Fridge magnet wooden gears

«КРАЄЗНАВЦІ ВІННИЧЧИНИ»

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Серпня 2005, 00:07

Щойно у вінницькому видавництві "Книга-Вега" вийшов біобібліографічний довідник "Краєзнавці Вінниччини". Атор-упорядник книги – директор обласного державного архіву, кандидат історичних наук Сергій Гальчак. У книзі вміщено 281 біографію краєзнавців Вінниччини, перелік їхніх основних праць, а також літератури про них.
У передмові до видання пишеться про те, що цей довідник саме про краєзнавців – людей одержимих і самовідданих, невтомних і безкорисливих дослідників місцевої історії, котрі народилися на Вінниччині або для яких вона стала рідною, котрі в різний час жили і працювали в області, або ж несуть краєзнавчу естафету минулих поколінь тепер. В серці кожного з них струменить любов до краси України – Поділля, його багатої історії, бережливе ставлення до традицій та культурної спадщини краю, до відродження і збереження неоціненного скарбу – історичної пам'яті.
Гідно представлені у довіднику і краєзнавці Бершадщини різних історичних періодів. Одним із перших досліджував рідний край ще у XIX столітті священик з Поташні Микола Яворський, який вивчав етнографію Поділля. Знаходимо тут і прізвища відомих діячів краю – Іполита Зборовського та Родіона Скалецького. Багато жителів району пам'ятають Ганну Мородецьку, яка свого часу працювала заввіділом листів райгазети, а нині живе у Хмельницькому. Її теж представлено в списку.
Менш відомі нині на Бершадщині Олександр Березовський (родом з Яланця, живе багато років у Черкасах) та Анатолій Чабан (народився в Джулинці, живе теж у Черкасах). До речі, Анатолій Юзефович – доктор історичних наук, академік Всеукраїнської академії історичних наук, автор майже 130 праць, досліджує історію Середнього Подніпров'я. Працював завкафедрою історії України у Черкаському державному університеті ім. Б. Хмельницького, заступником голови облдержадміністрації.
Бершадські краєзнавці представлені іменами Євгена Паламарчука та Федора Шевчука, які вже багато років вивчають історію району. Ще в 1978-му вийшов путівник Є. Паламарчука "Бершадь", а кілька років тому у співавторстві з Іваном Андрієвським він видав цікаве дослідження "Зорі Трипілля", Ф. Шевчук – теж автор кількох книг на краєзнавчу тематику. Нині завершена спільна робота цих трьох авторів над книгою "Бершадський край: історія і сучасність".
Звісно ж, хотілося б, аби до когорти краєзнавців приєднувалося більше молодих дослідників, таких, як Мирослав Щербина, який є автором багатьох цікавих статей з історії рідного краю.
Книга видана під загальною редакцією академіка НАН України, доктора історичних наук, професора П.Т. Тронька, за сприяння Вінницького обкому Соціалістичної партії України.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Хоч і хутірець, та світу тут не кінець</b><br />На колишньому хуторі імені Жданова в Осіївці колись було 84 двори. Нині житлових будинків, у яких ще хтось проживає,...
6 фото   
<b>Весняний цвіт</b><br />
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Титов Сергій Никифорович (1926) 1926 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 28.10.44.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«КРАЄЗНАВЦІ ВІННИЧЧИНИ» - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники