Fridge magnet wooden gears

Цілюще джерело «Вдовиної криниці»

  • Подобається0Не подобається
  • 16 Квітня 2016, 09:00

Серед поля, неначе вдовиця, примостилась одинока криниця… – це рядки з вірша вчительки української мови, поетеси Валентини Царюк. Їх вона написала з надією на те, що люди будуть берегти святе місце, де бринить джерело, бо вода – це основа життя, без неї не може існувати ні людина, ні рослина, ні звірина.

Колись, ще у сиву давнину, у важку післяреволюційну пору, залишилось у Сумівці багато жінок-вдів, чоловіки яких не повернулися додому.

Але не впали вони у відчай: працювали в полі, обробляли власні наділи, і не раз їх мучила спрага, особливо влітку, коли вода грілася у глиняних баньках. А до села було далеко, та й їздити не було чим, і вирішили самотні жінки-вдовиці викопати в полі, де з-під землі бриніло ледь помітне джерело, криницю. Самотужки, без чоловічої міцної та дужої руки, не день і не два працювали жінки, діти, старший люд, і вода забила міцним ключем, поїла живильною вологою і малих, і дорослих довгі роки. В народі вона отримала назву «Вдовина криниця».

Не один раз чула вона щирі слова вдячності від хліборобів, які працювали в полі чи під час посівної, чи в жнива, чи в осінню пору.

Пройшли роки, замулилося джерело в криниці, і, на жаль, були й такі, які кидали в неї сміття. Та знов і знов приходили небайдужі люди, чистили джерело, доглядали місцину, а в особливо спекотну пору біля криниці молилися і люди, і місцевий священик Сава, сподіваючись на дощ, на те, що вічно бринітиме цілюща вода серед поля.

А нині молодий, енергійний керівник місцевого господарства «Нива», депутат районної ради, який вболіває душею за долю своєї малої Батьківщини – Сумівки, Сергій Царюк вирішив за власні кошти облагородити це святе місце.

Працівники господарства розчистили криничку, полагодили цямриння, вимостили з тротуарної плитки площадку, планують покласти тинок, лавочку.

Сергій Станіславович разом із вихованцями Сумівського шкільного лісництва «Юні друзі лісу» посадили біля криниці кущі калини, які подарував колишній випуск ник школи, а нині – головний лісничий ДП «Бершадський лісгосп» Володимир Сташенко.

Робиться для людей дуже благородна і корисна справа, і хочеться вірити, що кожний подорожній, який скуштує смачної водички, подякує матінці-природі, жінкам-вдовицям за цілюще життєдайне чудо, подякує С.С. Царюку і людям, які це зробили, і не підніметься рука нашкодити «Вдовиній криниці», а зберегти її в чистоті і красі, щоб не одне покоління людей ще напувала вона смачною водою.

Галина ГУЗ, директор Сумівської школи.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
17 фото   
<b>ЛІСНИЧЕ</b><br />&#160;
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
4 фото   
<b>З вінниці – по Європі</b><br />Пропозиція взяти участь у конкурсі на поїздку до Франції та Швейцарії під час презентації там в Страсбурзі та Берні...
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Жерденівський Іван Хомич (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.03.44.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Цілюще джерело «Вдовиної криниці» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники