Fridge magnet wooden gears

Полине, наче пісня солов’я, сопілки ніжная мелодія…

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Лютого 2012, 23:40

До когорти майстрів-самородків, які примножують та зберігають традиції національної культури Бершадського району, належить майстер-сопілкар, керівник дитячого зразкового ансамблю «Жайвір» Баланівського сільського будинку культури Володимир Харитонович Віхренко. Після закінчення Вінницького державного педагогічного інституту ім. М. Островського він працював в школі с. Ободівки, в СШ №23 м. Вінниці, в Бершадській СШ №2 учителем музики та співів.

У 1999 році перейшов працювати учителем по класу сопілки в Бершадську дитячу музичну школу, в тому ж році створив сімейне тріо сопілкарів, де грають і два його сини. Новий колектив зразу ж набув популярності. В цьому ж році Володимир Харитонович створив дитячий ансамбль сопілкарів «Жайвір» на базі Баланівського сільського будинку культури, якому в 2002 році, рішенням колегії обласного управління культури, було присвоєно почесне звання «зразковий».

За 10 років колектив сопілкарів неодноразово брав участь в творчих звітах Вінниччини на головній сцені в столичному палаці культури «Україна», він був і залишається окрасою творчих звітів аматорських колективів Бершадського району, брав участь у численних міжнародних, регіональних, обласних святах, оглядах, фестивалях.

Володимир Харитонович – великий ентузіаст, надзвичайно закоханий у світ музики. Всі інструменти, на яких грають учасники колективу, виготовив сам керівник: власноруч виготовляє сопілки 5 видів, окарини, свищики, займається різьбою по дереву. Він володіє технікою гри більше, ніж на 10 музичних інструментах, має великий музичний матеріал власних обробок українських пісень та мелодій для дитячих колективів.

В.Х. Віхренко – єдиний в області майстер-сопілкар. Він розробив власну методику викладання гри на сопілці, яка набагато спрощує техніку оволодіння учнями музичного інструмента. Ось уже декілька років поспіль він бере участь як майстер народної творчості від Вінниччини у Всеукраїнській національній Сорочинській ярмарці. Його неповторні інструменти звучать по всій Україні та за її межами.

Окрім того, Володимир Харитонович – прекрасний сім’янин, люблячий чоловік, гарний батько.

Дружина Юлія Іванівна за фахом вчителька математики, але має музичну освіту, володіє грою на фортепіано, гарно співає. Вона також захопилась сопілкою, а з часом навчилася грати на цьому прекрасному інструменті.

Юлія Іванівна – душа колективу.

Підібрати репертуар, пошити костюми, навчити учасників сценічної культури – це все вона, кохана дружина і помічник по житті і на роботі.

Батьки докладали багато зусиль, щоб прищепити своїм синам Віталію та Івану любов до народних традицій.

24 лютого Володимир Харитонович відзначатиме свій золотий 50-річний ювілей. Відділ культури і туризму РДА, працівники культури району вітають ювіляра з днем народження, бажають міцного здоров’я, великого людського щастя, довголіття, любові, миру і добра. Хай щастить і таланить Вам надалі, хай доля не обходить своєю ласкою, хай більше у житті буде часу для дозвілля, творчості, любові та щирого спілкування з дорогими серцю людьми.

Надія ГЕРАСИМЧУК, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
6 фото   
<b>Із єврейської історії Бершаді</b><br />Бершадь від самого початку свого існування тривалий час була однією із стратегічних фортець на наших південних...
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Гаврилець Микола Сидорович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 1946 р.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Полине, наче пісня солов’я, сопілки ніжная мелодія… - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники