Fridge magnet wooden gears

"Як ти до людей, так і вони до тебе..."

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Серпня 2013, 01:42

Зустрітись поталанило з цим оригінальним чоловіком просто у редакції газети. Наше зна - йомлен ня обійшло банальні рамки типу «як звати і скільки років». Діалог почався з питань Георгія Леонідовича Турчановича, «що таке філософія, життя і любов?». Вічні питання – вічні розмови. І тут я розумію, що перед нами філософ, лікар і гострого розуму чоловік в одній особі…

– Сьогоднішня молодь: яка вона, на Вашу думку?

– Молодь раніше майже не знала, що таке алкоголь, наркотики, безробіття. Сьогодні молодь не така, але в цьому не винна: їй просто склали такі умови. Праця ж дає велику користь не тільки країні, а й самій людині. Ті, хто пройшов вогонь і труднощі, завжди будуватиме гарне і корисне для людей. Молодь мусить любити, ставитись з повагою до того, що зроблено їхніми батьками. Пам’ятати, що добро сильніше за зло.

– Яка юність була у Вас?

– Закінчив 10-й клас і вступив до інституту. Мені мама дала 5 карбованців: квиток коштував 1 крб. 58 коп., решта – на харчі. І сказала, якщо хочеш більше, будь ласка, іди працювати. Нас було двоє.

Мама працювала бухгалтером на цукрозаводі. «Шукати вас я не маю часу, а бити не маю сили», – так говорила вона нам. І через кілька років ми з сестрою принесли їй дипломи… Одразу ж пішов працювати у своє село в місцеву лікарню. Я знав, що як до людей поставишся, так поставляться до тебе. І пропрацював у лікарні, де я народився, 14 років. Потім мене перевели до районної лікарні на посаду головного лікаря.

– Як лікар зі стажем, порівняйте кількість людей, які звертаються за допомогою до лікарів. Їх більше стало чи менше? І чому?

– Менше! Звичайно, колись більше людей йшло в лікарню на перевірку, лікування, більше довіри до медицини було, і вона була доступна. А зараз за все треба платити і немалі суми. Тому люди, які грошей не мають, не лікуються, а заліковуються.

– Сьогодні існує проблема неправильного діагнозу. З чим це пов’язано?

– У нас колись був диспут на тему «Чи має право лікар на помилку?». Має… Тому що людина не вивчена. А той рівень науки, яка пізнає людину, недостатній До медицини треба мати хист. Нема такого лікаря, який би не мав свого цвинтаря. А щоб помилок було менше, треба мати перед людьми велику відповідальність. Хороший лікар той, який вміє поставити інтуїтивний діагноз людині, яка тільки-но зайшла в кабінет і слова не мовила. Якщо він потім підтверджується аналізами, тоді лікар може бути собою задоволений. Якщо ні, то йому треба вчитись.

– А Ви собою задоволені як лікар?

– Задоволений. Я все життя намагався служити людям.

Георгій Леонідович має три вищі категорії: з охорони здоров’я, терапії і швидкої допомоги. Замолоду не раз на полювання ходив. Серед нагород – медаль ім. Пирогова, орден Дружби народів (жартома казав, що його космонавтам дають, але якось і йому попав) і багато інших… Він – почесний донор України, відмінник охорони здоров’я. Протягом діалогу не раз цитував класиків. Радив книжки з психології. Наводив цікаві факти, наприклад, що кожного дня світова медицина випускає 600 назв медикаментів або щороку в Україні населення зменшується на 300 тис. людей. І хоч за своє тернисте життя мав п’ять крововиливів у голову, пережив інфаркт міокарда, але життя йому досі цінне і цікаве. Бо «люди врятували і Бог…».

Юлія ТОДОРЕНКО.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Василишин Іван Степанович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Дніпропетровським МВК. Рядовий. Загинув 06.01.42.

З історії Бершаді
Допомога робітничих колективів прискорила відродження сільськогосподарського виробництва, сприяла підвищенню культури землеробства. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Як ти до людей, так і вони до тебе..." - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники