Fridge magnet wooden gears

Князь Ігор – захисник Руської землі

  • Подобається0Не подобається
  • 22 Лютого 2012 р

Давайте сьогодні згадаєм минуле, Згадаєм славетних вкраїнських синів. Давайте сьогодні згадаєм почуте, Усе, що лунає з глибини віків. Згадаємо Русь ми із Києвом давнім, Із людом величним, сміливим і славним, Ігоря князя, дружину його, Згадаєм усіх і усе, що було… Сива давнина… Оповита легендами, переказами, літописними оповіданнями. Це вона промовляє до нас голосами вільнолюбивих предків, мужніх, сміливих, відчайдушних воїнів-патріотів, змушує задуматись кожного з нас над героїчними сторінками історії багатостраждального українського народу.

Час від часу ми всі звертаємося до минулого, шукаємо там відповіді на запитання, цікаві факти для себе, шукаємо істину… От і студенти медичного коледжу разом з викладачем української мови та літератури Н.В. Підлубною, провідним бібліотекарем Н.С. Обуховською та бібліотекарем А.М. Цісар поринули у глибоку далечінь, згадавши найвизначнішу пам’ят ку Давньої Русі «Слово о полку Ігоревім». 825-річчя з дня написання славетної повісті відзначили проведенням читацької конференції «Князь Ігор – захисник руської землі у «Слові о полку Ігоревім».

Студенти перших курсів активно готувались до цього дня – всі без винятку підготували проектні роботи про славетного князя, який вражає нас своєю сміливістю, про героїчну повість, переспівану безліч разів та про Київську Русь, оповиту безліччю таємниць і загадок.

Ці роботи стали основою виставки, яка була представлена у фойє коледжу, і кожен бажаючий міг збагатити себе цікавою та новою інформацією, переглянувши роботи.

Сама ж читацька конференція відбулась в досить невимушеній обстановці, що загалом нагадувала свято, на якому були присутні і дирекція коледжу, і викладачі, і студенти різних груп та курсів. Учасники конференції змогли дізнатись цікаві факти з історії життя самого князя Ігоря, які зачитали їм студенти з «давніх рукописів» та про саму повість; переглянули невеличкий епізод з фільму «Слово о полку Ігоревім»; прослухали декламування уривків з самої поеми, підготовлених студентами ІІІ курсу А.Воскалюк та О.Литвинюком, які на декілька хвилин приміряли на собі образи Ігоря та Ярославни.

Досить вдалими були і пісенні виступи студенток І курсу В.Кощей, О.Чорнобіль, М.Каричковської, які веселими піснями про Україну надали конференції неповторного національного характеру. Учасники конференції бурхливими оплесками оцінювали кожний виступ студентів, надаючи їм впевненості і рішучості. Заключне слово сказала і директор коледжу К.М. Оніщенко.

Поділившись своїми враженнями від конференції, вона тим самим підтвердила думку організаторів і учасників, що про такі славетні поеми варто згадувати частіше, доносити її суть до молодого покоління. Конференція пролетіла як одна мить, адже її учасникам не було часу сумувати, вони вбирали в себе нові знання, згадували вже почуте і знане досі, дивувались мудрості наших предків.

Пройдуть роки, століття… А «Слово о полку Ігоревім» залишиться шедевром давньої української літератури. Зі сторінок поеми перед нами постав народ-ратай, народ-воїн, народ-захисник. Образ Ігоря справді може стати прикладом для наслідування, він є і цікавим, і повчальним. На щастя, зараз наша країна вільна і не потерпає від ворожих загроз, проте, з багатьох причин, завзятість у боротьбі за майбутнє нашої Батьківщини не завадить нікому. І такої завзятості ми могли б повчитися у давнього руського князя Ігоря.

Алла ЦІСАР, бібліотекар Бершадського медичного коледжу.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
7 фото   
<b>Полуничка</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
2 фото   
<b>Гейзер Матвій Мойсейович</b><br />Наверное, у каждого человека, склонного к размышлениям, раздумьям (у людей же пишущих - в особенности), в какой-то...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Мунь Олександр Ксенофонтович (1921) 1921 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Визволені від фашистської неволі, натхнені перемогами Червоної Армії трудящі енергійно взялись за відбудову народного господарства, за ліквідацію наслідків окупації. На цукровому заводі окупанти зруйнували майстерні, склади, вивезли цінне устаткування, знищили інвентар радгоспу. Величезну шкоду було заподіяно спиртовому заводу, спалено будинки в центрі міста, виведено з ладу водогін. Завдяки... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Князь Ігор – захисник Руської землі - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники