ДОСИТЬ РИЗИКУВАТИ, ПОРА РАХУВАТИ

 • Подобається4Не подобається
 • 4 Березня 2009 р

Про підсумки роботи в тваринництві за 2008 рік та хід зимівлі худоби, відтворення поголів'я, про економічну ефективність ведення галузі тваринництва, перспективу розвитку, а також про підготовку до весняних польових робіт йшлося днями на нараді, яка відбулася в управлінні агропромислового розвитку. Матеріали з неї буде вміщено у наступних номерах газети.
Одним з позитивних моментів у нашому районі є те, що маємо господарства із найсучаснішими технологіями, які можуть служити за приклад іншим.

Особливої ж гостроти розмова набула з приводу діяльності деяких інвесторів, зокрема тих, які прийшли у Тернівку і Березівку, Серебрію і Тирлівку, Чернятку. Практика доводить, що передача корпоративних прав, про що у свій час застерігали населення, тепер може призвести хто зна до чого. Тваринництва, наприклад, яке хоч і розпайоване, у деяких селах вже не стало, і навіть важко відстежити, де поділося. Що деякі села можуть стати всього-на-всього сировинним придатком іншого ра - йону. Йшлося, наприклад, про те, що «Чарівна нива», увійшовши у Тернівку і Березівку і взявши кредит в сумі 5 мільйонів доларів, за якихось півроку своєї діяльності принесла району «сюрприз» – збитки в сумі 11 мільйонів гривень. Коли населення цих сіл у свій час застерігали, щоб з пересторогою ставилися до нових інвесторів і ні в якому разі не йшли у них на повідку, ніхто чомусь тоді до цього не прислухався. Тепер же із зняттям мораторію на продаж землі тернівчани через ці збитки взагалі можуть залишитися без неї.
На нараді було відзначено, що розбиратися в окремих моментах, зокрема, де поділося майно по Тернівці, тепер пора навіть правоохоронним органам. Та й інвесторам доведеться звітувати перед власниками паїв, як вони допустили такі збитки. Дійшло до того, що з приходом деяких вже навіть важко встановити, визначитися, до кого, у чиї руки «рухається» бершадська земля.
Щодо ідентифікації худоби, то на фоні області наш район на непоганому рахунку в порівнянні з іншими. Єдине господарство, де цього ще не зроблено, серединське.
Щодо тваринництва в цілому, то нам теж є над чим працювати. Якщо, наприклад, по поголів’ю корів торік наш район був на першому місці в області, то в цьому році чомусь опинився на третьому. І це в умовах достатньої кількості кормів. Де поділася худоба? Де кошти від її реалізації? Яку суму з них отримали власники паїв? Подібні запитання звучали на нараді не раз.
Щоб виправити ситуацію, такі наради проводитимуться регулярно. На них заслуховуватимуться звіти, що конкретно робиться у господарствах у даному напрямку.
Сільгоспформування, у яких немає тваринництва, надалі взагалі вважатимуться неповноцінними.
Йшлося на нараді і про необхідність посилення економії ресурсів, недоцільність користування в даний час через нестабільність долара валютними кредитами і кредитами взагалі. Давно пора вже навчитися рахувати і виживати за власні ресурси. Адже, навіть на державному рівні, нарешті, вже визнано, що як тільки не підтримаємо сільськогосподарське виробництво, переробку, вижити буде дуже важко. А те, що саме по цьому шляху потрібно рухатися, доводять приклади господарювання у кращих господарствах ра йону. Тим більше у нашому, на відміну від деяких, є не тільки умови для виживання, а й для подальшого розвитку. Тож ставиться завдання залучати до роботи більше молодих спеціалістів. Молодь сама тепер повинна прийти в села, бо у містах, у багатьох випадках, вже важко знайти роботу.
Надію, що у нас є умови для розвитку, вселяє, наприклад, те, що повністю збереглися озимі.
На контролі у райдержадміністрації і цукровиробництво — нами взято квоту на виробництво цукру, і Красносільський цукровий завод повинен запрацювати. Якщо його не запустити, то банки можуть його забрати за кредити, як заставу. Отже, щоб зберегти підприємство, доведеться вирощувати цукросировину.
Якщо вже й уряд визнає, що виживемо тільки за умови, якщо збережемо сільське господарство, то на місцях боротися за виживання вже сам Бог, як кажуть, велів. Тим більше, що наш район поки що перебуває на правильних позиціях. Залишається лише патріотичніше, з почуттям обов’язку, відповідальності, ставитися кожному до роботи на своєму робочому місці, менше посилатися при цьому на негаразди і політику.
У селах, нарешті, повинні усвідомити, що банкрутуючі господарства – то великий ризик втратити землю, як тільки розпочнеться її продаж.
Вела нараду і підбила її підсумки голова райдержадміністрації С.Л. Шульц.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Про справу Віктора Коваленка</b><br />Із приводу заяви батька Героя України про намір самоспалення 24 серпня
10 фото   
<b>УРОК ДЛЯ НАЩАДКІВ</b><br />В історії України багато трагічних сторінок, але найболючішою темою і по сьогодні є цілеспрямоване знищення...
6 фото   
<b>Знайомтеся: дільничні офіцери поліції</b><br />&#160;
2 фото   
<b>Схід села перетворився у зборище неприязні</b><br />На чергові збори громадян прибула з райцентру чимала делегація керівників на чолі з головою райдержадміністрації О.Ф....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Тимченко Семен Микитович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.07.44. Похов. м. Ясси, Румунія.

З історії Бершаді
Розвиток капіталізму відчутно позначився на зміні соціального складу Бершаді. Лише п'ята частина населення займалась тепер сільським господарством. Все більшу роль у суспільному житті відігравали робітники промислових підприємств. У місті були три млини, тютюнова і макаронна фабрики, винокурний завод, друкарня. Після пожежі 1872 року був модернізований цукровий завод. Напередодні... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

ДОСИТЬ РИЗИКУВАТИ, ПОРА РАХУВАТИ - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення