Спільні проблеми і розв'язувати спільно

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Травня 2011, 19:04

На знімку: розмову з головою районної ради М.Г. Бурлакою (в центрі) окремі учасники сесії продовжили й після її закінчення.

Перед розглядом питань порядку денного голова районної ради М.Г. Бурлака коротко проінформував про роботу ради та її голови у міжсесійний період з 4 лютого по 29 квітня 2011 року. Він, зокрема, зазначив, що було проведено 12 засідань постійних комісій, на яких розглянуто і детально проаналізовано 38 питань, у тому числі й ті, які винесені на розгляд нинішньої сесії райради. На особистому прийомі в нього побувало 48 чоловік, наді - йшло 22 письмових звернення, з них 7 колективних. Переважна більшість звернень стосується питань соціального захисту населення, регулювання земельних відносин, працевлаштування, освітлення вулиць, ремонту доріг.

По всіх прийнято відповідні рішення, які забезпечать їхню подальшу реалізацію. Проте більшість порушених у зверненнях питань мала б бути вирішена на місцях. Але нестача коштів, інколи відсутність належної інформації, а часом і недостатня відповідальність керівників територіальних громад спонукають людей звертатися до керівників району, області, центральних органів влади та Президента.

М.Г. Бурлака порекомендував більше працювати з людьми, залучивши до цієї особливої роботи депутатів та членів виконкомів.

Голова проінформував про проведені райрадою семінари, наради, свою участь в обласних заходах, участь депутатів райради у зборах громадян за місцем проживання. Він представив присутнім щойно призначеного військового комісара Бершадсько-Теплицького об’єднаного військкомату майора С.Ю. Іванюка.

Далі сесія затвердила порядок денний сесійного засідання. Депутати розглянули того дня 27 питань.

Із доповіддю по першому питанню – «Про раціональне використання земель, природних ресурсів та стан охорони довкілля у Бершадському районі» – виступив заступник голови райдержадміністрації, депутат В.Я. Кушпела.

У нашому районі, відзначив доповідач, зосереджено значний земельно-ресурсний потенціал. Загальна площа району – 128 583 гектари, с/г угідь з них – 102 436 га (80 відсотків від загальної площі).

Сільськогосподарські угіддя – великий земельний потенціал для розвитку агропромислового комплексу району, в складі яких найбільшу цінність має рілля. Адже з підвищенням її частки підвищується якість і ефективність використання земельних ресурсів.

У загальній площі сільськогосподарських угідь 93 870 га ріллі (73 відсотки від загальної площі району).

В районі розпайовано земель загальною площею 67 700 гектарів, набули право на земельну частку паїв 32355 громадян. У той же час значна кількість низькопродуктивних сінокосів, пасовищ потенційно можуть бути засаджені лісами або заводнені з метою поліпшення протиерозійного захисту землі.

Сьогодні земельні частки паїв використовують в основному на умовах оренди, яка в умовах несформованого ринку землі частково виконує його функції і не тільки забезпечує рух земельних ділянок, а й дає змогу утворювати оптимальні розміри земельних масивів для ефективного ведення с/г виробництва.

Площа переданих в оренду земельних часток паїв становить 59111 гектарів. На сьогодні в районі укладено 28378 договорів оренди з власниками земельних ділянок, яких зареєстровано 27769 на площі 57587 гектарів. Збільшено орендну плату до 3 відсотків від нормативної грошової оцінки на площі 15 095 гектарів та підготовлено до реєстрації 7207 додаткових угод до договорів оренди на земельні частки щодо збільшення орендної плати. Загальна сума нарахованої орендної плати згідно із зареєстрованими укладеними орендними договорами становить 26 922 000 гривень. На даний час виплата проведена в повному обсязі.

У районі сформовано орних земель запасу на загальній площі 6371 гектар та в процесі приватизації земель сільськогосподарського призначення резервний фонд на площі 9832 га. Ці землі в переважній більшості надані на умовах постійного та тимчасового користування й передані безкоштовно у власність громадян і для ведення особистого селянського господарства, для створення фермерських господарств.

Доповідач далі проаналізував ефективність використання земель, у тому числі резервного фонду, стан виплати орендної плати.

По вкладених та діючих договорах оренди земельних ділянок земель запасу нараховано орендної плати в сумі 466346 гривень, яка станом на 15.04.2011 сплачена у розмірі 73124 гривні, що становить 16 відсотків від нарахованої. На 290 га земель запасу (10 відсотків від загальної кількості по району) не укладено договорів оренди земельних ділянок.

Підвищення орендної плати за користування земельних ділянок дає змогу додатково отримати кошти до бюджетів усіх рівнів. І ця робота ще проводиться.

Найбільше невикористаних земель залишається в Голдашівці, Джулинці, Кидрасівці, Лісничому, Осіївці, Ставках, Флорино. На частину земель запасу та резервного фонду малопридатних для сільськогосподарського виробництва, які не надані в користування, райдержадміністрація прийняла два розпорядження щодо передачі таких земель під заліснення. Також погоджено створення двох фермерських господарств.

Щодо водних ресурсів, то нині в районі 126 відповідних об’єктів загальною площею водного фонду 2100 гектарів. Станом на 15 квітня було передано в користування на умовах оренди 96 водних об’єктів на площі 1950 га.

Розмір орендної плати за один гектар коливається від 100 до 615 гривень в залежності від площі та місця розташування водного об’єкту. 8 водних об’єктів з площею 719 гектарів використовуються СВАТ «Вінницярибгосп» на основі державних актів на постійне користування. Нараховано орендної плати за користування земельними ділянками водного фонду на 2011 рік згідно з договорами оренди на суму 320 836 гривень.

У доповіді звернуто увагу, що деякі орендарі водних об’єктів зараз без дозволу спускають ставки, таким чином порушується екологічний баланс.

З початку двомісячника по благоустрою висаджено більше 3 тисяч дерев, 740 кущів, впорядковано 13,8 га парків та скверів, 40 меморіалів та пам’ятників, 58 кладовищ, ліквідовано 152 стихійних сміттєзвалища, впорядковано існуючі, очищені від сміття 65 кілометрів берегів водойм.

Станом на 22 квітня прибрано 79 км доріг, 114 придорожніх смуг та 116 км вулиць.

Ця робота продовжується.

Загалом у благоустрої взяли участь 4290 чоловік. Активність виявили жителі практично всіх населених пунктів.

Для того, щоб були належні результати, необхідно постійно підтримувати населені пункти в хорошому стані.

Проблемою залишається вивезення відходів і їх утилізація.

Природу повинні берегти всі. Цьому потрібно навчати в школах, висвітлювати в засобах масової інформації.

Правоохоронні органи повинні стежити за дотриманням чинного законодавства з питань охорони навколишнього середовища.

Бершадщина – один з наймальовничіших куточків України. І завданням жителів нашого району оберігати наші цінності, вміло використовувати, зберегти і передати майбутнім поколінням.

По другому питанню – «Про роботу відділу освіти та відділу культури і туризму райдержадміністрації щодо ефективного використання об’єктів спільної власності територіальних громад району, що знаходяться на їх балансі» з інформаціями виступили начальники відповідних відділів РДА, депутат Л.І. Дзюбенко та Н.М. Герасимчук.

На балансі відділу освіти, як проінформувала Лідія Іванівна, перебуває 45 об’єктів спільної власності територіальних громад району, з них 40 загальноосвітніх шкіл, профтехшкола, ДЮСШ, три позашкільні заклади. Всі приміщення в задовільному стані та ефективно використовуються за призначенням. Частина приміщень орендується.

Виступаюча детальніше зупинилася на проблемних питаннях. Зокрема, три спортзали (Красносілка, Лісниче та Велика Киріївка) в аварійному стані. Проектно-кошторисна документація виготовлена в 2008 році, і в нинішньому році на реконструкції перших двох об’єктів кошти виділені. Зараз проходить тендерна процедура на роботи по реконструкції.

Деякі приміщення навчальних закладів потребують капітального ремонту – Великокиріївської та Малокиріївської ЗОШ та будинку дитячої творчості. Виникла проблема з постачанням води у Флоринську школу. У М’якоході потрібно викопати свердловину. У незадовільному стані опалювальні системи багатьох шкіл, потребують заміни котли. Проблемою залишається облаштування внутрішніх туалетів.

Виготовлена проектна документація на будівлі та земельні ділянки в 14 школах.

Але, на жаль, в цьому році не зможемо продовжити цю роботу через обмежене фінансування.

Без загальної підтримки, розуміння проблем освітян питання не вирішиться.

Н.М. Герасимчук у своїй інформації повідомила, що 44 сільських заклади культури були повністю передані на утримання сільських територіальних громад. Багато будинків культури не мають технічної документації на приміщення, через те нема можливості проводити капітальні і поточні ремонти цих закладів.

Кошти (по 50 тис. грн.), які були виділені на ремонти будинків культури у Поташні і Кошаринцях, використані повністю. Всі приміщення, балансоутримувачем яких є райвідділ культури, опалюються електрикою.

Поки що без ремонту і без опалення залишається глядачевий зал районного будинку культури.

Торік на зміцнення матеріально-технічної бази на ра - йонний будинок культури були використані кошти близько 300 тис. грн. на ремонт приміщення, в якому планується відкрити центр культури і дозвілля для дітей та підлітків. Зараз підбирається апаратура, освітлення.

Торік проведено поточний ремонт районного крає - знавчого музею, капітальний ремонт дитячої музичної школи, де навчається більше 300 дітей. Всі приміщення використовуються за призначенням, частина здається в оренду. Із зміною тарифів виникла необхідність переглянути розміри орендної плати та строки оренди (не більше, як на два роки).

В обговоренні доповіді та інформацій першим виступив голова постійної комісії райради з питань агропромислового комплексу, реформування земельних відносин, охорони навколишнього середовища та благоустрою населених пунктів А.Ф. Андрейцов. Темою його виступу була ситуація в земельній сфері. Не можна допустити, щоб зняли мораторій на продаж нашого найдорожчого скарбу – землі. Землю на сучасному етапі продавати не можна – основна думка не тільки виступаючого. Він проінформував, що на засіданні постійної комісії було прийнято рішення про звернення депутатів щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського приз начення (депутати проголосували за це звернення, його текст опубліковано на сайті районної ради). Виступаючий з болем говорив про непродумане розпаювання, зменшення виробництва, поголів’я, безробіття та інші економічні та соціальні проблеми села.

Далі виступив Осіївський сільський голова В.М. Соколюк. Він щиро поділився проблемами, над якими працює територіальна громада, висловив свій погляд на проблеми, що обговорювалися на сесії.

Виступили також начальник юридичного відділу районної ради, депутат В.Л.Олійник, незалежний експерт з оцінки землі, депутат В.І. Сташко, начальник відділу земельних ресурсів РДА В.Д. Гладкий.

З обговорюваних питань депутати прийняли відповідні рішення із доповненнями та поправками, що прозвучали в ході виступів.

Сесія розглянула ряд інших питань, зокрема, затвердила звіт про виконання районного бюджету за 2010 рік, внесла зміни до рішення 4 сесії районної ради 6 скликання від 30.12.2010 року «Про районний бюджет на 2011 рік» (із змінами) згідно з розпорядженнями голови райдержадміністрації, затвердила порядки використання коштів районного бюджету, розпорядження голови районної ради.

Внесено доповнення до районної програми реалізації Конвенції ООН про права дитини на період 2011-2015 роки, до районної програми по виконанню завдань міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації» на 2002-2011 роки, до районної програми розвитку культури та духовного відродження на період до 2015 року.

Внесено також зміни та доповнення до програми використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної і комунальної власності, інвентаризації земель на 2010-2012 роки, а також до програми збереження та відтворення лісів, зелених насаджень та розвитку декоративного садівництва в Бершадському районі на 2009-2015 роки.

На сесії затверджено програму зовнішнього вуличного освітлення населених пунктів району на 2011-2014 роки, схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування; затверджено склад комісії з питань поновлення прав реабілітованих (її очолив заступник голови райради В.С. Бондаренко), також затверджено склад комісії з питань створення фермерських господарств (голова – заступник голови РДА В.Я. Кушпела).

Затверджено методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад району, порядок передачі в оренду такого майна, типовий договір оренди.

З 2011 року започатковується проведення щорічних оглядів-конкурсів на кращий стан фізичного виховання в територіальних громадах.

Сесія затвердила положення про цей огляд-конкурс.

Створено оргкомітет, який керує конкурсом, визначає призерів. Сільські ради, які займуть призові місця, відзначатимуться грошовими винагородами (30000, 20000 і 15000 гривень).

Було розглянуто й деякі інші питання.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Я люблю молоко</b><br />Зовсім недавно у районній газеті розповідалося про семінар на базі устянського господарства, учасниками якого стали...
3 фото   
<b>"Майстриня слова і числа"</b><br />Під такою назвою в читальній залі Бершадської районної бібліотеки відбулася презентація збірки поезії Руслани Руденко...
2 фото   
<b>Фестиваль «На Гозері»</b><br />Перший етнофестиваль «На Гозері» відбувся 9 вересня в селі Бондурівці Чечельницького району. Було...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Драган Володимир Євгенійович (1922) 1922 р., українець, оточенець. З 08.1943 р. член партизанського загону С.О.Печеного. Загинув 03.1944 р.

З історії Бершаді
Широкий розмах руху підпільників та партизанів у Бершадському районі змушений був визнати префект Балтського повіту. Він зазначав у листопаді 1943 року, що тут збільшилась кількість загонів, учасники яких захоплюють зброю у жандармів та військових; зникають з фашистських обозів разом з підводами місцеві провідники. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Спільні проблеми і розв'язувати спільно - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення