Fridge magnet wooden gears

Красносільські уроки самоврядування

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Серпня 2013, 23:56

На лівому березі Південного Бугу в гарній місцині розташоване мальовниче село Красносілка, засноване в середині 17-го століття. Нині в ньому проживають 1843 мешканці, в тому числі 107 дітей дошкільного та 223 дитини шкільного віку, 548 пенсіонерів.

Із 956 осіб працездатного населення постійну роботу мають лише 324. Щоб забезпечити утримання сімей, навчання дітей, 161 односельчанин перебуває «на заробітках» в інших регіонах держави, 23 – за кордоном. Враховуючи велику незайнятість працездатного населення (через зупинку роботи цукрозаводу), у більшості сімей основним джерелом поповнення сімейного бюджету є кошти від реалізації продукції з особистих селянських господарств.

У селі 915 дворів, із яких 703 діючих. Є 5 двоповерхових та 16 багатоквартирних будинків. Протяжність сільських доріг – близько 30 км, в тому числі з твердим покриттям – 10 км, решта – насипні. В територіальній громаді ведеться житлове будівництво, споруджуються об’єкти торгівлі, а недавно збудували за сучасними технологіями міст по вул. Незалежності.

Виходячи із завдань стратегії розвитку територіальної громади до 2020 року, всіляко прагнемо сприяти покращенню якості життя наших односельчан.
Незважаючи на те, що виконання надходжень до місцевого бюджету складає понад 150%, а додаткових коштів отримано близько 60 тис. грн., цього недостатньо для нормального функціонування бюджетної сфери, а дотаційність сільського бюджету складає 62%.

Вихід із даної ситуації знаходимо у взаємовигідній співпраці із соціально орієнтованим бізнесом, використанні наявних резервів поповнення місцевого бюджету за рахунок створення нових робочих місць (ТОВ «Гамма Консалтинг» на території занедбаного тваринницького комплексу будує цех по виробництву паливних гранул (пелет), потужністю до 10 тис. тонн у рік, передбачено освоїти близько 10 млн. грн. інвестицій, ввести його в експлуатацію в поточному році, створивши додатково орієнтовно 20 робочих місць), легалізації діючих, збільшення рівня орендної плати земель державної власності та залучення додаткових коштів на розвиток територіальної громади із різних джерел фінансування. Укладено соціальні угоди із сільгосппідприємствами на суму більше 40 тис. грн., з іншими суб’єктами господарської діяльності – 10 тис. грн., більше 10 тис. грн. з яких уже використано на потреби громади.

За рахунок коштів з обласного бюджету, розпорядником яких було управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації, прокладено асфальтне покриття першої черги проїжджої частини по вулиці Миру на суму 380 тис. грн., на капітальний ремонт спортивної зали місцевої школи уже освоєно 800 тис. грн. державних коштів і сподіваємося, що після 20-річної перерви учні найближчим часом зможуть використовувати її для зміцнення власного здоров’я.

Залучивши кошти бюджету, добровільні внески батьків, господарюючих суб’єктів, приватних підприємців і просто небайдужих людей, ми завершили газифікацію дитячого садка, перевели його із сезонного на круглорічний режим роботи, обладнали внутрішні вбиральні у ДНЗ, загальноосвітній школі та на ФАПі.

На виконання заходів виконкому по енергозбереженню у ДНЗ «Ромашка» замінено на металопластикові 50% вікон, утеплено двері, встановлено відбивачі тепла біля радіаторів водяного опалення і проведено поточний ремонт з гідрохімічною очисткою системи опалення.

У загальноосвітній школі замінено вхідні двері та 79 вікон на металопластикові, проведено реконструкцію опалювальної системи, що дозволяє економити понад 20% витрат на обігрів приміщення.

Роботи по озелененню, благоустрою населеного пункту, регулярному вивезенні твердих побутових відходів, обслуговуванню діючого ярмарку, наданню послуг жителям села в обробітку земельних ділянок, перевезенні будівельних матеріалів, допомогу у вирішенні соціальних і побутових проблем жителів села здійснює комунальне підприємство «Комунальник». Тверді побутові відходи вивозяться за межі населеного пункту на паспортизоване, обваловане, обсаджене саджанцями граба сміттєзвалище.

Силами КП «Комунальник» упорядковано прибережну зону відпочинку, яку облюбували не лише наші односельчани, а й відпочиваючі із навколишніх сіл та райцентру. А спорудження імпровізованої сцени дозволяє відзначати тут свято Івана Купала, День молоді та проводити інші заходи.

Маємо на території села два культосвітні заклади, їх працівники проводять належну роботу по залученню односельчан до участі в художній самодіяльності.

Спортивно-масову роботу проводять 4 спеціалісти, в тому числі 2 тренери від районної ДЮСШ.

Наша футбольна команда– одна з кращих в районі. Нещодавно, у зв’язку з відзначенням 75-річчя її створення та будівництва стадіону, у нас проводився міжобласний турнір серед ветеранів, матеріали про який демонструвалися по ВДТ, а територіальна громада вже кілька років поспіль є призером у районному конкурсі з розвитку фізкультури і спорту.

У селі створено громадську організацію «Світоч», котра нині, враховуючи потребу у поліпшенні зовнішнього освітлення населеного пункту, опікується в рамках проекту Програми розвитку ООН та Європейського Союзу «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (друга фаза) «Застосування енергозберігаючих технологій в освітленні територіальної громади» на загальну суму 218 тис. грн.

Виходячи із стратегії розвитку територіальної громади до 2020 року, затвердженої сесією сільської ради, одним із головних пріоритетних напрямів діяльності є будівництво централізованої системи водопостачання з метою забезпечення жителів села та об’єктів соціальної інфра - структури якісною питною водою. У громаді вже презентовано проектно-кошторисну документацію, вартість якої складає 1 млн. 400 тис. грн., або по 4710 грн. з кожного двору.

Зрозуміло, що в нинішній ситуації, яка при непрацюючому цукровому заводі склалася із зайнятістю людей, для багатьох сімей ця сума є просто непідйомною, тому депутати, виконавчий комітет працюють над залученням коштів для виконання вказаних робіт із додаткових джерел фінансування, в тому числі й участі в різних конкурсах. Ми вже стали переможцями І етапу обласного конкурсу територіальних громад, де з обласного бюджету громаді виділяється 20 тис. грн. Крім того, готуємо матеріали на участь у конкурсі ДЕСПРО, вишукуємо й інші резерви, що дозволить значно зменшити особистий внесок громадян у будівництво системи централізованого водозабезпечення.

На вимогу облдержадміністрації щодо упорядкування системи заготівлі молока від населення в територіальній громаді проведено відповідну роботу, це питання розглядалося на сесії сільської ради за участю представників ПАТ «Бершадьмолоко» та підприємства ветмедицини у Бершадському районі, проведено збори з молокоздавачами.

Між молокопереробними підприємствами та молоко - здавачами укладено угоди, видано книги обліку, проте лише ПАТ «Бершадьмолоко» із трьох молокопереробних підприємств облаштувало в нашому селі молокопункт, хоча домовленості були досягнуті і з представниками ТОВ «Інтерфуд» (Тульчинська філія) та «Гадячсир», які на сьогодні заготовляють молоко від населення «з коліс».

В ході обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування у нас виникають питання щодо децентралізації влади, змін до земельного законодавства та податкового кодексу. Незрозумілим залишається питання щодо структури об’єднання територіальних громад. Зрозуміло, що через значну дотаційність територіальних громад це питання на часі, але для того, щоб проводити роз’яснювальну роботу серед населення, ми самі мали б володіти конкретною інформацією.

Іван ПУСТОВІТ, Красносільський сільський голова.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
5 фото   
<b>20 грудня - День міліції</b><br />Слідче відділення – один із найважливіших підрозділів, який очолює перший заступник начальника райвідділу, начальник...
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Приходько Михайло Кіндратович (1915) 1915 р., українець, оточенець. З 10.1942 р. член підпільної групи. Страчений ворогами 02.1944 р.

З історії Бершаді
Своєрідне містечко виникло на колишньому пустирі, де на кошти колгоспів у 1967 році збудовано кількаповерхові навчальні корпуси медучилища з сучасними лабораторіями, гуртожитком та їдальнею. Тут навчаються понад 400 майбутніх фельдшерів те акушерок, які працюватимуть у лікарнях, колгоспних пологових будинках, на медпунктах. Майбутні медики заклали новий парк, посадили тисячі кущів та... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Красносільські уроки самоврядування - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення