Fridge magnet wooden gears

ЗА РАХУНОК ПТАХОКОМБІНАТУ

  • Подобається0Не подобається
  • 24 Травня 2006, 07:01

або Хто поверне втрачену славу?
Днями за участю фахівців управління АПР РДА, ветеринарної медицини, ветлабораторії та головних зоотехніків і агентів по ідентифікації худоби відбулася нарада, на якій було підбито підсумки роботи галузі тваринництва за січень-квітень 2006 року та обговорено хід ідентифікації поголів'я тварин, а також епізоотичний стан у галузі, збереженість худоби в районі та основні ветеринарні заходи по переведенню твариництва на літньо-табірне утримання.
Головний зоотехнік управління АПР РДА В.Г. Годованець, який виступав по першому питанню, відзначив, що у районі вироблено 37822 ц м'яса та 37585 ц молока. Проте ці показники не зовсім радують. Адже виробництво м'яса значно збільшилося лише за рахунок птахокомбінату "Бершадський" (директор І.І. Андрушко), де його виробництво зросло майже в три рази! Решта сільгосппідприємств, навпаки, на 205 ц зменшили його виробництво, на додачу ще й на 6716 ц молока.
Невисокою залишається продуктивність худоби. Надій молока від корови становить лише 787 кг, середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі ВРХ – 374, свиней – 299 грамів. Проблемними є також показники чисельності та збереженості поголів'я всіх видів худоби. Якщо кількість ВРХ за 4 місяці на 16 голів зросла, то корів на 92 голови зменшилася, свиней стало менше на 1256 голів. Хоча причин для зменшення немає.
А от можливість наростити його була неабияка. Збільшення поголів'я сприяло б нарощуванню виробництва і реалізації тваринницької продукції. Прибутково, наприклад, ведеться галузь в устянському господарстві, САТ "Бершадське", осіївському, флоринському, дяківському, м'якохідському, джулинському сільгосппідприємствах. Покращили ведення галузі у Серединці і Тернівці.
Своєрідним барометром прибутковості у скотарстві є молочне поголів'я худоби: як його годують, такі мають і результати. Однак збільшилися надої лише в дев'яти господарствах з 22, де є молочні ферми, що становить 41 відсоток. В середньому від корови у них надоєно від 867 до 1136 кг молока. Високу продуктивність корів забезпечили в Усті, Осіівці, Джулинці, Серединці.
На початку травня розпочалося випасання корів і підгодівля зеленими кормами. В Усті надої зросли до 14, Осіївці – до 11,5, Флорино – до 9,7, М’якоході – до 9,5 кілограма.
Щоб збільшити виробництво тваринницької продукції, найперше варто було б наростити її поголів'я. Основні фактори при цьому – його відтворення та збереження. Однак за 4 місяці одержано, в розрахунку на 100 корів, лише по 35 телят, що на двоє менше проти відповідного періоду минулого року. У першому півріччі очікується їх теж лише 49, що теж менше проти минулого року.
Невисокою залишається і середня здаточна вага однієї голови ВРХ – 343 кг. А у Тернівці, Маньківці, Чернятці ще менше, тоді як в Осіївці, Усті, САТ "Бершадське", Дяківці, Флорино цей показник набагато перевищує 4 центнери. Тільки через здачу поголів'я низьковаговими кондиціями на кожній тварині було втрачено в середньому по 469 грн. Всього втрати по району склали 528563 грн. От і економіка.
До всього ще й зросли показники падежу худоби. За 4 місяці загинуло 224 голови ВРХ, що на 52 голови більше, 1825 голів свиней, що на 328 голів більше.
На неналежному рівні ведеться в районі робота і по ідентифікації поголів'я худоби, хоча на цьому наголошувалося вже не раз.
У виступі начальника ветеринарної лікарні В.М. Олішевського, який вів мову по другому питанню порядку денного, прозвучало: у цьому році є можливість повністю звільнити ферми у районі від туберкульозу, домогтися значного покращання ситуації з лейкозом. Причому справа вже не стоїть тільки у відповідальності керівників за це, а у реальній загрозі населенню.
Як підсумок, у виступі начальника управління АПР райдержадміністрації М.О. Бондарчука прозвучало, що по виробництву м'яса район виходить на рівень 1985-1990-х років, але за рахунок птахокомбінату "Бершадський". Звідсіля напрошується висновок: якщо птахівництво розвивається, то чому має місце спад по ВРХ і свинях?
Він наголосив на необхідності задуматися на місцях над пошукам шляхів здешевлення продукції.
Словом, на сьогодні благополуччя у веденні господарств, зокрема окремої галузі, як ніколи залежить від спеціалістів, які їх очолюють. Понад усе потрібно працювати над технологіями. А все у веденні тієї чи іншої галузі стане на свої, як кажуть, місця тільки тоді, як розпочнемо, навчимося жити і працювати так, як це робиться у всьому світі. Про це теж йшлося на нараді.
Павло КУШПЕЛА,
кореспондент газети.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З нагоди Дня культури та аматорів народного мистецтва</b><br />В районній музичній школі 24 березня відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня культури та аматорів...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
6 фото   
<b>Дошка пошани - 2013</b><br />&#160;Розпорядженням голови районної державної адміністрації М. Бурлаки від 25 липня 2013 року №265 «Про занесення на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Головатюк Федір Сергійович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Австрія.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ЗА РАХУНОК ПТАХОКОМБІНАТУ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники