Fridge magnet wooden gears

Пивний алкоголізм

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Лютого 2013, 22:35

За неофіційними даними, в Україні близько 7 млн. громадян мають алкогольну залежність. Крім того, за інформацією ВООЗ, Україна перебуває на першому місці серед країн світу по вживанню алкоголю дітьми. На сьогодні 40% дітей в нашій країні від 14 до 18 років вже пристрастилися до алкоголю. Нагадаю, за законом особам до 18 років продавати пиво, слабоалкогольні та алкогольні напої суворо заборонено.

Типовим і дуже розповсюдженим представником «слабоалкогольних напоїв», які найохочіше споживає молодь, є пиво, яке стало свого роду символом дозвілля, відпочинку, спілкування. Останнім часом все частіше на вулицях, на стадіонах, в кафе, в парках з’являються неповнолітні хлопці і дівчата, які тримають у руці пляшку з пивом.

За даними опитувань, школярі систематично п’ють пиво, починаючи з 10-13 років. Дорослі й підлітки п’ють його по дорозі додому, на вулиці, «для підтримки розмови» під час зустрічі, під час перегляду телевізійних передач, у тому числі спортивних. Жоден рекламний блок на телебаченні не обходиться без пивної реклами, орієнтованої в основному на молодих людей, барвисто оформлені величезні щити в містах і на транспортних магістралях рекламують надзвичайну «корисність» пива.

З реклами випливає, що пиво – це «безпечний» напій, майже компот або сік, що пити пиво модно й корисно, а той, хто не споживає його, позбавляє себе радощів, сили, успіху. Однак за шкідливістю пиво може зрівнятися з самогоном, адже в процесі бродіння і в пиві, і в самогоні повністю зберігаються отруйні сполуки. Це альдегіди, сивушні масла, метанол, ефіри, вміст яких у пиві в десятки і сотні разів перевищує рівень їх допустимої концентрації в горілці, одержаній із спирту вищого очищення.

Систематичне вживання пива може призвести до розвитку алкогольної залежності так само, як горілка, коньяк, вино («пивний алкоголізм»).

Серед тих, хто звертається по допомогу до наркологів, приблизно 15-20% хворіють «пивним алкоголізмом». Для формування алкоголізму пиво навіть більш небезпечне і підступне, ніж міцні алкогольні напої. Хвороба формується поступово, непомітно для оточуючих і самого майбутнього алкоголіка, одразу переходить у важку форму. Формування алкогольної залежності відбувається приблизно через два роки регулярного вживання пива, при цьому у підлітків цей процес прискорюється. Доведено, що найбільш небезпечним для виникнення алкогольної залежності є вживання алкоголю молодими людьми до 18-20 років, тому що в період інтенсивного зростання клітини мозку та інших органів найбільш чутливі до шкідливих впливів. Захворювання у цих пацієнтів, як правило, прогресує дуже швидко, супроводжується важкими психічними розладами, деградацією особистості, важко піддається лікуванню, незалежно від освіти, сімейного становища, спадковості. Жінки також у групі ризику – при однаковій кількості споживання вони швидше стають залежними.

Пагубна дія пива обумовлена спиртом, що міститься в пиві.

Необхідно відзначити, що пиво містить у своєму складі важкі (токсичні) метали, такі, як кобальт, кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк. Нагромадження важких металів в організмі людини поступово призводить до симптомів хронічного отруєння. У пиві містяться моноаміни, що утворюються в результаті бродіння хмелю, які, впливаючи на головний мозок, викликають у сп’янілого стан оглушення, отупіння. У пиві містяться і рослинні аналоги жіночих статевих гормонів, під впливом яких печінка синтезує речовину, що пригнічує секрецію метилтестостерону (чоловічого статевого гормону). Саме тому у чоловіків, що надмірно захоплюються пивом, формується схожа на жіночу фігура: збільшуються грудні залози, жир відкладається на стегнах і животі («пивний живіт»). У жінок пропорційно кількості споживаного пива зростає ймовірність захворювання раком молочної залози.

Найбільш руйнівним і шкідливим наслідком надмірного вживання пива є хворе серце («пивне серце»). Захворювання проявляється в розширенні порожнин серця, потовщенні його стінок, некрозах в серцевому м’язі, зростає частота серцевих скорочень, розвивається гіпертонія, регулярно трапляються напади тахікардії й аритмії. Визнано, що ці зміни пов’язані з дією кобальта, який застосовується в якості стабілізатора пивної піни. Його вміст у серцевому м’язі пивоманів перевищує допустиму норму в 10 разів!

Пиво, як і інші алкогольні напої, впливає на шлунковокишковий тракт, спочатку збуджуючи його секрецію, а потім пригнічуючи її, що призводить до гастритів, виразкової хвороби, панкреатиту, коліту, може викликати цироз печінки.

Вкрай небезпечним є вживання пива матір’ю, яка годує немовля грудним молоком, тому що дитина таким чином отримує і алкоголь, росте слабкою, вразливою до інфекцій і нервово-психічних розладів.

Для довідки: в наркологічному кабінеті Бершадської ЦРЛ на кінець 2012 р. на диспансерному обліку з приводу алкоголізму перебувало 642 чол., на профілактичному обліку з приводу зловживання алкоголем – 615 чол., у тому числі 6 неповнолітніх.

Олена УЛІЧ, лікар-нарколог Бершадської ЦРЛ


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Рудь Тимофій Миколайович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.08.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
У важких умовах воєнного часу, відчуваючи гостру нестачу ремонтно-будівельних матеріалів і робочих рук, трудящі відбудовували підприємства. Під час масових суботників та недільників робітники й службовці розбирали завали каменю та цегли, в позаробочий час монтували устаткування, яке надходило все в більшій кількості від підприємств братніх республік. У короткий строк налагодили випуск продукції... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пивний алкоголізм - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники