Fridge magnet wooden gears

ВІД КОЛОСА НЕ ЧУТИ ГОЛОСА...

 • Подобається3Не подобається
 • 25 Липня 2007, 22:03

До збирання у такому невеликому господарстві як ТОВ "Жорняки" у цьому році підлягало не так вже і забагато. І якби не перепадали дощі, то можна було, готуючи цей матеріал, потрапити навіть на обжинки, бо залишилося до обмолоту трьом власним комбайнам і одному найнятому зовсім небагато. І умови було створено працюючим. Щоб не допустити простою, чергували усі служби. З метою економії пального і часу, техніку на ніч залишали у полі. Кращі сорти пшениць Подолянка, Віта видавали більше 20 цнт. з га.
Однак не стільки недорід, як інше хвилює директора цього товариства М.Н. Рибака. Жнива були вже на завершенні, а про пшеницю його ще навіть ніхто не питав. Тож "викручуються", як можуть.
Бо ж і на заробітну плату кошти потрібні, і на пальне, інше. Якщо держава не допоможе, товариства такої величини, як "Жорняки", приречені. Адже інвестор у подібні іде неохоче, кредитів під заставу посівів таким теж не дуже дають.
Тим часом, тут й у таких умовах, як цьогорічні, зуміли продемонструвати, що, навіть маючи зношену техніку, при відповідній організації можна працювати. І люди це відчувають. Троє, наприклад, із Великої Киріївки не поїхали навіть на заробітки у місто, а прийшли на роботу на Жорняки. Виходить, треба уміти знаходити підходи до людей.
Десяті жнива М.Ф. Хливнюка у Джулинці по намолотах теж не зовсім щедрі, та проходять, як і щороку, організовано і насамперед тому, що тут вдало підібрано керівників низових ланок. І інженерна служба, і агрономічна, і бригадири, і завідуючий майстернею дружать із сусідніми господарствами, надаючи послуги у своїй майстерні тощо, от і сусіди завжди готові виручити джулинчан.
Чи не найбільша заслуга Миколи Федоровича в тому, що господарство хоч і завелике, та і застав його з багатомільйонними боргами, а не розпалося. М.Ф. Хливнюк далекоглядний керівник. Наприклад, ніхто, мабуть, не віддав більше техніки в рахунок майнових паїв, як він, але тільки виграв від того. У селі тепер чимало фермерів, в тому числі і успішних, один одному допомагають. А ще у звичці Миколи Федоровича ніколи не "зариватися" у кредити. І на все вистачає. Спробуй поверни їх у цьому році.
У Джулинці кажуть, що Микола Федорович ділова людина, сучасний керівник, який наперед відчуває, що і як треба робити.
Хоч звечора перед нашим виїздом на місця випав чималий дощ, який паралізував роботи жнивного комплексу, у дев'ятому полі шляхівського господарства наступного дня ще задовго до обіду були і головний агроном М.П. Макарчук, і агроном Р.В. Солонько, директор ТОВ О.І. Ковбасюк, два комбайни імпортного виробництва. Схоже, що тут дадуть всьому лад. Щоб запастися соломою – у господарстві 1300 голів ВРХ, чимала свиноферма, купили і пропустили тюкопрес.
При цьогорічній урожайності не просто виділити по намолотах когось із комбайнерів, розповідали керівники у Шляховій, вони працюють добре усі.
– Можна було завершити жнива днів за 10, але на заваді стали дощі, – каже директор ТОВ О.І. Ковбасюк. А ще тут запевняють, що з ситуацією зуміють справитися і поголів'я худоби не скорочуватимуть. Більш стабільною, як у деяких селах, вона тут виявилася ще й тому, що зуміли обійтися без кредитів. От і не доводиться ламати голови на тим, чим їх віддавати.
У Теофилівці один із дощів таки зволожив дещо землю в пору. Тому озимий ячмінь видав по 26,2 цнт. з га. Але в основному і тут урожай "підгорів", як кажуть, від засухи.
Про керівників цього приватного підприємства, подружжя Кінашів, без всякого перебільшення можна сказати, що не тільки у жнива роботі обоє віддаються сповна. І вони розцінюють ситуацію на хлібному ринку з пересторогою. Чому, запитують, у Теофилівці ціни зростають на все, тільки не на продукцію, яку вони виробляють. Виходить, хтось ніби навмисно хоче знищити такі господарства.
На завершенні побували ще і на першому полі Устянського відділку радгоспу, де теж гарно було організовано жнива. Працювали три комбайни, чергували заступник директора по сільському господарству В.А. Бабічук і керуючий відділком В.С. Шевчук.
При такому ставленні до роботи усіх учасників жнивного комплексу, як у день наших відвідин, є всі підстави розраховувати, що і у нинішніх складних умовах хлібороби вистоять. Однак, як би їм у нагоді стала ще і державна підтримка.
Василь ЧОРНОБАЙ, начальник інспекції держтехнагляду облдержадміністрації по Бершадському району. Павло КУШПЕЛА, кореспондент газети.

Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
8 фото   
<b>Діти нашого району оздоровляються в сонячній Іспанії</b><br />1. Фотография сделана была на празднике, который был организован для ознакомления с украинской кухней и немного...
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
2 фото   
<b>Бути в єдності з Богом</b><br />Минуло 140 років, як у ЗА ДОБРО селі Тирлівці було збудовано дерев’яний храм і освячено в честь архангела...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Кушнір Василь Романович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

ВІД КОЛОСА НЕ ЧУТИ ГОЛОСА... - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення