Fridge magnet wooden gears

Що заважає садити ліс?

  • Подобається0Не подобається
  • 10 Квітня 2015, 09:00

Як уже повідомлялося, в кінці березня почалася Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». Того дня тільки у нашому районі спільними зусиллями учнів Сумівської школи, працівників ДП «Бершадське лісове господарство», державної лісової охорони, райдержадміністрації і районної ради на території Сумівського лісництва було створено 0,6 гектара лісових культур, висаджено 2 тисячі лісових сіянців – дуба черешчатого, черешні лісової.

І це за умови, що погода дещо уповільнила темпи робіт. Що нині може перешкоджати посадці лісових культур?

З цим запитанням ми звернулися до директора ДП «Бершадське лісове господарство» Миколи КРАСНЄЄВА.

– Розпочну з того, що перед нами ставилося завдання посадити 102 гектари лісових культур. Нашими ж працівниками на день, коли готувався цей матеріал, було посаджено їх 112 гектарів. Погодні умови були досить сприятливими, і ліс садили практично всю зиму. Наприклад, у січні зрізали лісосіку у хвойному лісі, і тоді ж, завдяки плюсовій температурі, засадили. Ще 40 гектарів лісу посадили у лютому і лише решту – у березні. Інші ж його ділянки, які вийшли з рубок у 2015 році, плануємо ще засадити. В цілому при завданні 102 гектари плануємо мати 120 га лісів на зрубах і 5 га нових лісів на прийнятих землях.

Щодо проблеми створення нових лісів, то вона складається з двох факторів – виділення під них земель, і головне – виготовлення правовстановчих документів, та на перешкоді відсутність фінансування. З вересня минулого року державна реєстраційна служба практично без будьяких причин припинила реєстрацію майнових прав лісгоспів на ті землі, які виділені під заліснення. Обласне управління лісового господарства спільно з облдержадміністрацією, обраним управлінням земельних ресурсів, навіть готують матеріали в суд.

Тому що створення лісів на ділянках, на які немає правовстановчих документів, є, по суті, самозахоплення, тобто злочином.

Якщо у 2005-2008 роках ми створювали по 100 гектарів нових лісів, то у 2013-му посаджено 20 гектарів, у 2014-му – 5, у цьому році – 5. На 2016 рік залишилось 5 гектарів прийнятих земель, на які виготовлені правовстановчі документи. Окрім цього, у 2015 році припинено державне фінансування створення нових лісів.

Щоб створити гектар нових лісів, враховуючи ціни на пальне, потрібно близько двох тисяч гривень. А ще ж у перший рік треба здійснити п’ять доглядів за такими насадженнями – це теж до двох тисяч гривень.

Усе інше, щоб садити ліс, у нас є. Виростили один мільйон 200 тисяч сіянців при середній витраті їх на гектар 5-6 тисяч. Таким чином, ми могли б посадити 200 гектарів лісу та ще й залишити решту сіянців на наступний рік.

Реформування лісового господарства чомусь відбувається вкрай непрозоро. Жоден із працівників нашого підприємства не був долученим до обговорення проекту реформ чи внесення наших пропозицій. Протягом тривалого часу в нас навіть відсутнє керівництво нашої галузі. От і немає кому розказати про проблеми або й покритикувати деякі із внесених непрофесіоналами пропозицій. Це відкладає неабиякий відбиток на діяльності тих, хто зайнятий у нашій сфері.

А ще згідно з коаліційною угодою, лісове господарство повинно іти під приватизацію.

У перелік стратегічних його об’єктів були включені всі підрозділи лісового господарства, які їй не підлягають. Однак на 2015 рік чомусь уже і вони виведені з цього переліку.

Веду до того, що аграрії ще можуть виправити допущені помилки у тому році, в якому їх допустили – щось пересіявши тощо. Помилка ж лісівників може бути виправлена через сто років. Тобто надто великою є ціна, щоб допускати до цієї справи людей, які досконало не володіють методами ведення лісового господарства.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
4 фото   
<b>Найбільше наше багатство</b><br />Минулої суботи у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди Дня працівників сільського господарства....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Заблоцький Павло Іванович (1906) 1906 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.04.45. Похов. м. Берлін, Німеччина.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Що заважає садити ліс? - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники