Fridge magnet wooden gears

Нашому роду нема переводу

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Січня 2013, 09:00

У рамках програми підтримки обдарованих людей «Майбутнє України» та з ініціативи депутата Вінницької обласної ради Наталії Гетце та благодійного фонду «Талант Інвест» в липні 2012 року було започатковано проект, спрямований на відновлення родинних традицій, шанобливого ставлення до родоводу та історичної пам’яті вінничан, а саме – обласний дослідницько-пошуковий конкурс «Дерево роду». Метою конкурсу було залучення людей різних поколінь до шанування історії та традицій свого роду.

Учасники мали організувати команду, дослідити свій родовід та створити власне родове дерево в цікавій та оригінальній формі. Потім розмісти свій проект на сайті ngettse.com.ua, де протягом місяця до 15 грудня відбувалося онлайн-голосування для визначення одного з переможців.

Під гаслом: «Пізнай свій рід – пізнай себе» на території області зареєструвалися 123 команди (сім’ї), які і представили свої роботи для голосування.

Підсумком конкурсу стало сімейне свято, на якому були присутні всі учасники обласного конкурсу «Дерево роду», яке відбулося в приміщенні обласної філармонії. Всіх було нагороджено в ході концертної програми. Конкурсною комісією визначено переможців, володарів гран-прі та призерів на перше, друге і третє місця в чотирьох основних номінаціях. Крім цього, журі прийняло рішення про внесення 15-ти спеціальних номінацій, для того, щоб особливо відзначити гідні роботи. Усі призери нагороджені цінними подарунками від Наталії Гетце і генеральних партнерів – магазину побутової техніки «Альпарі» і туристичного агенства «Вінтурплюс». Крім основних призів, учасники отримали абонементи в басейн «Авангард», сімейну вечерю в ресторані «Гостевія», а головний приз – подорож для всієї родини на гірськолижний курорт від агентства «Вінтурплюс» – отримала команда родини Мартинових «Нашому роду нема переводу» із Бершаді.

Робота Ольги Мартинової (на знімку) виконана в техніці вишивки стрічкою, якою вона займається з 2007 року.

У доробку майстрині нараховується вже більше 100 картин, панно та аксесуарів, виконаних у цій техніці.

Ідея створення власного родового дерева виникла у Ольги Мартинової ще на початку минулого року. Тому, коли в липні 2012 року прочитала про організацію конкурсу «Дерево роду», рішення про участь було однозначним.

Ольга одразу із задоволенням взялася до роботи, тим більше, що деякі матеріали з історії її родини були вже зібрані.

Робота «Нашому роду нема переводу» має розмір 1х1 метр. На тлі вишитого стрічками дерева розташовані фотографії та імена членів родини до шостого покоління, починаючи із 1879 року, як по лінії Ольги, так і по лінії чоловіка. На виготовлення роботи пішло більше трьох місяців, було використано 100 метрів атласної стрічки та виготовлено близько 700 листочків із стрічки, які нашивалися окремо. Фотографії для родового дерева допомагав виготовляти брат Ольги – Олександр Іванчишин. Технікою термо-переносу роботу було оздоблено фотографіями із сімейного архіву родини. Також при зборі інформації про родину допомагали чоловік, мати, батько, мати чоловіка та бабусі. Цікавим є те, що в роботі Ольги Мартинової, крім фотокарток з іменами та прізвищами родичів, вказано також і місця їх проживання.

Завдяки майстерності виконання та глибині дослідження родинної історії робота бершадчанки заслужено отримала Гран-прі конкурсу.

За умовами конкурсу автори найцікавіших ідей, в тому числі і Ольга Мартинова, стали героями документального фільму, який був показаний по ВДТ. А цікаві родові дерева можна було побачити на виставці, що проходила за годину до початку церемонії нагородження в приміщенні обласної філармонії.

Організатор конкурсу Наталія Гетце визнала, що основним підсумком заходу стало те, що робота над проектом подарувала багатьом радість і тепло сімейного спілкування, допомогла зміцнити сім’ї, відновити сімейні зв’язки, примиритися і об’єднатися з близькими і далекими родичами, об’єднала родини спільним інтересом.

Роботу Ольги Мартинової «Нашому роду нема переводу» всі бажаючі можуть побачити в районному краєзнавчому музеї, де вона буде експонуватися протягом місяця.

Оксана ГОРОБЕЦЬ, директор районного краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
64 фото   
<b>Спортивне свято в Бершаді</b><br />7 жовтня 2012 року в м.Бершадь з нагоди Дня вчителя було проведено міжрайонний турнір ветеранів футболу працівників...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Велика Киріївка
Вашеця Андрій Давидович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Нашому роду нема переводу - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники