Fridge magnet wooden gears

УЧИТЕЛЬСЬКА ДОЛЯ – ВИСОКА ЗОРЯ

  • Подобається1Не подобається
  • 10 Жовтня 2006, 19:26

Європейський досвід переконливо свідчить: чим вищий рівень освіти населення, тим краще живуть люди, тим досконалішими є демократичні інститути. Завдання школи ХХІ століття – формувати людину, для якої отримання знань стає способом життя.
З усіх ланок освіти чи не найважливішою є дошкільна, адже дошкільний вік – базовий етап фізичного, психічного та соціального становлення особистості.
Забезпечення різнобічного розвитку дошкільників разом із батьками здійснює 41 дитячий навчальний заклад. За останні 2 роки відновили діяльність 6 дитсадків: у П'ятківці, Яланці, Маньківці, Сумівці, Ставках, Лісничому. Як результат – ДНЗ відвідують на 150 дітей більше.
Дошкільною освітою охоплено понад 1500 дітей (62,5%). Цей показник – один з найкращих в області. Для порівняння: охоплення дошкільною освітою по Вінницькій області – 50%, по Україні – 51%.
У 40 школах району навчаються 7780 учнів. Наслідком складної демографічної ситуації є щорічне зменшення кількості учнів на 200-300 чол. За останні 10 років кількість школярів зменшилась на 1685.
Серед найважливіших завдань – забезпечення високого рівня і якості навчання, глибини знань. За підсумками досягнень учнів у 2005-2006 навчальному році рівень успішності по району становить 96,4%, що більше на 1,3% у порівнянні з минулим роком. 53 випускники нагороджені медалями, майже 70 дев'ятикласників отримали свідоцтва з відзнакою.
Продовжується реформування загальної середньої освіти. Триває 2-й етап переходу на новий зміст, структуру та 12-річний термін навчання, реалізовано пілотний проект тестування учнів 8 класів з української мови, біології та історії.
Одним із шляхів поліпшення якості освіти є впровадження профільного навчання у старшій школі, яка через 4 роки має стати повністю профільною. У Бершадській ЗОШ №1 запроваджено технологічний напрямок, Джулинській і Війтівській – природничо-математичний. Професійне навчання організовано у Війтівській та Устянській школах.
Серед головних завдань освітньої галузі – її інформатизація і комп'ютеризація. Сьогодні 20 із 40 навчальних закладів мають комп'ютерні класи, решта шкіл – по 1 комп'ютеру. Всього у районі 292 комп'ютери (по 1 на 28 учнів), (в області – 1 на 38). 5 ЗОШ (2 міські, Війтівська, Джулинська, Яланецька) підключені до мережі Інтернет.
Наша гордість – талановита молодь. Покращився рівень підготовки школярів до участі в ІІІ і ІУ етапах Всеукраїнських предметних олімпіад. Так, 14 учнів району стали призерами обласних олімпіад, а дві учениці Війтівської ЗОШ брали участь в ІУ етапі. Наталія Корява, дев'ятикласниця цієї школи, виборола ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з біології. Юлія Бегеба, випускниця Баланівської ЗОШ, ввійшла в число переможців в олімпіаді з української мови та літератури і стала стипендіатом Кабінету Міністрів України. 11 учнів представляли наш район на обласних засіданнях різних відділень Малої академії наук. Призерами Всеукраїнських конкурсів учнівської творчості "Об'єднаймося ж, брати мої" та "Вірю в майбутнє твоє, Україно!" стали 2 учні першої міської школи.
За підсумками учнівських олімпіад з базових дисциплін команда олімпійців нашого району посіла ІІ призове місце серед сільських районів області (третій рік підряд).
Проведена результативна робота щодо організації оздоровлення дітей та підлітків. Протягом літа оздоровлено 4653 дітей, із них 3429 – у пришкільних таборах, 124 – у санаторіях.
Забезпечити повноцінну, змістовну роботу учнів у позакласний час, навчити їх культурному проведенню дозвілля покликані клуби за інтересами, різноманітні гуртки естетичного і технічного циклів та спортивні секції. Лише спільними зусиллями школи, громадськості, батьків і влади можна вирішити проблеми виховної роботи. Потрібно поєднати зусилля закладів культури, спорту із освітянським потенціалом.
Обличчям нації є її учитель. Перемоги і здобутки держава отримує саме завдяки його праці.
У закладах освіти працюють 150 (14%) педагогів з вищою кваліфікаційною категорією, 321 (3%) – учителів-методистів, 33 (3%) – старших учителів, 45 (4%) – відмінників освіти України, 53 (5%) – нагороджено Почесною грамотою МОН України. Низький уклін і шана вам, педагоги, за вашу подвижницьку працю!
У районі багато обдарованих педагогів. Це художники Л.М. Матвієнко, вчитель школи № 3, методист відділу освіти, В.А. Чміль з Осіївської ЗОШ, О.І. Паламарчук зі школи №1, В.В. Безвенюк з Красносільської, В.Я. Замковий з Війтівської ЗОШ. Майстрами різьби по дереву є В.П. Валовий та В.О. Рябокінь з Красносільської, В.Х. Вітренко з Баланівської ЗОШ виготовляє музичні інструменти, окарини із глини, сопілки із дерева. Р.В. Руденко і Л.А. Заміхора із Джулинки, М.Г. Титарчук з школи № 2 – поетеси, друкуються в поетичному альманасі "Вінниччина". А.О. Тюхтій з Устянської школи – кандидат у майстри спорту з класичної боротьби, О.О. Дьомін зі школи № 1 – з шашок. Авторами пісень та композиторами-аматорами є В.Л. Малаховецький і В.Г. Тур із Джулинської, Л.В. Стахівська із Шумилівської, учителька української мови і літератури Н.І. Таранюк з Шляхівської школи.
Пригадаймо: не так давно у Харківському педуніверситеті уперше в нашій країні було відкрито пам'ятник Учительці. Скільки вдячних слів почули освітяни під час його відкриття!
Думаю, на часі створення у наших закладах освіти музейних кімнат і куточків, музеїв учителя, педагога. Розпочали цю роботу в Бершадській № 1, Устянській, Війтівській школах, де оформлено стенди, зібрано експозиційні та пошукові матеріали про директорів та педагогів. Таке вшанування не на словах, а на ділі підвищує престиж професії учителя, слугує зразком навчання і виховання молоді.
Завдяки райдержадміністрації і районної ради зроблено якісні зрушення у фінансовому забезпеченні роботи закладів освіти. У 2006 р. фактичні видатки на галузь у відношенні до районного бюджету зросли і складають 45% (у 2003 р. було 37% , у 2004 – 39%). Підвищено і заробітну плату вчителям, поліпшився рівень їх соціального захисту.
Школа має готувати дітей до кращого життя. Учні – це люди з майбутнього. Учителі не повинні бути з минулого, а керівник має працювати сьогодні так, щоб завтрашній день був світлим і добрим.
Впевнена: наші педагоги, керівники закладів освіти здатні і зможуть реформувати освіту району, вирішити проблеми, виконати поставлені завдання.
Будьте і надалі такими ж наполегливими, працелюбними і послідовними в утвердженні сучасної освіти – освіти гуманізму й демократизму, духовності. Хай вашою чесною і відданою працею примножуються і зміцнюються кращі традиції українського освітянства на благо України.
Людмила ПОЧВІРНА,
начальник відділу
освіти РДА.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Юні таланти зі Сходу на Бершадщині</b><br />Інна Маршук – переселенка з міста Ясинуватої Донецької області – стала ученицею Баланівської ЗОШ з другого семестру,...
3 фото   
<b>«Звучать Шевченкові слова»</b><br />Під такою назвою з нагоди святкування Шевченківських днів в Україні в читальній залі Бершадської ра йон ної...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
11 фото   
<b>ГЛИНСЬКЕ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Кучерявий Іван Ксеньович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 29.10.42.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

УЧИТЕЛЬСЬКА ДОЛЯ – ВИСОКА ЗОРЯ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники