Fridge magnet wooden gears

Швидка допомога у «золоту годину»

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Вересня 2012, 22:00

З 1 січня 2013 року набере чинності Закон «Про екстрену медичну швидку допомогу», який передбачає створення єдиних центрів екстреної медичної допомоги на основі існуючих обласних центрів медицини катастроф. Це дозволить поступово вирішувати проблеми зі швидкістю прибуття карети швидкої допомоги до пацієнтів. Він також дасть можливість створення єдиної диспетчерської екстреної медичної допомоги та передбачає майбутню інтеграцію в загальнодержавну систему виклику екстреної допомоги за номером 112. Швидку допомогу можна буде викликати за номером 103.

Важливим є чіткий розподіл напрямків відповідальності всіх учасників процесу надання медичної допомоги, визначається формат системи швидкої медичної допомоги.

До самої системи входять станції швидкої допомоги, центральна диспетчерська і відділення екстреної (невідкладної) допомоги лікарні.

Відділення екстреної медичної допомоги є структурним підрозділом багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування, в якому в цілодобовому режимі забезпечується надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної медичної допомоги або іншими особами, а також пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги або іншої невідкладної медичної допомоги особисто. У Бершадській ЦРЛ на базі приймального відділення у 2012 році було створено відділення екстреної (невідкладної) допомоги з можливістю перебування в ньому пацієнтів терміном до однієї доби.

У медицині давно відомий термін «золота година». Якщо потерпілий протягом перших 5-20 хвилин із моменту травмування чи раптового захворювання отримує максимальний обсяг медичної допомоги з подальшою спеціалізованою медичною допомогою у лікувальному закладі, то це збільшує його шанси на виживання та значно знижує ризик ускладнень, тобто інвалідизації. Наприклад, завдяки допомозі у перші хвилини виживають 90 відсотків потерпілих із раптовою зупинкою серця. 10-та, 15-та хвилини пропорційно зменшуватимуть шанси.

Покращення екстреної медичної допомоги полягає в тому, щоб швидка приїхала якнайшвидше і надала якісну медичну допомогу.

На жаль, модель служби екстреної медичної допомоги, яка існує сьогодні, фактично не змінювалася з 30-их років минулого століття, її особливістю була наявність станцій швидкої допомоги (у великих містах) і відділень швидкої допомоги (у сільській місцевості) без існування єдиної системи управління. Екстрена медична допомога має базуватися на принципі єдиного медичного простору та мати чітку вертикаль.

У рамках запланованих реформ передбачається: – розділити функції швидкої та невідкладної допомоги і передати невідкладну допомогу як функцію на первинний рівень; – звільнити служби швидкої допомоги від функції щодо проведення знеболювання онкологічним хворим удома і передати це завдання на первинний рівень; – сформувати декілька станцій швидкої допомоги в області з мережею відділень швидкої допомоги та пунктів тимчасового базування в кожному районі, як самостійно юридичних осіб; – забезпечити надання швидкої допомоги, переважно фельдшерськими бригадами, оснащеними та навченими до використання відповідних клінічних протоколів.

Головна роль у наданні екстреної медичної допомоги передається багатопрофільним лікарням інтенсивної допомоги, оскільки саме від їх діяльності залежить життя та здоров’я пацієнтів. Саме ці лікарні в розвинених країнах світу надають близько 90% всієї стаціонарної допомоги.

Наступним кроком має стати оснащення підрозділів швидкої допомоги сучасними автомобілями відповідно до стандарту та засобами зв’язку, уніфікація протоколів надання допомоги лікарськими та фельдшерськими бригадами й формування їхнього складу, визначення кількості спеціалізованих бригад і часу прибуття до пацієнта.

На сьогодні планується відкрити на базі відділення швидкої допомоги Бершадської ЦРЛ станцію швидкої допомоги. Для цього, в першу чергу, лікарня вже отримала сучасний реанімобіль марки PEUGEOT Boxer. Тип В. Він оснащений ношами, вакуумним матрацом, електровідсмоктувачем, пульсоксиметром, апаратом для визначення рівня цукру в крові, шприцевим насосом, кардіодефібрилятором, монітором для нагляду за станом пацієнта та іншим необхідним обладнанням. Його загальна вартість складає 649800 грн.

Найближчим часом Бершадська ЦРЛ отримає ще один реанімобіль типу С. У цей час у районі необхідно вирішити питання створення пунктів тимчасового базування швидкої допомоги та передачу їх в оренду станції швидкої допомоги. Сформувати пункти треба таким чином, щоб забезпечити дотримання ключового критерію діяльності служби – часу доїзду до хворого/постраждалого (в межах 10 хв. у місті та 20 хв. – у сільській місцевості).

Василь ЗАЛЕЦЬКИЙ, головний лікар Бершадської ЦРЛ


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
4 фото   
<b>1 червня - Міжнародний день захисту дітей</b><br />У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей....
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Паляничко Данило Прокопович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.11.44.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Швидка допомога у «золоту годину» - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники