Fridge magnet wooden gears

РОЗУМОМ І СЕРЦЕМ ІСТОРИКА

  • Подобається5Не подобається
  • 5 Лютого 2009 р

Відомому в Україні вченому, докторові історичних наук, професорові Київського педагогічного університету імені Б.Грінченка Анатолієві Русначенку 3 лютого виповнилося п’ятдесят років.
Парадоксально, але факт: Анатолія Миколайовича більше знають поза межами нашого краю, ніж на його малій батьківщині. А він же – наш земляк, народився в селі Осіївці в 1959 році, а потім проживав у Красносілці, де й закінчив середню школу.

Вищу освіту здобув на історичному факультеті Чернівецького державного університету, потім працював учителем на Вінниччині. Далі став референтом у секретаріаті Народного Руху України. Але рутинна партійна робота не дуже вабила молодого історика. Тож вступив до аспірантури Інституту історії Російської Академії наук. Там же, у 1993 році, захистив кандидатську дисертацію «Робітничий рух в Україні в 19891991 роках: основні етапи, елементи політичної культури». А через шість років він уже став доктором наук. Дисертацію «Національно-визвольний рух в Україні в середині 1950-их – початку 1990-их років» захистив через шість років в Інституті українознавства імені Крип’якевича у Львові.
До послужного списку вченого увійшли викладацька діяльність у Міжнародному інституті лінгвістики і права, Міжнародному християнському університеті. Він також стажувався у Центральноєвропейському університеті в Будапешті, Колумбійському університеті у НьюЙорку. З 2004 року працює в педуніверситеті імені Б.Д.
Грінченка.
До речі, про своє стажування у США Анатолій Миколайович говорив: – Я прибув сюди напередодні подій 11 вересня 2001 року, тому мав можливість бачити, спостерігати країну в час і після теракту. Мене вразила не поведінка чи дії офіційних осіб, як на мене, вони були в ті години не дуже виразними і сміливими. Мене вразив патріотизм американського народу: цілком зримий, примітний, відвертий. Саме в такі години він, мабуть, і має виявлятися. Патріотизм представників усіх рас, громадян США незалежно коли вони ними стали – чи рік-два тому, чи мають глибоке коріння в країні протягом століть. Було б добре, щоб усі українські громадяни були такими патріотами.
Анатолій Миколайович – автор більше сотні опублікованих наукових праць. За книгудослідження «Народ збурений» про національно-визвольний рух в Україні й національні рухи опору в Білорусії, Литві, Латвії, Естонії у 1940-50 роках» А.М. Русначенко в 2003 році відзначений премією імені Василя Стуса.
Наукові інтереси дослідника зосереджені на новітній історії України, Центральної та Східної Європи, суспільнополітичному житті в Україні другої половини ХХ століття.
Одна з книг історика має назву «Розумом і серцем», вона містить чимало цікавих матеріалів з національного питання, які в 1940-1950-их роках поширювалися підпільно і не були відомими ні політикам, ні вченим.
Наш земляк теж розумом і серцем сприймає будь-яку тему, за дослідження якої береться як учений. Свій півстолітній ювілей зустрічає у розквіті творчих сил. І хоч за плечима в нього чималий доробок, має наш земляк ще більше цікавих творчих задумів. Тож побажаймо йому успіхів на нелегкій науковій ниві.
Федір ШЕВЧУК.
На знімку: професор Анатолій Русначенко.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
6 фото   
<b>Звіт голови райдержадміністрації Михайла Бурлаки</b><br />Звіт голови Бершадської райдержадміністрації Михайла Бурлаки щодо соціально-економічного розвитку району за I...
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
5 фото   
<b>Від кризи до стабілізації та поступу економіки</b><br />Минулої п’ятниці відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якій було розглянуто ряд важливих питань. В...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Мельничук Хома Степанович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

РОЗУМОМ І СЕРЦЕМ ІСТОРИКА - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники