Fridge magnet wooden gears

«Кочовий» міномет

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Квітня 2016, 09:00

Анатолій Петрович Лаврека народився 1967 року в Баланівці у дружній селянській родині, а нині він проживає в Бирлівці.

Його батько, Петро Ількович, усе життя працював механізатором, а мати, Любов Порфирівна, – ланковою у місцевому колгоспі. Передовий тракторист неодноразово був нагороджений медалями Виставки досягнень народного господарства СРСР, а також відзначений орденом Трудового Червоного Прапора. Працю матері теж не раз відзначали нагородами.

Батьки виховали працелюбного сина. Анатолій із раннього дитинства пізнав нелегку селянську працю, часто з батьком працював у полі на тракторі. Після закінчення Баланівської середньої школи юнак здобув вищу освіту.

Нині працює головним енергетиком на Бершадському електротехнічному заводі. Колеги по роботі характеризують його як талановитого керівника та доброго спеціаліста, Проте мирну працю перервала війна на Сході України.

Чоловік не шукав шляхів уникнення від служби. Потрапив служити в артилерію.

Відчув солдат усі її труднощі.

А.П. Лаврека згадує, що відкривати вогонь на ураження противника дозволялося тільки в екстрених ситуаціях і тільки з дозволу штабу АТО.

Проте противника ніхто ні в чому не обмежував, сепаратисти піддавали обстрілу українські позиції постійно з різних видів озброєння. Батарея, в якій служив наш земляк, виконувала завдання в секторі А, у населених пунктах Широкино, Комишне, Ольхова, Новоайдар. Особливо дошкуляв обстрілами 2-ій батареї 4-го дивізіону міномет противника поблизу населеного пункту Комишне. Він щоразу стріляв із різних позицій. Це негативно впливало на захисників батареї. Солдати були в постійній напрузі й змушені під час обстрілів відходити від укриття та бліндажів, адже ворог стріляв прицільним вогнем по захисних спорудах.

Спостережний пункт 2-ої батареї розмістився на даху старої вежі діючого елеватора.

Дозорні та коригувальники вогню були оснащені радіостанцією та електронними планшетами, з допомогою яких визначали вихідні дані стрільби. Так було встановлено, що по українських позиціях стріляють із міномета, встановленого на автомобілі.

Наші бійці з’ясували його координати і випустили з двох гармат шість снарядів. «Кочовий» міномет перестав відтоді турбувати наших бійців.

Повернувся солдат до мирної праці, але в пам’яті пропливають жахливі картини нікому не потрібної війни.

Григорій ПОГОНЧИК.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Тарковський Дмитро Михайлович (1912) 1912 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Кочовий» міномет - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники