Опинившись у вирі, не розгублюйтесь – наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду, і, зробивши ривок у бік по течії, випливіть на поверхню. Якщо ви опинились у сильній течії, не чиніть опору, бережіть сили, намагайтеся наблизитись до берега, використовуючи для цього напрям течії. Ніколи не панікуйте у воді.
Допомогти потопаючому може тільки людина, яка сама вміє добре плавати. До потопаючого слід підпливати ззаду. Ухопіть його під пахви або за волосся, поверніть лицем догори і в положенні на спині або на боку пливіть до берега. На суші потерпілому негайно розстебніть одяг, який заважає нормальному кровообігу, звільніть рот від грунту і водоростей, верхні шляхи, легені і шлунок від води, для чого потерпілого покладіть на зігнуте коліно і енергійно стискуйте долонями з боків нижню частину грудної порожнини. Пославши за лікарем, негайно приступайте до штучного дихання методом "рот у рот" або "рот у ніс" і непрямого масажу серця.
Батьки, вчіть дітей плавати і не допускайте на водоймища без дорослих.
Пам'ятайте, виконання правил та вміння надати допомогу потерпілому убереже вас і ваших близьких від нещасних випадків на воді.
Олександр ГОНЧАРУК,
начальник СДПН у районі.