Fridge magnet wooden gears

ХРЕСТИКИ НА ПОЛОТНІ

  • Подобається2Не подобається
  • 22 Квітня 2007, 22:09

Здавна у піст жінки вишивали, беручи благословення на заняття рукоділлям. Серед жінок і дівчат наших сіл багато охочих вишити і вимережити долю. Проблема рукодільниць – визначитися, як це зробити найкраще. Допомогти їм порадами може талановита вишивальниця з Баланівки Тетяна Василівна Кравець, роботи якої неодноразово фігурували у різних виставках.
– Тетяно Василівно, як навчитися вишивати "косим" хрестиком?
– Техніка проста. Спершу закріпити на зворотньому боці тканини нитку, потім голкою з ниткою пройти (в межах однієї клітинки) з лівого нижнього вічка в праве верхнє і протягнути голку в праве нижнє.
– Чи можна пришвидшити вишивання? Звідки розпочинати велику роботу – з середини чи від краю?
– Раніше, коли ще не набила руку, вишивала по кілька хрестиків водночас: спочатку 5-6 півхрестиків, потім у зворотньому напрямку дошивала їх до хрестиків. Так багато хто робить. Хоч не варто: вишивка не завжди має гарний вигляд, спосіб виконання хрестика впадає в око.
Ніколи не вишивала з середини. Завжди з правого нижнього краю. Кожний хрестик вишиваю окремо. Це зручніше робити в напрямку зліва направо, згори вниз. Загалом вважаю, що різниці, звідки почати вишивку, нема.
– Коли краще вишивати звичайним, а коли "косим" хрестиком? Якими нитками? Виконана яким саме швом велика робота (картина чи ікона) матиме кращий вигляд?
– Робота, виконана будь-яким хрестиком, матиме акуратний вигляд, якщо дотримуватися вимог техніки. Багато залежить від ниток. Якісними є яскраві, які не линяють, ірисові нитки різної товщини. Повний хрестик можна вишити в 2-3 нитки, для "косого" потрібно брати на ниточку більше. Робота, виконана лише "косим" хрестиком, здаватиметься гладенькою.
– Із чого розпочати вишивання новачкам?
– З найпростішого до найскладнішого шва. Всім цим технікам по черзі треба вчитися на шматочку тканини, а тоді вже братися за якусь річ. Вишивка іншими способами значно копіткіша, ніж хрестиком.
– Кажуть, вишивка змінює людину. Як вона впливає на вас?
– Дуже добре. Коли поганий настрій – заспокоює. Люблю свою роботу. Кожна річ говорить щось своєю потаємною мовою. Здавалося б, проста гарна серветка на столику, а в неї вкладено всю душу.
Отож, якщо розпочали вишивання – не відкладайте на потім, бо завжди приємно подивитися на результат, коли робота повністю завершена.
Ірина НАТУРА,
студентка Київського Державного Національного університету
ім. Т.Г. Шевченка.

Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
2 фото   
<b>«Цей пленер – подарунок долі...»</b><br />Нинішній мистецький пленер «Поташня &ndash; чарунка Поділля-2011» у цьому селі відбувся, як завжди, у розповні літа....
7 фото   
<b>Друзі назавжди</b><br />Стартувала цьогорічна оздоровча кампанія, підготовча робота до якої ведеться давно. Як відомо, діти нашого району вже...
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серебрія
Маньківський Василь Павлович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Помер від ран 30.04.45. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ХРЕСТИКИ НА ПОЛОТНІ - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники