Батьківщина амброзії полинолистої – Північна Америка.
Це – злісний карантинний бур’ян, засмічує всі польові культури, сади, городи, узбіччя доріг, залізничні насипи, луки, пасо вища, пустирі та інше.
Амброзія – однорічна рослина, зовнішнім виглядом (фор мою листя) дещо схожа на полин звичайний. Висота рослини від 30-40 см до 2,5 м, а корінь заглиблюється до 4 м. Розмножується амброзія насінням, одна рослина може дати від 40 до 100 тис. насінин. Насіння зберігає схожість в грунті до 10 і більше років. Амброзія сильно висушує і виснажує грунт, пригнічує культурні рослини.
Амброзія – отруйний для людей бур’ян. В період її цвітіння (серпень-жовтень) пилок, попадаючи в очі, ніс, бронхи, викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. Тому необхідно виявля ти і знищувати всіма засобами – виривати з корінням, виполювати, скошувати до цвітіння, обробляти гербіцидами цей небезпеч ний бур’ян.
Враховуючи велику шкодочинність амброзії полинолистої, як для сільськогосподарського виробництва, так і для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів. Керівники підприємств, організацій, господарств та приватні особи, що не проводять боротьби з амбро зією полинолистою на закріплених за ними ділянках, притягуються до відповідаль но сті згідно з ст. 105 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Анатолій ПОЛІНІЧУК, провідний спеціаліст з карантину рослин по Вінницькій області