому розраховуємо на плідну, конструктивну роботу із нашими земляками, народними депутатами – Григорієм Михайловичем Заболотним, Анатолієм Сергійовичем Матвієнком, Миколою Івановичем Кучером, депутатами обласної ради, які представляють Бершадщину, Сергієм Павловичем Савченком та Олександром Миколайовичем Лехманом. Є надії і сподівання на допомогу і з боку народного депутата Олексія Петровича Порошенка.

– Яке Ваше ставлення до реформування місцевого самоврядування?

– Президент України зазначив, що «здійснення реформування місцевого самоврядування має відбуватися на засадах децентралізації, деконцентрації владних повноважень, субсидіарності, консолідації ресурсного забезпечення і стратегічного планування розвитку територіальних громад, що вимагає зважених кроків щодо законодавчого вирішення нагальних проблем місцевого розвитку в контексті державної регіональної політики, бюджетної, податкової та муніципальної реформ із дотримання положень Європейської хартії місцевого самоврядування».

Проект «Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» обговорювався в усіх громадах району, під час «круглих столів» та на нарадах за участю міського, сільських голів. Усі згодні з тим, що вкрай важливо прискорити перегляд законодавчих актів, регламентуючих діяльність органів місцевого самоврядування та виконавчих органів, з метою виключення розбіжностей у частині визначення власних та делегованих повноважень із чітким визначенням джерел фінансування.

– Що Ви побажаєте працівникам та ветеранам органів місцевого самоврядування у свято?

– Думаю, що кожен із нас молиться за мир на нашій українській землі. Саме мирного неба над усією Україною бажаю жителям нашого району. Божого благословення усім та міцного здоров’я, добра і благополуччя, радості і родинного затишку та успіхів у побудові рідної Української держави, в якій почувалися би щасливими усі, хто любить Україну, шанує її мову, історію і звичаї, хто її боронив і боронить від ворога!


Дивіться також в розділі  Персоналії
» 16.06.2018 Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на цій відповідальній посаді з 2008 року.
» 16.06.2018 Досвідчений лікар і мудрий колега Оксана Богданівна Шелест народилася та виросла у родині медиків, тому і не дивно, що і професію обрала відповідну.
» 08.04.2018 Марко Іванович Грищук народився у квітні 1943 року в П’ятківці, в сім’ї хліборобів. Коли йому було півтора року, батько пішов на війну, і вихованням сина займалася мати.
» 07.04.2018 Наполегливий, працьовитий, відповідальний, організований – цими та багатьма іншими позитивними якостями володіє добрий господар, люблячий чоловік і батько, надійний товариш і побратим Ярослав Антонович Фурик. Народився чоловік у квітня 1963 року...
» 25.03.2018 Головне – здоров’я людей
» 25.03.2018 Нелегка йому випала доля…
» 17.03.2018 У праці життя і краса
» 17.03.2018 Добра, ніжна, неповторна
» 08.03.2018 Зелені гектари Анатолія Гуза
» 08.03.2018 Ветеран, працелюб, порадник
Всі статті розділу Персоналії »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Бершадці обирали Президента</b><br />Три тижні тому на виборах Президента України ніхто з 18 кандидатів на найвищу посаду в державі не отримав більше 50%...
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
2 фото   
<b>Бершадські правоохоронці відправилися в зону бойових дій</b><br />Черговий зведений загін вінницької міліції відправився на Схід захищати Україну. Вони змінять своїх колег, які місяць...
3 фото   
<b>«Проліски надії-2012»</b><br />Нещодавно в районному будинку культури в рамках обласного фестивалю «Проліски надії-2012» відбувся мистецький звіт...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Плаксій Гаврило Петрович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Виконуючи інтернаціональний обов'язок, трудящі Бершаді неодноразово збирали кошти на допомогу республіканським військам Іспанії. Значні кошти надходили від бершадців у фонд зміцнення обороноздатності нашої країни, на рахунок добровільних організацій Червоного Хреста та Тсоавіахіму. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Головне - мир на українській землі - Бершадь в персоналіях - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення