Fridge magnet wooden gears

Бершадщина: відчуйте смак сільського туризму

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Квітня 2011, 09:00

Бершадщина здавна вабить своєю багатою, розкішною природою, різноманітними ландшафтами, агрокліматичними, геологічними, зоогеографічними зонами. У річках і ставках водяться короп, карась, сом, окунь, щука та інша риба. Але найбільше наш край славиться річкою Південний Буг, який протікає блакитною стрічкою через села Шумилово, Сумівку, Кошаринці, Берізки-Бершадські, Джулинку, Красносілку, Маньківку, Крушинівку, Хмарівку, Чернятку, Лугову, Ставки. Проліскова і чебрецева сторона, гарна в пору червневого колосіння, соняшникового раювання, бджолиного медоносу. Лісостепова зона, посмугована биндами річок у кучерявих вербах, вишиті блакиттю волошок і яскравістю маків, заколисаних жайвориним співом і голубиним легкокрилом.

Сільський зелений туризм нині – один із найперспективніших видів відпочинку у Карпатському, Поліському, Подільському, Наддніпрянському регіонах. Для сільських мешканців України цей вид туризму є найкращим стимулом для започаткування й розвитку підприємницької діяльності, що дає додаткові прибутки та підвищує рівень зайнятості членів сільських родин. Крім цього, діяльність сільських громад з організації агрорекреаційного сервісу стимулює облаштування сільських осель та благоустрій сільської місцевості, створює додаткові шляхи наповнення місцевих бюджетів, перетворюється на вагомий чинник перспективного розвитку сільських територій.

Що ж таке сільський зелений туризм?

Згідно із загальноприйнятим в Україні трактуванням – це форма відпочинку в сільській місцевості: у приватній садибі сільського господаря з широкими можливостями використання природного, матеріального, культурного потенціалу певного регіону.

Організатором тут виступає сільська родина, яка надає власне житло та забезпечує продуктами харчування, виробленими в особистому селянському господарстві. Сільський туризм є одним з найбільш дешевих і доступних видів туристичного відпочинку для людей, які приїжджають з міста.

Чи є сільський зелений туризм видом підприємницької діяльності?

Стаття 5 Закону «Про туризм» виділяє дві категорії осіб, які можуть проводити діяльність в сфері туризму, в тому числі сільського або екологічного, тобто зеленого.
Першою категорією є фізичні особи, зареєстровані як підприємці. Вони не здійснюють посередницької діяльності у сфері туристичних та супутніх послуг, тобто продають власні туристичні послуги, і належать до категорії «інших суб’єктів підприємницької діяльності, що надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування, екскурсійних, розважальних та інших туристичних послуг».

Друга категорія включає фізичних осіб, які не зареєстровані як підприємці та надають послуги з тимчасового розміщення (проживання), харчування тощо.

Яку документацію необхідно вести власнику садиби?

Фізичні особи-підприємці, які є власниками чи орендарями колективних засобів розміщення (10 або більше місць) зобов’язані вести книгу відгуків і пропозицій у доступному для споживачів місці, надавати повну і достовірну інформацію про документи, якими вони керуються під час надання послуг, переліку, вартість та умови одержання послуг, правила ефективного і безпечного користування колективним засобом розміщення, найменування та адресу виконавця послуг, а також адреси і номери телефонів державних органів захисту тимчасового розміщення (пункт 5 Постанови КМУ «Про порядок надання послуг тимчасового розміщення (проживання) №297 від 15.03.2006 р.»).

Власники садиб, які надають послуги в обсязі не більше, ніж дев’ять місць для тимчасового розміщення (проживання), можуть виконувати подібні вимоги добровільно.

Втім, вони зобов’язані подавати органу податкової служби декларацію про дохід від надання послуг тимчасового розміщення (проживання).

Обов’язково також вести книгу реєстрації, у якій зазначаються ім’я, прізвище та по батькові туриста, дату прибуття і вибуття, а також вартість наданих послуг.

Крім того, якщо власник садиби, який не зареєструвався як підприємець, бажає найняти працівників, які є членами родини, стаття 24-1 Кодексу законів України про право на працю вимагає укласти письмовий договір з таким працівником та протягом тижня зареєструвати цей договір у місцевому органі служби зайнятості.

Щиро сподіваємось, що дана інформація стане в добрій нагоді всім, хто готується працювати у сфері сільського зеленого туризму.

Галина ШЕВЧУК, молодший науковий співробітник з питань туризму та краєзнавства районного краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
5 фото   
<b>13 квітня – День посадки лісу</b><br />13 квітня 2013 року у районі проведено загальнообласну екологічну акцію «День посадки лісу», у якій взяли участь...
2 фото   
<b>На те і влада, щоб міцніла громада</b><br />Хоч у Кидрасівці лише 329 дворів, та із них діючих лише до двохсот, в яких проживає 446 чоловік населення,...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Водохреще в Бершаді…</b><br />У вівторок 19 січня право - славний світ святкував Водохреще (Хрещення Господнє, Богоявлення). Це третє велике зимове...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Настенко Йосип Петрович (1916) 1916 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Бершадщина: відчуйте смак сільського туризму - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники