– Одним із факторів, які сприяли цьому, – розповідає голова селянсько-фермерського господарства М.І. Зублевич, – є те, що вгадали з підбором сортів. Озиму пшеницю, наприклад, висіяли в основному одеської селекції, а вони більш стійкі до засухи. Крім того, з осені внесли по 2 цнт. на гектар тукосумішей, ще по півтора центнера азотних добрив кинули по мерзлоталому грунту. Пшеницю обробили гербіцидами і фунгіцидами, а на другу обробку додали ще й інсектициди. Вносилися також мікродобрива. Саме це і дало змогу зберегти досить збіднені після зими посіви.
Міцно почувається в економічному плані СФГ "Новосулківське" ще й тому, що вдався своєрідний експеримент – посіяли ще й озимий ріпак. Закупівельні ціни на нього і дали змогу знову закупити мінеральні добрива, розрахуватися по заробітній платі, з усіма виплатами взагалі. Заготовлено також продукцію, яка видаватиметься за оренду землі. Торік, до речі, за кожний пай видали по 7 цнт. зерна, в тому числі по 5 цнт. пшениці, по 10 кілограмів цукру і по 5 олії. Якщо комусь цього видасться замало, то варто нагадати: середній розмір земельних паїв тут лише 1,48 га, тоді, як у багатьох господарствах більше двох гектарів.
Свято незалежності у цьому господарстві зустріли з вірою в те, що наступний рік буде більш щедрим. Тим більше, що у планах вдатися до посіву більш рентабельних культур.
Кор. газети.