Fridge magnet wooden gears

Перлини буття

  • Подобається3Не подобається
  • 15 Квітня 2009 р

Щорічно 18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Цей День встановлений у 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників та визначних місць, створеної при ЮНЕСКО, з 1999-го відповідно до Указу Президента України та за ініціативою вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури в Україні встановлено День пам’яток історії та культури.

Нині в Бершадському районі під охороною держави перебуває понад 136 пам’яток, з них 79 – історії, 38 – археології, 18 – архітектури і містобудування, 1 – монументального мистецтва.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України м.Бершадь (1459 р. заснування) внесено до списку історичних населених місць України.
Статус історичного населеного місця зобов’язує здійснювати будь-які містобудівельні, архітектурні та ландшафтні перетворення, будівельні, шляхові, земляні роботи за умови дотримання історико-архітектурних опорних планів історичних населених місць.
Археологічні об’єкти є важливою часткою культурної спадщини. Найбільш поширеними пам’ятками археології в нашім краї є кургани, поселення черняхівської, трипільської культур та інше.
Чинне законодавство визначає, що земля, на якій знаходяться пам’ятки історії і культури, відносяться до категорії земель історико-культурного призначення. Наразі дуже актуальним для державних органів охорони культурної спадщини та відповідних територіальних підрозділів органів виконавчої влади є зміна категорії земель, на яких знаходяться пам’ятки археології з «землі сільгосппризначення» на «землі історико-культурного призначення», виведення таких земель з господарського користування, припинення розорювання та руйнування курганних насипів, поселень, паспортизація, облік пам’я - ток археології, встановлення інформаційних табличок тощо. У 2008 році було розпочато фінансування районної програми паспортизації об’єктів культурної спадщини шляхом складання електронних паспортів за уніфікованою формою, а також створення електронної бази паспортів на 6 пам’яток археології. Проведено перевірку стану використання земель історико-культурного призначення.
На території району у 2008 році проводилися ремонти пам’ятників за рахунок місцевих бюджетів та впорядковувалась територія навколо них на загальну суму 145,25 тис. грн. Всі сільські ради виділяли кошти на ремонтні роботи, а найбільше – сільськими радами сіл Бирлівки, Баланівки, Війтівки, Джулинки, Кошаринець, Лісничого, Осіївки, Серебрії, Шляхової, Чернятки та міською радою. Охорона культурної спадщини, збереження її для наступних поколінь – одна з важливих функцій держави, спрямована на патріотичне та естетичне виховання людини.

Лариса ЮЩЕНКО, молодший науковий співробітник музею.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
5 фото   
<b>Хмарівка – в турботах</b><br />Розкинулося це село на лівому березі Південного Бугу. Існують різні легенди походження його назви. За однією з них у...
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Макарчук Андрій Степанович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Перлини буття - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники