Fridge magnet wooden gears

Африканська чума свиней загрожує свинарству

  • Подобається0Не подобається
  • 7 Серпня 2015, 09:00

Зараження свиней вірусом АЧС вперше виявлено ще в 1903 р. у Південній Африці.

В Україні захворювання свиней на АЧС виявлено в 2012-му у Запорізькій, згодом – в інших областях.

Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби – 5-9 діб. Це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків.

Характерними для хвороби є наступні ознаки: раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву; підвищення температури тіла до 40,5-42°С; зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись у підстилку; ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок; синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок.

Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% із яких гине протягом 6-13 діб.

Якщо ви помітили схожі ознаки, негайно сповістіть ветеринарного лікаря!

Зараження відбувається шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині).

Опосередковано: через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби; бродячих тварин, птахів, комах та обслуговуючий персонал; при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Вірус АЧС залишається життєздатним від 155 днів до 3 років.

Люди не хворіють на АЧС, а лише домашні та дикі свині, незалежно від породи, віку та статі.

На даний час ефективної вакцини і методів успішного лікування АЧС не існує. Лікування заборонено законодавством України. Хворих тварин забивають безкровним методом, а трупи спалюють. Основою діагностики АЧС є лабораторне дослідження патологічного матеріалу.

Якщо не повідомити про підозру на АЧС, хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

У разі підтвердження спалаху захворювання вживаються необхідні заходи шляхом швидкого гуманного забою усіх свиней на території, де спалахнула хвороба, з наступним спаленням трупів тварин, механічної чистки та дезінфекція приміщень і території утримання свиней.

Матеріальне відшкодування збитків, внаслідок вилучення тварин, компенсується власникам за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

Для обробки приміщень, обладнання, загонів, території вогнища інфекції, забійних пунктів та інших місць, де перебували тварини, використовують дезінфекційні розчини, що знешкоджують вірус АЧС.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно утримувати свиней у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами, обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар, не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам, не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів, не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин, не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо ви мисливець, не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

Пам’ятайте! При підозрі на АЧС сповістіть фахівця, краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх сусідів!

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України – тел. (044) 279-49-48.

Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи – тел. (044) 377-53-85.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
2 фото   
<b>Чи стане цей мітинг уроком?</b><br />Якщо п’ятниця, 13-е число червня, зранку для медиків була святковою, адже у першій половині дня проводилися...
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Григор'єв Василь Каленьович (1907) 1907 р., росіянин, оточенець. З 11.1941 р. член підпільної організації. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 20.09.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Вирощувати високі й сталі врожаї сільськогосподарських культур допомагали механізатори Бершадської МТС, яка вже з 1944 року відновила обробіток колгоспних ланів. Приклад умілого використання техніки показував депутат Верховної Ради УРСР, бригадир однієї з тракторних бригад К. Н. Синявський. Його бригада щорічно виконувала виробничі завдання на 150—180 проц. МТС міцно тримала першість у... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Африканська чума свиней загрожує свинарству - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники