Fridge magnet wooden gears

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Квітня 2007, 16:57

Служба у справах неповнолітніх займається питанням дитячої бездоглядності та роботою з дітьми, які залишились без батьківського піклування. Так, станом на 1 березня в районі в сім'ях опікунів та піклувальників проживає 18 дітей-сиріт та 56 дітей, позбавлених батьківського піклування. Найпоширенішими причинами сучасного соціального сирітства є те, що батьки свідомо уникають виконання свого обов'язку з виховання та піклування про дітей, зловживають алкоголем, ведуть аморальний та бродяжний спосіб життя, відмовляються від новонароджених.
Саме з цих причин лише з початку року до районного суду було подано 4 позови про позбавлення батьківських прав в інтересах 10 дітей та 1 – про відібрання 2 неповнолітніх у батьків без позбавлення їх батьківських прав з надією на те, що вони виправляться через певний час, а з причини смерті батьків дві дитини стали сиротами.
По-різному склалась доля цих дітей: п'ятьох влаштували в школи-інтернати, одній замінила батька й матір рідна бабуся, 2-х маленьких, братика й сестричку, бажає усиновити подружжя з сусіднього району, 6 дітей влаштовуються в сім'ї, які вирішили взяти їх та створити їм сімейний затишок.
Найбільше щастить тим, кого знайшли нові тато й мама – усиновили, або родичі чи близькі люди взяли під свою опіку. В даний час 52 дітей з Бершадського району перебувають в інтернатних закладах Міністерства освіти й науки, причому географія перебування – різні райони нашої області, а дитину з с. Тернівки доля закинула аж на Львівщину.
Сьогодні визначальною державною політикою України в плані виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є влаштування для них нових форм сімейного виховання – прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.
На даний час в районі немає фінансових можливостей для створення будинків сімейного типу, проте організація прийомних сімей – цілком реальна. Якщо хтось із жителів району виявить бажання створити таку сім'ю, то на наше прохання начальник служби у справах неповнолітніх райдержадміністрації Олена Зарецька роз'яснює механізм їх створення та діяльності прийомних сімей.
– Олено Андріївно, в чому полягає статус прийомної сім'ї?
– Прийомна сім'я – це та, яка добровільно взяла з інтернатських закладів від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, для виховання і спільного проживання.
– Якими є вимоги до прийомних батьків? Чи є якісь обмеження при створенні прийомної сім'ї?
– Прийомними батьками можуть бути особи, які перебувають у шлюбі (чи одна особа), мають належні умови проживання та достатнє матеріальне забезпечення, зокрема, середньомісячний сукупний дохід на кожного члена сім'ї не менший встановленого прожиткового мінімуму, обчислений за останні шість місяців. Та ними не можуть бути особи, які визнані недієздатними чи частково недієздатними або ті, які за станом здоров'я не можуть виконувати обов'язки щодо виховання дітей. Крім того, звичайно, особи, які позбавлені батьківських прав рішенням суду чи колишні опікуни, позбавлені цього права.
– А на який період діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовуються у прийомні сім'ї?
– Прийомні діти виховуються у родині до досягнення ними 18-ти років, а у випадку продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі – до його закінчення.
– Чи втрачають діти, влаштовані у прийомні сім'ї, пільги і державні гарантії, передбачені законодавством?
– Ні, вони не втрачають свого статусу, за ними зберігаються всі пільги і державні гарантії. Якщо у них є майно, житло, воно зберігається до досягнення повноліття. Відповідальність за його збереження покладається на місцеві органи опіки та піклування. За вихованцями зберігаються також раніше призначені аліменти та пенсії, інші виплати. Діти першочергово забезпечуються путівками в оздоровчі табори та санаторії.
– А матеріальне забезпечення для утримання прийомних сімей передбачено?
– Особливістю діяльності прийомних сімей є їх державне фінансування. Держава виділяє кошти на харчування, придбання одягу, взуття, ліків, іграшок тощо. Сума виплат визначається із розміру матеріального утримання вихованців в інтернатних закладах. Крім того, для виплати комунальних послуг із місцевого бюджету виділяються кошти пропорційно кількості вихованців.
– Чи мають право діти, що влаштовані у прийомні сім'ї, спілкуватись з біологічними батьками?
– Звичайно. Якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду.
– Контроль за умовами проживання та виховання дітей у прийомних сім'ях передбачений?
– Безумовно. Його здійснюють місцеві органи опіки та піклування, а також служба у справах неповнолітніх та районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
– Чи є у нас в районі особи, які мають наміри створити прийомну сім'ю?
– На даний час є подружжя в с. Шляховій, яке виховало двох власних дітей і вирішили стати прийомними батьками 4 дітям, позбавлених батьківського піклування. В даний час вони розпочали оформлення документів. До того ж, вони повинні ще пройти відповідні курси навчання. Але, сподіваюсь, що в цьому році в районі будуть діяти дві прийомні сім'ї.
Хочу також додати: є ще багато різних питань, які можуть зацікавити небайдужих до дитячої долі людей. Зокрема, щодо необхідних документів, прав і обов'язків тощо. Звертайтесь за тел. 2-12-58.

Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
3 фото   
<b>Колегія відділу освіти</b><br />29 серпня 2012 року в Бершадському районі відбулось засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації, в якому...
3 фото   
<b>Символ єдності держави</b><br />На Бершадщині урочисто відзначили День Соборності України. З нагоди 96-ої річниці проголошення Акту Злуки Української...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Сокур Іван Семенович (1918) 1918 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЧУЖИХ ДІТЕЙ НЕ БУВАЄ - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники