Fridge magnet wooden gears

"Життя на полотні"

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Серпня 2013, 23:44

У наш час мистецтво є найкращим «щепленням» від життєвих негараздів. Споглядання творів мистецтва здатне піднести людей над проблемами і дає поштовх для реалізації позитивних намірів.

Саме це і є одним із пріоритетних завдань музею, адже музеї – це центр культурного життя населеного пункту. Музейні заклади мають значний вплив на виховання підростаючого покоління, розвиток повноцінної особистості, формування національно-патріотичного світогляду, пізнання історично-культурного надбання української нації. І тому дуже приємно усвідомлювати, що є люди, небайдужі до культурного життя сучасності та майбутніх поколінь.

Одним із них є наш земляк, самобутній художник із Джулинки – Олексій Пилипович Степовий, завдяки якому було поповнено фонди ра йонного краєзнавчого музею цілою колекцією творів образотворчого мистецтва. Митець передав у подарунок музею 58 своїх робіт – акварелі, портрети, пейзажі та сюжетні роботи до творів Т.Г. Шевченка.

Відображаючи на полотні навколишній світ, художник виражає своє ставлення до нього, саме тому у його картинах відчувається глибокий зміст.
Народився Олексій Пилипович 19 березня 1927 р. в Джулинці.

Закінчив всього 3 класи Джулинської школи. З десяти років працював у колгоспі на різних роботах. Під час окупації села німецько-фашистськими загарбниками в 19411944 рр. продовжував роботу в колгоспі. Після звільнення Джулинки (11 березня 1944 р.) Олексія Пилиповича зарахували в «яструбки».

У 1950 році, коли служив у армії, його засудили до 10 років таборів. Протягом усього перебування в неволі хлопець не падав духом – писав щоденник і малював, хоч фахової освіти він не здобув.

Більша частина цих робіт знаходиться в колекції Вінницького обласного художнього музею.

Тривалий час О.Степовий працював художником-оформлювачем у місцевому господарстві. Крім основної роботи, він писав картини, вів активну громадську роботу.

І зараз, маючи багато років загального трудового стажу, митець не залишає улюбленої справи, веде гурток образотворчого мистецтва у Джулинці. Бере участь у районних та обласних виставках образо - творчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Валентина УСАТЮК, зберігач фондів районного краєзнавчого музею.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Склярук Прокіп Капітононич (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
З невеликої майстерні, де кілька ремісників виготовляли раніше на замовлення селян вози та брички, до сучасного підприємства з потужною енергетичною базою — такий шлях за роки Радянської влади меблевої фабрики. Нині вона дає для квартир трудящих та підприємств громадського харчування меблів на 2 млн. крб. щорічно. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Життя на полотні" - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники