Fridge magnet wooden gears

Карета від Миколи Рабенюка

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Липня 2014, 23:09

Ковальське ремесло – одне з найдавніших в історії нашого народу. Секрети виробництва заліза та його обробки були відомі нашим предкам ще в XI столітті до нашої ери.

Сьогодні дуже мало тих, для кого ковальство стало покликанням. Такою талановитою людиною є Микола Рабенюк, який займається цією нелегкою, але приємною для нього роботою, майже півтора десятиліття. Натхнення для творчої праці він черпає з усього, що його оточує.

Народився Микола Володимирович у зимову пору 1976 року в Бершаді. Закінчив Бершадську школу №2. Вищу освіту здобував у Вінниці та Одесі, навчався за спеціальністю «Програмне забезпечення». У студентські роки навіть і подумати не міг, що життя поверне його саме на таку стежину.

Ковальством почав займатися зовсім спонтанно. Друзі запропонували спробувати щось нове. Погодився. Починати було важко, адже за таку справу тоді ще ніхто не брався. У нього було лише уявлення про роботу, а можливості дізнатися більше про цю справу з різних джерел були обмежені. Але нічого неможливого немає, якщо є палке прагнення, а ще – Божа іскра.

Не зогледівся, як минули всі ці роки.

Сьогодні майстра знають не тільки у нашому місті, але й далеко за його межами. Вироби з металу – різні козирки, брами, ковані хвіртки тощо– користуються попитом, адже всі ці речі ексклюзивні і не мають аналогів.

У вільний час, якого не так багато, Микола Рабенюк присвячує своєму захопленню – автомобілям, цікавиться історією автомобілебудування і не тільки.

Щоб придбати ретро-автомобіль, потрібні чималі кошти. А якщо спробувати таку річ відтворити власними руками? Таке під силу не всім, а от йому вдалося. Сьогодні на його подвір’ї вже другий ексклюзивний автомобіль. Це оригінальна, стилізована під старовину, карета. Власне кажучи, це перероблена «Волга» ГАЗ-21, 1969 року випуску (на фото), нині вона стоїть на невеликому подвір’ї Миколи Володимировича. Повністю робота ще не завершена – залишилося облаштувати салон. На запитання, чому він обрав саме такий виріб, майстер відповів, що все просто, побачив в Інтернеті щось схоже, сподобалося, вирішив і собі спробувати. І виходить непогано.

Працює над автомобілем-каретою вже другий рік. Робота над першою автівкою «Фордом-Т» (про який, нагадаємо, наша газета писала у 2011 році) зайняла також два роки.

Сьогоднішній ексклюзивний автомобіль – білосніжного кольору, з масою кованих елементів. Складається таке враження, що це авто з’явилося до нас зі сну або з казки. Автотранспорт вже на ходу. Днями майстер робив навіть об’їзд по місту. Всі, хто мав можливість бачити дивовиріб, залишилися у захваті, адже це не просто цікавий та ексклюзивний автомобіль, це витвір умілих рук, в який вкладено серце та душу.

Тетяна БОНДАР, м. Бершадь.


Дивіться також в розділі  Світ захоплень
» 02.04.2018 Стояв травневий сонячний день. Напував своїм ароматом бузок, що розцвів рясно, щебетало птаство. Саме тоді, у далекому 1962-му, фотограф зафіксував на плівку хоровий гурток Тирлівської восьмирічної школи. Це були учні 5-7 класів. Керувала...
» 30.12.2017 Напередодні свята Варваривишивальниці у будинку дитячої творчості відбулася зустріч із майстринею Оксаною Шуляр. Присутні ознайомилися з її роботами та навіть спробували себе у вишивальному ремеслі.
» 16.12.2017 – так називається книга братів Григорія та Віктора Погончиків. Це нариси з історії та життя мешканців цього невеликого села. У книзі розкрито історію Серебрії з середини 17-го століття від часу заснування шляхтичем Серебринським і до наших днів.
» 02.12.2017 У світлиці сільського будинку культури відбулася зустріч з талановитою і творчою людиною Лідією Ратушняк. У селі знають Лідію Іванівну як гарну дружину, маму, бабусю, господиню і просто хорошу працьовиту жінку. Є в неї ще дар – вміння і бажання...
» 26.11.2017 Біль, гордість, скорбота
» 11.11.2017 Щире слово про Поділля
» 07.10.2017 Палітра життя Анатолія Чміля
» 04.02.2017 Вклоняюсь тобі, моє рідне село
» 30.12.2016 Гран-прі у трьох номінаціях
» 30.12.2016 «Світові таланти»
Всі статті розділу Світ захоплень »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
2 фото   
<b>Посівний календар на 2011 рік</b><br />У календарі вказані тільки найсприятливіші дні для садіння та сівби овочевих культур, але їх можна сіяти і саджати і...
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Калантирський Микита Пахомович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Карета від Миколи Рабенюка - Світ захоплень Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники