Fridge magnet wooden gears

Про енергоефективність та енергозбереження в районі

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Березня 2012, 00:41

Енергозбереження на державному рівні визнано одним із пріоритетів економічної політики держави. В умовах залежності економіки України від імпорту паливно-енергетичних ресурсів і тенденції зростання цін на енергоносії їх ефективне використання стало нагальною потребою. Одними з найбільш гострих проблем на сучасному етапі розвитку є проблеми стабільного енергозабезпечення та ефективного використання енергоресурсів, від вирішення яких значно залежить рівень економічного і соціального розвитку.
В липні 2011 р. сесією районної ради затверджена «Програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Бершадському районі на 2011-2015 роки».
Відповідне розпорядження прийнято і головою райдержадміністрації в січні нинішнього року.

Основними заходами з енергозбереження є: переведення котелень на місцеві види палива; ремонт та утеплення приміщень, заміна вікон, дверей на енергозберігаючі; економія традиційних видів ПЕР (ремонт та заміна застарілих котлів, трубопроводів, запірної арматури, автоматики, систем опалення, насосного обладнання, промивка котлів та опалювальних систем, утеплення тепломереж, встановлення в котельнях хімводоочистки та інше); впровадження енергозберігаючого освітлення.

Детальніше зупинюсь на енергоефективності опалення в бюджетних закладах району. З 41 навчального закладу – 7 котелень шкіл для опалення використовують природний газ (Джулинська, Красносільська, М’якохідська, Теофилівська, Хмарівська, Чернятська, Шляхівська), 2 – на електроенергії (Бершадська ЗОШ №1 та Вовчоцька), Бершадська ЗОШ №3 – централізоване теплопостачання, решта 31 заклад використовує тверде паливо (вугілля, дрова), з них 3 школи опалюються грубками (Бершадська ЗОШ №2, Луговацька та Михайлівська).

За 2011 рік на вугілля та дрова відділом освіти витрачено 2,6 млн. грн., на оплату газу – 1,1 млн. грн., за електроенергію лише на опалення – 674 тис. грн. і за теплопостачання – 488 тис. грн. (тобто, близько 5 млн. грн.).

Зробивши розрахунок вартості опалення за 2011 рік одного м2 площі, виявилось, що середня вартість по освіті за 1 м2 становить 46,69 грн. Найдорожче обходиться опалення в Теофилівській школі, де навчається 58 учнів, оплата за газ склала 103 тис. грн., 1 кв. м коштує 172,66 коп., що в 3,7 раза більше середньорайонного показника або 1780 грн.
на одного учня. 82,33 грн. за 1 кв. м – по Хмарівській школі, де навчається 67 учнів, 69,24 грн. – по Шляхівській ЗОШ.

З 7 шкіл, що опалюються газом, найефективніша – Джулинська ЗОШ, де вартість 1 кв. м становить 48 грн., тоді як в ряді шкіл, які використовують тверде паливо, дорожче обходиться одиниця площі.

Наприклад: по Шумилівській школі – 78,28 грн., по проф - техшколі – 74,30 грн., по Голдашівській – 63,81 грн. По названих школах необхідно проаналізувати ефективність твердопаливних котлів.

Вартість електроопалення 1 кв. м Бершадської ЗОШ №1 становить 78,78 грн., тоді як централізованого теплопостачання Бершадської ЗОШ №3 – 46,46 грн.
Аналіз зроблено, виходячи з ефективного витрачання бюджетних коштів на опалення.

Разом з тим, має бути забезпечений і відповідний температурний режим в приміщеннях.

По охороні здоров’я району: п’ять закладів використовують природний газ (в Шляховій, М’якоході, Красносілці, Тирлівці, Хмарівці), 6 мають електроопалення (Флоринська амбулаторія, Бирлівський, Кошаринецький, Лісничанський, Серединський, В. Киріївський ФАПи). Війтівська, Чернятська амбулаторії та Вовчоцький ФАП використовують і тверде паливо, і електроенергію, Дяківський та М.Киріївський ФАПи обігріваються камінами, решта закладів опалюються вугіллям і дровами.

В 2011 році на придбання твердого палива для опалення медичних закладів (без ЦРЛ) використано 226 тис. грн. бюджетних коштів, на оплату за газ – 127 тис. грн., за електроенергію на опалення – 48 тис. грн. та 100 тис. грн. за централізоване теплопостачання.

Найбільші витрати на опалення 1 кв. м площі по Флоринській амбулаторії – 101 грн., де електроопалення, по Чернятській (тв. паливо і електр.) – 77 грн., по М’якохідській (газ) – 55 грн., по Хмарівському ФАПу (газ) – 58 грн., Серединському (електрооп.) – 47 грн., Кидрасівському (тв. паливо) – 60 грн., по Голдашівському (тв. паливо) – 44 грн.

В ЦРЛ опалювальна площа складає 14,8 тис. м2, на опалення яких за минулий рік використано 1,8 млн. грн. Витрати на опалення 1 квадратного метра становлять 123,51 грн.
Якщо проаналізувати витрати на опалення по дошкільних навчальних закладах, то можна зробити висновок, що найбільш затратними є дитсадки, які на газі та електроопаленні. Лідером по витратах є Бершадський д/с №3 «Малятко». За минулий рік тут за централізоване теплопостачання оплачено 520 тис. грн. при площі 2,7 тис. кв. м.
Тобто, в розрахунку за одиницю площі – 191 грн., а в розрахунку на 1 дитину – 2221 грн.

В Тирлівському ДНЗ, який відвідує 19 дітей, за газ проплачено 28,7 тис. грн., в розрахунку на 1 дитину припадає 1,5 тис. грн.

Далі в списку – дитсадки на електроопаленні: Кидрасівський, Маньківський, Війтівський.

На рівні області затверджена Програма енергозбереження на 2010-2015 роки, одним із заходів якої є переведення до кінця 2013 року всіх бюджетних закладів, які використовують природний газ, на альтернативні види палива.

На сьогодні у нас 20 бюджетних закладів використовують природний газ.

З початку нинішнього року Головне управління житловокомунального господарства ОДА відслідковує помісячно економію споживання енергоресурсів бюджетними установами, в першу чергу природного газу.

Заходи з енергозбереження та енергоефективності потребують значних коштів, яких у бюджеті немає. Потрібно вишукувати всі можливі шляхи фінансування: отримання субвенцій з Державного бюджету при наявності ПКД, участь у конкурсах різних рівнів, отримання різноманітних грантів, залучення інших інвестиційних коштів.

В попередні роки 5 сільських рад брали участь у реалізації проектів ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», з них – 4 по напрямку енергозбереження.

В Бирлівському дитсадку та Сумівській амбулаторії замінено вікна, реконструйовано опалювальну систему і встановлено високопродуктивні котли на твердому паливі. В Михайлівській амбулаторії також замінено вікна, модернізовано систему опалення, і за участю КП «Райкомунліс» встановлено ефективний котел на твердому паливі.

По названих закладах забезпечені комфортні умови і невеликі витрати на опалення в розрахунку на одиницю площі. Наприклад, по Михайлівській амбулаторії загальної практики – сімейної медицини – 19 грн. за кв. м за 2011 рік.

По М’якохідській сільській раді за рахунок вже названого гранту встановлено вуличне освітлення з енергоощадними лампами.

В другому етапі проекту ПРООН беруть участь по впровадженню енергозберігаючих заходів Устянська, Війтівська та М’якохідська територіальні громади, які планують в дитсадках замінити вікна, двері на енергоощадні, модернізувати системи опалення. Красносільська сільська рада встановлюватиме вуличне освітлення з використанням енергоощадних ламп.
В минулому році Війтівська сільська рада перемогла в обласному конкурсі, кошти якого використані також на встановлення та модернізацію вуличного освітлення за енергоощадними технологіями.

Увесь мій аналіз та розрахунки спрямовані на те, щоб звернути увагу всіх керівників бюджетних установ на необхідність здійснення постійного аналізу споживання всіх видів енергоресурсів, забезпечення їх раціонального використання та реалізації додаткових заходів з енерго - збереження та енергоефективності.

Ніна ГРИЦИК, заступник голови райдержадміністрації


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Герой України народився у Серебрії, навчався у Серединці</b><br />За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини,...
6 фото   
<b>Еко-музичний благодійний фестиваль «SKYLINE»</b><br />15 та 16 липня острів Анталька с. Флорино перетворився на зону стильної музики і відпочинку під відкритим небом. Адже...
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
4 фото   
<b>«Любов душі моєї - Баланівка»</b><br />У твоїх руках дорога нашому серцю книга &quot;Любов душі моєї&nbsp;- Баланівка&quot;. В ній викладені матеріали з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Соломченко Сергій Дем'янович (1901) 1901 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Про енергоефективність та енергозбереження в районі - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення