Fridge magnet wooden gears

Яка вода, таке й здоров'я

  • Подобається0Не подобається
  • 6 Серпня 2014, 21:26

За даними інституту водних проблем, на сьогодні в умовах хронічного дефіциту води проживає 1,3 млрд. населення, а до 2025 року кількість такого населення може сягнути понад 3 млрд. чоловік.

Комплекс факторів, зв’язаних із забезпеченням водою та її впливом на здоров’я населення, а також заходи захисту води та джерел водопостачання від забруднень, вивчається наукою екогігієною.

Загальна маса води на земній кулі в гідросфері оцінюється величиною 2х1018т і розподілена нерівномірно: в світовому океані – 1372 млн. км3, в літосфері – 600, в материкових льодах – 23, у водоймах землі – 1 млн. км3.

Гідросфера перебуває в стані безперервного руху, розвитку, оновлення. Щорічно з поверхні землі випаровується 0,5 млн. км3 води, що становить половину об’єму всіх водоймищ землі.

Водяні пари атмосфери, а їх 13 тисяч км3, змінюються протягом 10 діб, вода річок – 12 діб, вода озер – кожні 10 років. Вода світових океанів повністю міняється кожні 3 тисячі років, а в найбільш малорухливій формі (вода – в льодовиках) повний водообмін проходить за 8,5 тисячі років.

Питна вода на земній кулі становить 3%, все інше – це сольові води світового океану. Відкриті водоймища є ніби ямою, куди разом із потоком води змиваються з поверхні землі будь-які тверді частинки. Крім цього, по мірі широкого використання в промисловості, сільському господарстві та побуті вода піддається безпосередньо антропогенному забрудненню.

Основним джерелом забруднення водоймищ є змивання азотних та фосфорних добрив із сільськогосподарських угідь, облаштування ставків (водоймищ) без належного очищення дна, скид стічних вод, які потребують біологічної очистки. Крім цього, великої шкоди водоймищам завдає населення Землі. В першу чергу це використання різних синтетичних миючих засобів, порушення утримання прилеглих до водоймищ територій.

Населення Землі щорічно використовує понад 30 млн. тонн мила, не рахуючи інших миючих речовин. Залежно від протяжності та площі річки чи водоймища згідно із чинним законодавством річка чи водоймище мають санітарні захисні зони. У санітарно-захисних зонах категорично забороняється проводити розорювання землі та здійснювати будь-яку господарську діяльність.

Багаторічні спостереження свідчать про інше: на території району нерідко реєструються випадки порушень у санітарно-захисних зонах річок та водоймищ (проводиться розорювання землі, здійснюється забір води для проведення робіт з агрохімікатами, населення складує тверді відходи, скидає нечистоти та трупи загиблих тварин).

Такий стан справ призводить до того, що процеси самоочищення річок та водоймищ відбуваються із запізненням, внаслідок чого річки та водоймища стають непридатними для відпочинку населення.

З настанням потепління різко погіршуються процеси самоочищення. Лабораторні дані вказують на те, що у водах річок та водоймищ концентрація розчиненого кисню становить 1,5-3 мг/дм3 при нормі не менше 4 мг/дм3, при оптимальному варіанті – 4-8 мг/дм3. Порушення самоочищення води в річках та водоймах призводить до загибелі риби, раків і т.д.

При такому ставленні до річок, водоймищ через 5-10 років не буде можливості відпочити (покупатись, порибалити і т.д.).

Для покращення стану річок та водоймищ, розташованих на території району, всім нам необхідно повернутись обличчям до природи, яка нас оточує. Якщо ми про неї не подбаємо, то за нас ніхто цього не зробить. Дотримання усіх норм та правил щодо раціонального використання річок та водоймищ поліпшить екологічну ситуацію в районі та позитивно вплине на стан здоров’я населення Бершадщини.

Необхідно пам’ятати, що наше здоров’я та здоров’я рідних, близьких – у власних руках!

Анатолій ВЕЛЬГАН, завідувач Бершадським міжрайонним відділом лабораторних досліджень.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
2 фото   
<b>Щодо проблемних питань відносно сміттєзвалища</b><br />Жителі села Флорино знову вимагають від керівництва району припинити завозити побутові відходи на сміттєзвалище, що...
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кидрасівка
Свистун Іван Пилипович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1943 р.

З історії Бершаді
З нагоди 3-х роковин визволення Бершаді від німецько-фашистських загарбників на масовому мітингу було урочисто відкрито пам'ятник В. І. Леніну. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Яка вода, таке й здоров'я - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники