Майстер, бригадир, завідуючий майстернею чи гаражем просто збирають підписи, звертаючись при цьому до підлеглого з відомою усім фразою: "Розпишись за техніку безпеки, а то десь влізеш, а мені потім за це відповідати".
Не знаючи елементарних вимог безпеки та не відчуваючи ніякого контролю за їх дотриманням з боку керівників робіт, працівники часто діють на власний розсуд. А це часто-густо призводить до непоправного травмування та загибелі людей. Наприклад, у СФГ "Новосулківське" с.
Війтівки електрик, знімаючи на висоті електродвигун, впав з драбини і отримав численні переломи. У СВАТ "Бершадське" цього ж села при прибиранні у силосній ямі стався обвал кормової маси, було травмовано робітника.
Перелік нещасних випадків, причинами яких є недоліки у проведенні навчань та інструктажів з питань охорони праці, можна було б продовжити. І це дуже прикро. Бо для того, щоб зупинити цей конвеєр, потрібно небагато: всього-навсього навчити людей безпечним прийомам праці, тобто розповісти їм, як потрібно виконувати роботу, поводитись у тій чи іншій ситуації, на конкретних прикладах показати: до чого призводять порушення послідовності виконання операцій, вимог безпеки.
Невже це так важко зробити?
Микола ДРУГАК,
страховий експерт Бершадського ВВД ФССНВ.