Fridge magnet wooden gears

Віддав життя за Україну

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Серпня 2016, 09:00

29 серпня – 2 роки з дня загибелі В’ячеслава Дремлюха

23серпня, в День Державного Прапора України, відбулося урочисте відкриття пам’ятного знака ровеснику незалежності – В’ячеславу Дремлюху, від дня загибелі якого в ці дні минає 2 роки.

Вшановуючи мужність та героїзм молодого солдата, увіковічнюючи пам'ять про нього, на початку вулиці, де В’ячеслав народився та виріс, і яку названо його іменем, встановлено пам’ятний знак.

У заході взяли участь батьки та родичі загиблого, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, заступник голови районної ради Сергій Пересунько та заступник міського голови Володимир Менюк, делегації трудових колективів, установ та організацій району, представники духовенства та громадськість міста.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знака, схиливши голови у вічній скорботі та неоплатному боргу перед пам’яттю нашого загиблого героя-земляка, перед його батьками та їхнім невимовним горем, перед українськими героями-патріотами, які віддали своє життя за незалежність України.

До меморіальної дошки, яку раніше відкрито на фасаді Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. №3, де навчався В’ячеслав, покладено квіти керівництвом району, вчителями та учнями школи.

Відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації.

 

В’ячеслав ДРЕМЛЮХ – ровесник незалежності, молодий хлопець, який понад усе любив життя. Народився 23 вересня 1991 року у Бершаді. Навчався у Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Був веселим, життєрадісним хлопцем, любив пригоди. Служив у лавах Збройних Сил України. У важку для країни годину став на її захист не вагаючись і віддав за свободу та незалежність України найцінніше – своє молоде життя.

Загинув під час проведення антитерористичної операції на Сході країни під м. Іловайськом.

Іловайський котел – епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між Збройними Силами України і підрозділами МВС з одного боку, та озброєними формуваннями колабораціоністичної терористичної організації ДНР і Збройних сил Російської Федерації з іншого.

Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 2324 серпня і через дезертирство окремих українських підрозділів, 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі В.Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Колони були розстріляні на марші.

Сутичка під Іловайськом стала переломним моментом війни на сході України – Збройні Сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна–Росія–ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

23 вересня Славік мав би святкувати своє 23-річчя. Але до нього він не дожив.

6 вересня 2014 року Бершадщина прощалася із загиблим під м. Іловайськом жителем міста В’ячеславом Дремлюхом. В останню путь проводжали героя всім містом, розділяючи горе рідних та близьких.

Зокрема, багато було молоді, яка виростала та виховувалася у роки незалежності нашої країни. Кожен із присутніх, переосмислюючи життєві цінності, подорослішав на півжиття.

В’ячеслав Дремлюх похований на міському кладовищі. Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях вдячних земляків.

Згідно з Указом Президента №311/2015 від 4 червня 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нашого земляка Дремлюха В’ячеслава Анатолійовича нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Іменем героя у м. Бершаді названо вулицю, на якій він проживав, відкрито меморіальну дошку на фасаді Бершадської ЗОШ І-ІІІст. №3, де навчався. Також днями відкрито пам’ятний знак на початку вулиці, названої іменем героя.

Райдержадміністрація, районна рада, жителі району згадують свого земляка, вшановують і пам’ятають його подвиг. Герої не вмирають!

Слава Україні! Слава її Героям!

СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ

Минає два роки з часу трагічної загибелі в зоні АТО нашого дорогого ДРЕМЛЮХА В’ячеслава Анатолійовича.

Важко змиритися з тим, що несправедлива смерть обірвала твоє життя у такому молодому віці. Пішов від нас у вічність, і не стало в нас радості, душевного спокою. Важко знайти слова, аби висловити наше невимовне горе, а величину втрати неможливо оплакати слізьми рідних та близьких людей, друзів та земляків.

Хай над твоєю могилою світить ласкаве сонце, співають пташки, плачуть росою квіти пам’яті.

У цей день тебе добрим словом і щирою молитвою згадають усі, хто тебе знав.

Спи спокійно, а земля хай буде тобі пухом, душі твоїй – вічний спокій і Царство Небесне.

Вічно сумуючі – мама, тато, сестра, зять, племінники, всі рідні.


Дивіться також в розділі  Спогади
» 02.04.2018 За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада...
» 02.04.2018 Уривок зі спогадів «З ярмарку»
» 01.04.2018 Кілька днів по центральній ґрунтовій дорозі, яка пролягала через село, стрімко просувались фашистські війська: автомобілі, танки, артилерія. Вояки йшли повз хату мого дідуся Миколи. Тож в один із звичайних днів сорок четвертого року, коли вже...
» 30.12.2017 Люди старшого покоління добре пам’ятають значки, марки, листівки і плакати з символікою VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів, що проходив з 28 липня до 11 серпня 1957 року в Москві. На нього приїхали тисячі юнаків і дівчат із 131 країни...
» 11.12.2017 8 грудня 2015 р. в АТО загинув Юрій Тарасенко
» 27.10.2017 Добрі справи і гарний слід
» 16.09.2017 Поетичний заповіт Миколи Хараїма
» 04.02.2017 Пам’яті друга
» 17.12.2016 Оніщенко Віктор Васильович
» 10.12.2016 Дороги майора Дігтяра
Всі статті розділу Спогади »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Історія села</b><br />
3 фото   
<b>Семінар з сільськими головами за участю польської делегації</b><br />З 9 по 19 липня у Бершадському районі перебуває делегація з Республіки Польща. До її складу входять 14 працівників...
19 фото   
<b>11 жовтня - Бершаді 550: відкриття дитячого майданчика</b><br />
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гоцюк Василь Данилович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
За роки відбудови народного господарства зросло політичне та економічне значення Бершаді в губернії. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Тепер у місті працювало чотири школи, два лікнепи, клуб, районна бібліотека. Поліпшилося й медичне обслуговування: в лікарні працювали 17 медпрацівників. Трудівники Бершаді в складних міжнародних умовах, коли імперіалістичні уряди всіляко... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Віддав життя за Україну - Спогади - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники