Fridge magnet wooden gears

Медична реформа. Від кого залежить успіх?

  • Подобається1Не подобається
  • 3 Березня 2013, 22:23

На знімку (зліва направо): із чергування на тимчасовому пункті базування в селі Усті щойно повернулися фельдшер швидкої допомоги В.Л. Притула і водій О.М. Благодир. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА

Ставлення населення до реформування у галузі охорони здоров’я як було, так і залишається поки що неоднозначним. Тому спочатку аж не вірилося, коли під час одного з останніх відряджень в Устя його жителі, які постійно виступали за збереження дільничної лікарні, зовсім несподівано запропонували, щоб найкращими словами розповісти в газеті не про цей лікувальний заклад, а про пункт тимчасового базування бригади швидкої медичної допомоги, створений не так давно.

А події з самого початку розвивалися ось яким чином.

Щоб якнайшвидше зняти соціальну напругу в громаді, яка виникла, коли у дільничній лікарні залишили тільки денний стаціонар, обговорювався не один із варіантів, яким чином це можна зробити. Аж поки під час чергової зустрічі головного лікаря ЦРЛ В.А. Залецького з директором тутешнього господарства П.Г. Марущаком обидва зійшлися на думці про створення тут пункту тимчасового базування бригад швидкої медичної допомоги. Все ж швидше, ніж з Бершаді, можна буде прибути на виклик.

Розрахунок при цьому був нескладний. Вирішуватиметься надалі питання цілодобового стаціонару в лікарні села чи ні, а от створення цього пункту буде дійсно кроком назустріч людям у ході медичної реформи.

Належне потрібно віддати і П.Г. Марущаку. Легше всього було б організувати цей пункт на базі дільничної лікарні, де для нього знайшлося б все необхідне. Однак він запропонував організувати його саме в центрі Усті, щоб було зручніше людям, в тому числі і з навколишніх сіл.

Кімната знайшлася у приміщенні колишньої контори колгоспу. А ще надзвичайно важливо, що зовсім поряд із досить пожвавленим автомобільним рухом дорога, на якій не обходиться без пригод. А у такі моменти іноді навіть хвилина може вирішувати долю людини. Ось і недавно одному із пасажирів автобуса, який їхав із Києва, зробилося зле.

А тут якраз молодь йшла на дискотеку, яка і повідомила про цю ситуацію на пункт базування «швидкої допомоги».

І яким було здивування пасажирів, коли вони стали свідками, як всього за декілька хвилин – і це у сільській місцевості – медпрацівник «швидкої» вже надавав кваліфіковану допомогу.

Так, незвичним таке нововведення було спочатку і для жителів Усті, які звикли звертатися зі своїми проблемами у сільську лікарню. Однак тепер усі, з ким довелося поспілкуватися, мало не в один голос запевняли, що і в цьому випадку їх не залишили наодинці зі своїми бідами. В окремих ситуаціях навіть стало надійніше, адже автомобіль і медпрацівник чергують із вісімнадцятої години вечора і до восьмої ранку щоденно, а у вихідні і святкові дні – цілодобово.

На пункт тимчасового базування завезено непогані меблі. За словами сільського голови В.В. Фіщука, нині обговорюється питання про виділення ще однієї кімнати.

Важливо також, що гарно відгукуються в Усті і про роботу бригад «швидкої допомоги», які приїжджають на чергування з Бершаді. Це фельдшери О.Б. Осіпова, В.В. Божок і В.Л. Притула, водії І.М. Парахонич, М.В. Парахонич і О.М. Благодир. Дехто висловлювався, що в селі навіть не сподівалися, що таким може бути медичне обслуговування. Радують населення і чутки про те, що на базі цього пункту буде відкрито ще й аптеку.

Тож, орієнтуючись на цю ситуацію, напрошується висновок: успіх медичної реформи може не стільки залежати від досконалості самої реформи, як конкретно від тих людей, які її здійснюють. У цьому випадку населення миттєво відреагувало на позитивні переміни і сприйняло їх.

Як повідомив головний лікар Бершадської станції швидкої медичної допомоги М.С. Заболотний, у районі діють вже два пункти тимчасового базування бригад швидкої медичної допомоги – в Усті та Шляховій.

У перспективі такі буде відкрито ще й у Маньківці та Михайлівці. Скориставшись нагодою, він подякував сільським головам і керівникам сільгоспформувань Усті та Шляхової за розуміння і підтримку у вирішенні цього питання. Водночас він зауважив, що дуже ускладнюють роботу бригад швидкої медичної допомоги відсутність табличок із назвами вулиць і номерами будинків у селах, а також погані дороги. Тож є ще над чим працювати.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Тростянеччина</b><br />Цього разу учасники туру &ndash; редактори комунальних газет області, побували на Тростянеччині. Увагу кожного з моїх...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
3 фото   
<b>Головна проблема Ставків – безробіття</b><br />Голова райдержадміністрації Олександр Снігур з керівниками районних служб та організацій відвідав Ставчанську...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Сінолуп Тодор Захарович (1898) 1898 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 08.06.44. Похов. с. Голоєшти, Румунія.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Медична реформа. Від кого залежить успіх? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники