Fridge magnet wooden gears

Голодомор 1932-1933 рр. Погляд через 79 років

  • Подобається0Не подобається
  • 2 Грудня 2012, 13:48

З 19 до 24 листопада у районі триває тиждень пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. 79 років минуло від того страшного часу.

Цьогорічна громадська кампанія має на меті, насамперед, розповісти про тих, хто в роки геноциду рятував співвітчизників від страшної смерті. 24 листопада у різних країнах світу лунатимуть дзвони і звучатимуть молитви у пам’ять жертв голоду 30-х ро ків в Україні. Заходи пройдуть у Києві, обласних центрах України та 32 країнах світу.

«Коли вбивали голодом, поділитися хлібом – був подвиг.

Долі цих людей нагадують нам, що героїзм можливий завжди», – говорить історик, член Громадського комітету Володимир В’ятрович. Відтак, наукова громадськість запропонувала освітянам, школярам і студентам знайти та оприлюднити імена цих народних рятівників, повідомив голова Громадського комітету Іван Васюник. За його словами, саме молоде покоління українців, маючи доступ до сучасних засобів комунікацій, зможе віднайти імена українських праведників.

Ініціатори акції 24 листопада сподіваються уникнути політизації під час вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Незважаючи на важку післявиборчу ситуацію в Україні, люди повинні приходити на відзначення цієї річниці не як представники тих чи інших політичних сил, а у першу чергу як українці, які пам’ятають про своїх загиблих предків.

Українські та закордонні науковці звернулись до керівництва України з пропозицією продовжити на міжнародному рівні боротьбу за визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Метастази Голодомору в нашому сьогоденні виявляють вчені-дослідники Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Для цього треба пильніше придивитися до тих ментальних зламів, що відбулися в результаті етноциду української нації в 1933 році. Так, руйнація системних зв’язків усередині українського етносу означає ніщо інше, як утрату нашим народом «чуття єдиної родини», без якого уявити собі здорову повноцінну європейську націю неможливо. Голодомор суттєво вплинув на національну самосвідомість і самоідентифікацію, без яких розбудувати громадянське суспільство дуже важко.

Галина ІВАНЧЕНКО, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату РДА.


Дивіться також в розділі  Є така думка
» 15.06.2018 Я проживаю в Берізках-Бершадських. Досить часто зустрічаю в періодиці публікації жителів сіл, які стурбовані проблемою цін на сире молоко. Утримання корів у приватному господарстві – це питання виживання людей у селах. Свого часу дві корівки...
» 01.04.2018 Скільки пам’ятаю, наші депутати змінюють Конституцію «під себе». А простим людям від цього зовсім не краще. За роки незалежності кількість українців, які живуть за межею бідності, тільки зросла.
» 03.03.2018 Відгук на публікацію «Замітки з історії Бершаді» в газеті за 26 січня 2018 р.
» 19.01.2018 Непрості умови нашого сьогодення та війна на Донбасі з окупантом показово довели, що командир зобов’язаний приймати відповідні рішення, які інколи суперечать вимогам чинного законодавства, але забезпечують виконання бойового завдання, збереження...
» 12.01.2018 Слово про матір
» 22.12.2017 Основа життя – здоров’я
» 01.12.2017 Підстав для звинувачення лікаря немає
» 25.11.2017 Не перетворюймо свято у формальність
» 16.12.2016 Продаж землі – найстрашніше зло після кріпацтва
» 29.07.2016 Зберегти пам’ять про рідну людину
Всі статті розділу Є така думка »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
2 фото   
<b>Нарада з питань газифікації району</b><br />Голова районної державної адміністрації Олександр Снігур 28 серпня 2012 року провів чергову робочу нараду щодо...
2 фото   
<b>Соціальні послуги служби зайнятості нового покоління</b><br />Зростаючі масштаби безробіття, збільшення його тривалості потребують підвищення ефективності діяльності служби...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Гагаріна Лідія Юхимівна (1920) 1920 р., українка, селянка. Мобілізована в 1941 р. Рядовий. Загинула 00.05.45.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Голодомор 1932-1933 рр. Погляд через 79 років - Точка зору - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники