Хоч план посадки у меліоративному фонді, тобто на землях колишніх сільгосппідприємств, непридатних для вирощування сільськогосподарських культур, був напруженим – 46 гектарів, лісові культури посаджено на 50,2 гектара. В основному, це дуб червоний, сосна звичайна, акація. Зокрема, по П'ятківській сільській раді посаджено 9,1, Баланівській – 16, Лісниченській – 11, Чернятській – 3 гектари лісу.
Варто відзначити, що посадка здійснювалася в основному власними силами. Однак 14 гектарів дуба було висаджено за допомогою школярів з
Усті, 11 гектарів – школярами з
Лісничого.
Завдання перед нами поставлено чіткі. Скільки ділянок зрубаємо у лісовому фонді, стільки ж садимо, плюс 20-30 відсотків біогалявин. У меліоративному фонді ми щорічно засаджуємо 40-50 гектарів.
Якщо хоч такими темпами справи ітимуть далі, не забариться пора, коли залісненість району становитиме визначені завданнями відсотки.
Справи йшли б ще краще, якби велося хоч якесь фінансування – дану посадку проводимо за власні кошти.
Посадковий матеріал виростили теж власними силами. Цього року плануємо закласти його у власниму розсаднику до 200 тисяч штук.
Але найважче – обробляти вже висаджені площі лісу, поки лісові культури не буде переведено у лісовий фонд. Охорона насаджень теж забирає чимало часу. Та ми зробимо все необхідне, щоб виростити ліс для наступних поколінь.
Володимир МОЧУЛЬСЬКИЙ,
головний лісничий Бершадського "Райагролісу".