Fridge magnet wooden gears

"Оберіг": 5 років радості та успіху

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Липня 2014, 23:07

Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Нещодавно зразковий фольклорний гурт автентичного співу «Оберіг» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відсвяткував 5-річчя своєї творчої діяльності. Концерт відбувся в актовій залі рідної школи у, так би мовити, сімейному колі, колективі близьких людей, які всі ці роки допомагали, підтримували, вболівали.

Голоси дівчат з «Оберегу» просто-таки заворожують, переносять на багато років у минуле, в ті часи, коли наші бабусі і прабабусі, працюючи на полях, боролися з журбою і втомою піснею. «Коли минулого року колектив приїжджав у Серединку на день села, – розповідає Олександр Кавун, директор місцевого господарства ТОВ «Прогрес» і батько однієї з учасниць, – то люди старшого віку були вражені: виявилось, молодь знає та плекає традиції народного співу».

... Ефектний вихід на сцену: із залу лунає «Ой зелене жито, зелене...», дівчата в національних костюмах з короваями в руках проходять через весь зал і своїм прекрасним виконанням вітають гостей... Першим віншував гурт з 5-річчям директор школи Григорій Погончик.

Саме йому належать слова із заголовка, якими він влучно охарактеризував діяльність колективу. Висловив вдячність райдержадміністрації та райраді, відділу освіти, зокрема, Миколі Грабчаку, Анатолію Головні, Лідії Дзюбенко, Олександру Кавуну, Михайлу Бурлаці, Якову Черватюку, Людмилі Почвірній, Михайлу Кольченку, Миколі Краснєєву, за сприяння виступам «Оберега» не лише в Бершаді, а й на сценах України. За п’ять років дівчата побували у Вінниці, Одесі, Києві, Львові і не тільки. За високу старанність, активність і неоціненний внесок у розвиток культури району Григорій Олексійович вручив учасникам та керівнику колективу Ярославі Тенетко пам’ятні подарунки – власні книги.

Свої пісенні номери дівчата доповнюють і хореографічними постановками, і майстерним декламуванням віршів, зокрема, на святі розчулила до сліз присутніх Катерина Мураховська виконанням вірша «Чуєш, Україно!», присвяченого пам’яті січових стрільців (автор – Ярослава Тенетко).

Але діяльність гурту не обмежується виступами на сцені. «Пісні, які дівчата виконують, – це здебільшого автентичні твори з Бершадщини, – розповідає заступник директора з виховної роботи Галина Голинська. – Їх дівчата збирають самі, шукають, розпитують у бабусь, записують на диктофон». Вони вивчають майже забуті народні традиції. Зняли фільм «Народні ігри Поділля», з яким зайняли третє місце на Всеукраїнському конкурсі «Подоляночка» (Київ, 2011 р.). Коли готувались до участі у конкурсі колективів екологічної просвіти, у фіналі якого здобули Гран-Прі (Дніпропетровськ, 2013 р.), також виконували роботу, спрямовану на збереження природи, зокрема, збирали сміття, агітували не рвати першоцвіти. До речі, свій конкурсний виступ вони продемонстрували і на святі.

Було справді вражаюче!

Колектив здобув численні нагороди. Талант і старанність керівника та дівчаток неодноразово високо оцінювались. Побільшало відзнак і у цей день. Висловили щирі привітання, подяки, визнання та вручили грамоти перший заступник голови РДА Володимир Ольшевський, міський голова Михайло Кольченко, головний спеціаліст відділу освіти РДА Руслана Руденко.

Батьки щиро пишаються своїм чадом, а вдячність за розкриття та розвиток талантів, патріотичне виховання висловлюють саме керівнику. Про це у вітальному слові говорив і Дмитро Саковський, голова шкільної ради, його дочка також у колективі. Галина Голинська, яка допомагає гурту від самого початку (вона – оберіг «Оберегу»), згадує, як у Ярослави Володимирівни виникла ідея створення гурту автентичного співу, як вона підшукувала учасників, як хвилювалась, що нема дітей з підходящим голосом, як чекала, коли вони підростуть. Також розповіла про першу поїздку потягом, про так звану «еру постолів» (на конкурс у Мукачево дівчатка поїхали у саморобних постолах; довго шукали, з чого їх сплести, як це зробити, а походили всього пару днів – старовинне взуття, на жаль, не витримало міської бруківки), не забула і про ночівлю в кімнатах підземелля Мукачевського замку Паланок.

На святі зустрілися минуле, теперішнє і майбутнє гурту, адже поруч із нинішнім складом виступали маленькі сестрички учасниць, дві випускниці Мар’яна Тенетко і Анастасія Кісик, а також дівчатка, які з наступного навчального року стануть частиною «Оберегу»: Яна Усатюк, Каріна Теличук і Вікторія Чорна. Прощалися із Наталією Глиняною та Аліною Манченко, які в цьому році закінчили школу.

Олександр Кавун запросив колектив на цьогорічне святкування дня села Серединки і вручив конверт із квитками. А художній керівник «Оберегу» Ярослава Володимирівна висловила слова вдячності всім батькам: за допомогу, терпіння, за те, що виростили талановитих і гарних дітей, адже саме така молодь має творити майбутнє України.

Юлія ЛУЧИК.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
18 фото   
<b>БЕРІЗКИ-БЕРШАДСЬКІ</b><br />
6 фото   
<b>Музей культури села Прокопа Колісника</b><br />
14 фото   
<b>ШУМИЛІВ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Ковальчук Зіновій Гнатович (1911) 1911 р., українець, кадровий. Ст. лейтенант. Загинув 11.09.42. Похов. с. Мусталово, Ленінградська обл.

З історії Бершаді
Радянські люди і в умовах жорстокого терору чинили фашистським окупантам опір. Для організації боротьби райком КП(б)У залишив на тимчасово окупованій території комуніста О. Р. Пилипчука, який вже в серпні 1941 року організував першу в районі підпільну групу, а в листопаді того ж року разом з Я. Ш. Талісом створив підпільну групу в м. Бершаді. В грудні виникла підпільна група з робітників та... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Оберіг": 5 років радості та успіху - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники