Fridge magnet wooden gears

Знову до школи

  • Подобається6Не подобається
  • 14 Серпня 2009 р

Готуйте, батьки, гаманці, адже учень в нинішньому році, проти торішнього, значно «подорожчав». Щоб зібрати дитину до школи, треба викласти в середньому до 1,5 тисячі гривень.
Побувавши на ринку в Бершаді і зрадієш, і зразу засмутишся. Тішить погляд багатий вибір шкільного приладдя, ранців, одягу. Дефіциту в придбанні необхідного немає. Та порівняно з минулим роком значно піднялися ціни на шкільну форму.
Скажімо, якщо на дівчаток торік можна було придбати трійку (жикет, спідничку, брюки) від 150 до 220 гривень, то нині менше 200 гривень годі шукати.

Та найдешевші зошити без суперових обкладинок коштують 65 копійок, а з малюнками – 4-5 гривні, такі багатодітній сім’ї не по кишені

А модна, шерстяна форма для дівчаток коштує до 800 гривень. Звичайно, більшість купує за середньою ціною, зважаючи на виробника, від 280 до 350 гривень.
Не легше збирати в школу і синів. Ось молоде подружжя із Джулинки свого Віталика відправляє у 4 клас. Хлопчик виріс із штанів, піджачок ще може бути. За брюки заплатили 80 гривень, за кросівки – 120 грн. а за сорочку – 85, за спортивний костюм треба віддати від 150 до 220 гривень, а за костюмчик, як форму, треба заплатити від 300 гривень.
– Які у вас зошити найдешевші? – запитує продавця жіночка з трьома дітьми. На запитання, чи всі вони школярі, відповіла, що хлопчики погодки йдуть в перший клас, а дівчинка – в третій, а вдома ще залишилося двоє дошкільнят. Збирати до школи допомагають знайомі, сусіди.
Подарували зі своїх дітей шкільний одяг, взуття. А от зошити та все приладдя треба придбати, адже підручниками забезпечать в школі. Та найдешевші зошити без суперових обкладинок коштують 65 копійок, а з малюнками – 4-5 гривні, такі багатодітній сім’ї не по кишені. Адже ще багато чого треба школярику – ручки, олівці, фломастери, пенали, фарби, кольоровий папір, альбоми для малювання та ще маса дрібничок, без яких на уроках не обійтися.
– Пам’ятаєте нас, ми у вас минулої неділі накупили приладдя на 300 гривень, та ось щоденник доньці не сподобався. Каже, що це вже не модна обкладинка. Поміняйте нам, – благає молода жінка.
– Вибирайте, який подобається, – не заперечує продавець.
Та вимогливій і амбітній школярці важко догодити, тож мати доплачує ще 5 гривень, щоб щоденник був суперовий, а вони нині коштують від 8 до 15 гривень.
Чимало дітей біля палаток з ранцями. Є їх широкий вибір, від 40 до 180 гривень.
– Купують в основному, орієнтуючись на середню ціну, – розповідає продавець, – від 90-120 гривень. І вони нічим не поступаються дорогим – міцні, зручні. Є гарні уже і українського виробництва, й якість хороша.
А щоб наповнити ранець всім необхідним, нині треба витратити батькам більше півсотні.
Чимала стаття розтрат і на взуття. Якщо навіть не зносили туфлі чи черевики за минулий рік, то у більшості хлопчиків і дівчаток за літо ніжки ой як підросли. А батьки вже не хотять купувати дітям замінник, а шкіряне взуття за 300 гривень коштує.
Немало треба витратити, щоб школярочки в перші дні вигладали нарядними, а за бантик треба віддати від 5 до 20 гривень, білі шкарпетки – 10-15 грн.
Список необхідного до школи можна продовжувати, він витягне з гаманців батьків не одну сотню гривень. З мінімальними зарплатами, а то й безробітнім батькам доводиться «підключати» бабусів і дідусів та вирощене в домашньому господарстві.
Адже кожен турбується, щоб його школяр був не гірше від інших.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
10 фото   
<b>Сергій Іванченко - фіналіст конкурсу "Крок до зірок"</b><br />ІІ тур Всеукраїнського дитячого телевізійного вокально - хореографічного конкурсу "Крок до зірок" глядачі мали змогу...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Бойко Дмитро Корнійович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 14.07.41.

З історії Бершаді
Роки соціалістичних перетворень були наповнені для трудівників Бершаді досягненнями у розвитку культури, охорони здоров'я. Про щасливе життя робітників, селян та службовців міста за радянських часів, їх трудові звершення розповідала районна газета «Соціалістичний шлях», що почала виходити з 1932 року. 1936 року в новому приміщенні відкрили бібліотеку. Молодь набувала знання в середній,... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Знову до школи - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники